Pijawki Bydgoszcz

Pijawki Bydgoszcz

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii ponad 10 lat temu założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Bydgoszcz

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii ponad 10 lat temu założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych. Przez cały ten czas udoskonalaliśmy swoje metody i wprowadzaliśmy coraz to nowsze rozwiązania, aby dzisiaj oferować wysokiej klasy pijawki, które mogą być bezpiecznie stosowane podczas hirudoterapii.

Pijawki hodujemy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Żywimy je w sposób kontrolowany, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostały zanieczyszczone krwią niewiadomego pochodzenia.

Nasza firma dostarcza najwyższej jakości pijawki lekarskie na terenie całej Bydgoszczy i okolic. Do przesyłki dołączamy certyfikat pochodzenia pijawek i dajemy gwarancję, że pijawki nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowanie do zabiegów. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pijawki dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie – pakujemy je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe, co umożliwia ich bezpieczny transport.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Zabieg hirudoterapii znany jest od wieków. Kiedyś pijawki lecznicze wykorzystywano do upuszczania krwi, wierząc, że to pozwoli się pozbyć bólu i wszelkich dolegliwości. Od tej pory medycyna poszła do przodu, a zabieg przystawiania pijawek nadal cieszy się sporą popularnością. Gdzie tkwi jego tajemnica?

Ślina pijawek – to w niej znajdują się cenne dla organizmu ludzkiego hirudozwiązki. Dużo mówi się o zapobiegającej krzepnięciu krwi hirudynie i powodującej rozszerzanie się naczyń krwionośnych histaminie, jednak to tylko dwie substancje produkowane przez pijawki, a wszystkich jest kilkaset. Niektóre hirudozwiązki do dziś czekają na ich odkrycie.

Właśnie ze względu na bogactwo związków o szerokim spektrum działania pijawka nazywana jest doskonałym laboratorium farmakologicznym. Oprócz hirudyny i histaminy w jej ślinie znajdują się lipazy, esterazy, prostaglandyny, neurotransmitery i wiele innych substancji, które wykazują pozytywny wpływ na organizm.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to nic innego jak zabieg leczniczy, podczas którego do skóry pacjenta przystawia się pijawki. Jest zakwalifikowana w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. W wielu krajach metoda ta jest refundowana i stosowana w szpitalach oraz ośrodkach zdrowia.

Pochodzące ze śliny pijawek substancje lecznicze pomagają w leczeniu rozmaitych schorzeń. Istnieją dowody na to, że stanowią wsparcie w leczeniu miażdżycy, nadciśnienia czy chorób zakrzepowo-zatorowych. Niosą nieocenioną pomoc pacjentom po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach, jak i w leczeniu nerwicy, depresji czy tików nerwowych.

Niektórzy ginekolodzy polecają przystawianie pijawek w przebiegu chorób kobiecych, w tym stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy, ropniaków jajników lub jajowodów, torbielowatości jajników i nadżerek szyjki macicy. Z kolei u mężczyzn hirudoterapia prowadzi do zmniejszenia rozrostu gruczołu krokowego.

Zastanawiasz się, czy pijawki pomogą także przy Twoich dolegliwościach? Napisz do nas, a postaramy się doradzić Ci, czy terapia w Twoim przypadku może przynieść efekty.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Bydgoszczy?

W leczeniu pijawkami ogromne znaczenie ma to, kto wykonuje zabieg. Tą osobą powinien być wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający licencję oraz wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Specjalista na życzenie pacjenta powinien móc okazać certyfikaty i dyplomy potwierdzające jego uprawnienia do świadczenia usług. Tylko wtedy zyskujemy pewność, że taka osoba wie, co robi, a zabieg zostanie przeprowadzony z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę? Można to zrobić na kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Bydgoszcz” albo „hirudoterapeuta Bydgoszcz”, a Twoim oczom ukażą się kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w Twojej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapia Bydgoszcz”. Wyświetli Ci się lista sprawdzonych specjalistów z Bydgoszczy.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znaleźć można także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Przeglądając je być może uda Ci się więc trafić na namiary na hirudoterapeutów z Bydgoszczy i okolic. Pamiętaj jednak, aby przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować informacje o danej osobie.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów terapii pacjenci czasem polecają innym swoich hirudoterapeutów na forach internetowych czy w social mediach, dlatego poszukując sprawdzonego kontaktu, nie zapomnij przejrzeć facebook i instagram.

Rekomendacje

nie znalazłeś specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu hirudoterapii w Bydgoszczy? Skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci kogoś polecić.

Kontakt