Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

O firmie

Z pasji do zdrowia…

Niezmiennym źródłem inspiracji firmy EURO-BION jest ludzkie zdrowie. Obecnie, w dobie wielu chorób cywilizacyjnych dotykających każdego z nas, bardzo często odchodzi się od medycyny tradycyjnej, sięgając po alternatywne metody leczenia. Hirudoterapia, leczenie przy pomocy pijawek, ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji, natomiast teraz we współczesnym świecie przeżywa prawdziwe odrodzenie.

Z pasji do natury…

Firma EURO-BION, wychodząc na przeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii, wspierając i promując naturalne metody leczenia, a jednocześnie mając na względzie przede wszystkim dobro pacjentów, założyła hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych. Paweł Drabczyński właściciel firmy wraz ze swoim zespołem od 11 lat prowadzi oraz udoskonala metody hodowli pijawek lekarskich w warunkach izolowanych. Jego doświadczenie i wiedza w zakresie pijawek lekarskich to wynik wcześniejszych lat pracy z dr. Zygmuntem Dynowskim, ojcem polskiej hirudoterapii. Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż pijawek leczniczych w Polsce oraz poza jej granicami.

Z pasji do ludzi…

Wieloletnia współpraca z dr. Zygmuntem Dynowskim zaowocowała zorganizowaniem najwyższej jakości szkoleń w zakresie Hirudoterapii i Larwoterpaii nadających ich absolwentom uprawnienia do prowadzenia działalności jako Hirudoterapeuta i Larwoterapeuta. Dr Zygmunt Dynowski jest pionierem hodowli pijawek oraz ich stosowania w leczeniu ludzi i zwierząt w Polsce. Jest wspaniałym wykładowcą i skarbnicą wiedzy, autorem wielu badań i książek na temat pijawek lekarskich. To on jako pierwszy w Polsce opracował program, zorganizował i przeprowadził kurs hirudoterapii. Obecnie kontynuuje swoją działalność naukową w ramach prowadzenia oraz sprawowania pieczy nad kursami organizowanymi przez EURO-BION.

Z pasji do życia…

Nieustanne poszerzanie wiedzy w leczeniu przy pomocy pijawek lekarskich, zachowanie najwyższych standardów jakości i wykorzystywanie najnowszych technologii w ich hodowli, gwarantują bezpieczeństwo stosowania naszych pijawek w leczeniu ludzi. Długotrwałe relacje ze współpracownikami oparte na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu mają na celu wspólne dążenie do rozwijania działalności firmy, co w efekcie bezpośrednio przekłada się na podnoszenie jakości życia każdego z nas.

0

Twój Koszyk