Pijawki Bielsko-Biała

Pijawki Bielsko-Biała

pijawki

Pijawki Bielsko-Biała

Ostatnio o leczeniu pijawkami mówi się dużo więcej niż kiedyś, a to wszystko za sprawą stale prowadzonych badań naukowych, które potwierdzają skuteczność tej metody w leczeniu dolegliwości o różnorakim podłożu. Aby jednak terapia była efektywna i – co najważniejsze – bezpieczna dla zdrowia, musi zostać przeprowadzona z wykorzystaniem pijawek pochodzących ze specjalistycznej hodowli.

Firma EURO-BION już od 11 lat zaopatruje gabinety hirudoterapeutyczne z całej Polski w wysokiej jakości pijawki lecznicze hodowane w izolowanych warunkach i karmione w kontrolowany sposób. Celem założenia hodowli była chęć promowania hirudoterapii w Polsce i zapewnienie wsparcia dla zwolenników naturalnych metod leczenia. Zarówno jedna, jak i druga misja została spełniona.\

Hodowla w EURO-BION prowadzona jest w taki sposób, aby pijawki nie miały nawet najmniejszego kontaktu ze światem zewnętrznym. Jest to ważne pod względem karmienia, gdyż w ten sposób stworzenia te nie żywią się krwią innych zwierząt, więc mogą być bezpiecznie przystawiane człowiekowi. Choć nasza pozycja na rynku jest mocna, to aby ją utrzymać i pozostawić za sobą daleko w tyle konkurencję, a jednocześnie zapewnić jak najwyższą jakość pijawek, stale udoskonalamy stosowane metody hodowli i wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania.
Sprzedaż pijawek prowadzimy na terenie Bielsko-Białej i całego województwa śląskiego. Aby nie doszło do żadnych niepożądanych incydentów podczas transportu zamówienia, pakujemy pijawki w specjalne torebki foliowe, które są wypełnione hydrożelem. Do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający jakość pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia wbrew temu, co się niektórym wydaje, wcale nie jest nową metodą leczenia. Z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą terapia pijawkowa, korzystali już nasi przodkowi, jednak oni w odróżnieniu od nas nie wiedzieli, dlaczego przystawianie pijawek działa. Postęp medycyny i liczne badania naukowe przyniosły nam odpowiedź na to pytanie.

Jak się okazało, pijawki są producentem substancji o właściwościach leczniczych, zwanych hirudozwiązkami. Po przystawieniu do skóry wgryzają się w nią i wpuszczają je do krwiobiegu, co wykazuje dobroczynny wpływ na organizm. Do tej pory naukowcom udało się wyizolować ponad sto hirudozwiązków, analizy niektórych z nich wciąż trwają. Najlepiej poznana została hirudyna – związek zapobiegający krzepnięciu krwi oraz usprawniająca przepływ krwi histamina. Związki te znajdują zastosowanie w leczeniu wielu chorób.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Nie mając praktycznie żadnych dowodów na skuteczność hirudoterapii, postrzegano ją jako formę znachorstwa. To się zmieniło w momencie, gdy została uwzględniona jako terapia pijawkowa w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991).

W niektórych krajach na świecie, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii czy Niemczech, przystawianie pijawek praktykuje się w publicznych szpitalach i ośrodkach zdrowia przy pełnej refundacji. W Polsce także nie brakuje miejsc, gdzie można poddać się zabiegowi hirudoterapeutycznemu, jednak trzeba zrobić to na własny koszt, ponieważ hirudoterapia nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Na jakie choroby może pomóc terapia pijawkowa? Rekomendowana jest po transplantacjach i zabiegach plastycznych, gdyż usprawnia proces regeneracji. Znajduje zastosowanie przy różnych zaburzeniach żylnych, na przykład zakrzepicy, a także w leczeniu zapalenia stawów. Przystawianie pijawek zaleca się także w cukrzycy, miażdżycy czy nadciśnieniu. O zasadność stosowania hirudoterapii w przypadku konkretnej choroby najlepiej zapytać hirudoterapeutę.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Bielsko-Białej?

Zastanawiasz się, czy hirudoterapia pozwoli Ci pozbyć się dolegliwości, których doświadczasz albo chociaż zmniejszyć stopień ich nasilenia? Nie dowiesz się tego do momentu, gdy nie poddasz się zabiegowi. Dlatego nie zwlekaj dłużej, daj sobie szansę na wyzdrowienie i umów wizytę u hirudoterapeuty.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Bielsku-Białej? Sprawdź takie miejsca jak:

Google

uruchom przeglądarkę Google i w pole wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapia Bielsko-Biała” lub „dobry hirudoterapeuta z Bielska-Białej”, a wyświetlą Ci się namiary na gabinety hirudoterapeutyczne z bliskich Ci okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl i przeszukaj dostępne tam ogłoszenia hirudoterapeutów z Bielska-Białej.

Portale ogłoszeniowe

odwiedź ogólnodostępne portale ogłoszeniowe, na których czasem swoje usługi ogłaszają specjaliści z zakresu hirudoterapii z Bielska-Białej i okolic.

Fora internetowe

pacjenci czasem polecają swoich hirudoterapeutów innym na lokalnych forach internetowych, zatem nie zapomnij także ich przejrzeć.

Rekomendacje

poświęciłeś sporo czasu na szukanie dobrego hirudoterapeuty, a mimo to nie udało Ci się go znaleźć? Napisz do nas, a postaramy Ci się kogoś polecić.

Przeglądając ogłoszenia, zwróć szczególną uwagę na kwalifikacje danej osoby oraz merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Wizytę umów dopiero wtedy, gdy będziesz mieć całkowitą pewność, że masz do czynienia z prawdziwym specjalistą.

Kontakt