Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Wydarzenia

Naucz się wykorzystywać pijawki medyczne do leczenia pacjentów.

Zapisz się na kurs stacjonarny z Hirudoterapii (leczenia pijawkami) i Larwoterapii (leczenia larwami muchy zielonej)

Co zyskasz?

  • certyfikat i dyplom potwierdzający Twoja zdolność do świadczenia usług hirudoterapii i larwoterapii.
  • konkretną umiejętność, dzięki której możesz leczyć pacjentów
  • kursanci otrzymują również zaświadczenie o ukończeniu kursu z kodem zawodu 325990 na druku MEN.

Po co leczyć  pacjentów pijawką medyczną Hirudo verbana?

🔹 Pijawka lekarska  Hirudo verbana – jest wyhodowana w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Pijawki są wolne od chorób i bakterii. Nie miały styczności z innymi gatunkami zwierząt ani krwią ludzką. Przeznaczone do terapii leczniczej.

🔹 W wielu krajach hirudoterapia została zatwierdzona jako oficjalny sposób leczenia, jest refundowana i stosowana do leczenia na co dzień.

🔹 Ślina pijawek zawiera hirudynę – substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi oraz histaminę, powodującą rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Mówi się nawet, że pijawka to doskonałe laboratorium farmakologiczne. Substancje lecznicze pochodzące ze śliny pijawek pomagają w leczeniu rozmaitych schorzeń.

🔹 Wieloletnie badania, wyizolowanie licznych związków z gruczołów śluzowych pijawek, potwierdziło skuteczność stosowania pijawek w terapii wielu chorób.

🔹 Hirudoterapia jest w zasadzie bezbolesna, dopiero po odstawieniu pijawek od skóry u pacjenta może wystąpić zaczerwienienie i lekki obrzęk.

Jakie korzyści daje stosowanie pijawek medycznych u pacjentów? 

Okazuje się, że zastosowanie pijawek bardzo mocno przyczynia się do walki z:

➡ żylakami

➡ nadciśnieniem

➡ miażdżycą

➡ trudno gojącymi się ranami

➡ chorobami płuc

Lista chorób, w których można zastosować hirudoterapię (leczenie pijawkami), jest znacznie dłuższa. Pijawki mogą złagodzić szereg dolegliwości związanych z:

➡ wrzodami żołądka i dwunastnicy,

➡ rwą kulszową,

➡ chorobą niedokrwienną serca,

➡ hemoroidami,

➡ reumatyzmem,

➡ alergią,

➡ bólem głowy,

➡ chorobami kręgosłupa,

➡ impotencją,

➡ przerostem prostaty,

➡ niektórymi chorobami kobiecymi.

Co zawiera szkolenie?

  • to zbiór niezbędnych informacji potrzebnych do leczenia pijawkami i larwami muchy zielonej
  • praktyczną wiedzę, oparta o doświadczeniu najlepszych specjalistów

Co zapewniamy?

  • wyżywienie przez cały okres szkolenia
  • zakwaterowanie
  • wiedzę 🙂
  • praktyczne warsztaty

Pamiętaj:

Gwarancją miejsca na kursie jest wpłacenie zadatku w wysokości 1000 zł do 5 dni od momentu zarejestrowania się poprzez formularz, na konto EURO-BION nr: 82105015041000009072890008. Pozostałą kwotę należy wpłacić na miejscu w dniu rozpoczęcia kursu gotówką.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział kliknij w wybrany termin kursu, następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy i kliknij wyślij.

Cena kursu:

3400 zł

—————————————————————

Brak wydarzeń

Opinie kursantów:

“Pragnę podziękować dr Zygmuntowi Dynowskiemu za Jego pasje która stała się Jego życiem, a dzięki której ja jako matka 3-dzieci przestałam się bać, że w sytuacji pogorszenia się kondycji zdrowotnej moich dzieci nie będę stała bezradna -zyskałam narzędzia i wiedze do tego aby walczyć o zdrowie a i życie swoje i moich bliskich, a w przyszłości zapewne i moich pacjentów. Dziękuje za ogrom przekazanej Nam wiedzy, ale i za formę prowadzonych zajęć przepełnioną ciepłem i dobrocią fantastycznego człowieka zakochanego w życiu i ludziach. Wspaniale !!!”

“Witam serdecznie! Na ostatnim kursie z hirudoterapii i larwoterapii, miałam przyjemność poznać Pana dr i nieocenioną wiedzę Pana na temat pijawek. Po przyjeździe do domu nie mogę się zorganizować i przyjąć godnie szarą rzeczywistość. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pana osoby i Pana wiedzy, a sposób przekazywania uważam za nieziemski talent. Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę samych sukcesów.”

Kim jesteśmy?

Niezmiennym źródłem inspiracji firmy EURO-BION jest ludzkie zdrowie. Obecnie, w dobie wielu chorób cywilizacyjnych dotykających każdego z nas, bardzo często odchodzi się od medycyny tradycyjnej, sięgając po alternatywne metody leczenia. Hirudoterapia, leczenie przy pomocy pijawek, ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji, natomiast teraz we współczesnym świecie przeżywa prawdziwe odrodzenie.

Wieloletnia współpraca z dr. Zygmuntem Dynowskim zaowocowała zorganizowaniem najwyższej jakości szkoleń w zakresie Hirudoterapii i Larwoterpaii nadających ich absolwentom uprawnienia do prowadzenia działalności jako Hirudoterapeuta i Larwoterapeuta. Dr Zygmunt Dynowski jest pionierem hodowli pijawek oraz ich stosowania w leczeniu ludzi i zwierząt w Polsce. Jest wspaniałym wykładowcą i skarbnicą wiedzy, autorem wielu badań i książek na temat pijawek lekarskich. To on jako pierwszy w Polsce opracował program, zorganizował i przeprowadził kurs hirudoterapii. Obecnie kontynuuje swoją działalność naukową w ramach prowadzenia oraz sprawowania pieczy nad kursami organizowanymi przez EURO-BION.

Nieustanne poszerzanie wiedzy w leczeniu przy pomocy pijawek lekarskich, zachowanie najwyższych standardów jakości i wykorzystywanie najnowszych technologii w ich hodowli, gwarantują bezpieczeństwo stosowania naszych pijawek w leczeniu ludzi.

0

Twój Koszyk