Kursy

Kursy organizowane przez Euro-Bion to nowatorska i pionierska jakość szkoleń nabyta w wyniku wieloletnich doświadczeń w ich organizacji i prowadzeniu. Szkolenia prowadzone są przez hirudoterapeutów oraz lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Głównym wykładowcą jest dr inż. Zygmunt Dynowski – pionier w zakresie hodowli pijawek oraz ich stosowania w leczeniu ludzi i zwierząt w Polsce.

Dr inż. Zygmunt Dynowski zajmuje się tematyką pijawek oraz ich zastosowaniem w medycynie niekonwencjonalnej od ponad 20 lat. Jest jedyną osobą w Polsce posiadającą dyplom ukończenia studiów podyplomowych z zakresu hirudoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Doniecku. Posiada także licencję hirudoterapeuty,  larwoterapeuty oraz naturopaty. Efektem wieloletnich badań naukowych oraz nieustannego pogłębiania wiedzy są jego liczne publikacje. Jest autorem pięciu książek z zakresu hirudoterapii. Zygmunt Dynowski jako pierwszy w Polsce opracował, zorganizował i przeprowadził kurs hirudoterapii. Wszyscy prowadzący inne szkolenia z tego zakresu są jego uczniami. Jest to najlepsza gwarancja poziomu naszych kursów. Pozostali wykładowcy – lek. med. Piotr Kopyto oraz mgr Paweł Drabczyński to także najlepsi praktycy – hirudoterapeuci w Polsce. Szkolimy hirudoterapeutów prawie z całego świata. W naszych kursach uczestniczyły osoby z USA, Kanady, Australii, Szwajcarii, Danii, Francji, Anglii, Niemiec, Czech, Włoch, Szwecji.

Nie dajcie się Państwo zwieść jakimś nic nie znaczącym „akredytacjom” jakimi chwalą się niektórzy inni organizatorzy kursów hirudoterapii starając się w ten sposób podnieść (w ich mniemaniu) bardzo niski w rzeczywistości poziom swoich kursów. Oni także hirudoterapii nauczyli się na kursie prowadzonym przez dr inż. Zygmunta Dynowskiego, ale z ubolewaniem trzeba stwierdzić, że prowadzone przez nich wykłady niewiele ich słuchaczom dają (nie każdy niestety potrafi wykładać), gdyż część z nich zdecydowało się (płacąc znowu za kurs) uczestniczyć ponownie w kursach organizowanych przez nas. Oto opinia (e-mail) jednej z uczestniczek, która kończyła kurs u innych organizatorów, a potem zdecydowała się na uczestnictwo w kursie organizowanym przez nas:

Jolanta Młynarczyk 2013-06-03 16:32
Pięknie dziękuję, za profesjonalne przeprowadzenie kursu, za cudowne wykłady dr inż. Zygmunta Dynowskiego oraz lekarza Piotra Kopyto. Dziękuję, za wyjątkowe przekazanie wiedzy na temat pijawek, larw i wielu innych dziedzin. Dziękuję wszystkim osobom, które brały udział w kursie za miłą i przyjazną atmosferę. Pragnę także podziękować organizatorom za zorganizowanie tak wyjątkowego i wspaniałego kursu. Uważam, że przyszli adepci hirudoterapii, powinni korzystać tylko, podkreślam, tylko z kursów organizowanych przez Euro-Bion, gdyż ta atmosfera, ta skarbnica wiedzy, ta umiejętność przekazania tej wiedzy jest naprawdę imponująca! Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Jolanta Młynarczyk

Aby zapoznać się ze szczegółowym programem zajęć na naszych kursach kliknij tutaj.