Pijawki Gliwice

Pijawki Gliwice

pijawki

Pijawki Gliwice

W ostatnim czasie dużo mówi się o pozytywnych rezultatach stosowania hirudoterapii. Te małe, niepozorne żyjątka po przyssaniu się do skóry wpuszczają do krwiobiegu samodzielnie produkowane przez siebie hirudozwiązki, które wykazują dobroczynny wpływ na szereg procesów zachodzących w organizmie. Aby jednak nastąpiła poprawa zdrowia na skutek hirudoterapii, do jej wykonania muszą zostać wykorzystane pijawki nie byle jakie, lecz ze specjalnej hodowli.

W zakresie działań firmy EURO-BION leży hodowla pijawek lekarskich przeznaczonych do stosowania podczas zabiegów hirudoterapeutycznych. Pijawki hodujemy w warunkach izolowanych, tak aby nie miały żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym i żywimy je w sposób kontrolowany. Dzięki temu możemy dać Ci 100% pewność, że nie mają one styczności z krwią innych zwierząt.

Celem uruchomienia hodowli pijawek była chęć promowania hirudoterapii w Polsce. Wciąż pozyskujemy wiedzę z zakresu hodowli pijawek i stale udoskonalamy wykorzystywane przez nas metody. Jesteśmy dumni, że dzięki nam zwolennicy tej metody leczenia mają dostęp do najwyższej jakości pijawek, z których udziałem mogą przeprowadzać bezpieczne zabiegi.

Pijawki sprzedajemy na terenie Gliwic i całego województwa śląskiego. Dokładamy wszelkich starań, by nie doszło do żadnych niepożądanych incydentów podczas transportu zamówienia, pakując pijawki w wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Dla potwierdzenia jakości pijawek dołączamy do przesyłki certyfikat, który na życzenie można okazywać pacjentom.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Rozwój nauki przyniósł nam informację o tym, jakie właściwości lecznicze mają produkowane przez pijawki hirudozwiązki, w których tkwi tajemnica skuteczności terapii pijawkowej. Hirudoterapia z pewnością nie jest panaceum na wszystkie możliwe choroby, ale w osłabieniu objawów wielu może pomóc i tym samym przyspieszyć powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Ze śliny pijawek wyizolowano ponad sto hirudozwiązków. O części z nich wiemy już bardzo dużo, pozostałe czekają na identyfikację. Najwięcej informacji znaleźć można o zapobiegającej krzepnięciu krwi hirudynie. Dużym zainteresowaniem cieszy się także histamina – związek rozszerzający naczynia krwionośne i usprawniający przepływ krwi.

Hirudoterapia może przynieść pozytywne rezultaty w leczeniu takich chorób jak miażdżyca czy nadciśnienie. Sporo jest dowodów potwierdzających zasadność jej stosowania przy depresji i nerwicy. Lekarze za to rekomendują przystawianie pijawek po replantacjach i zabiegach plastycznych, a także przy trudno gojących się ranach.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to metoda leczenia różnych dolegliwości przy pomocy pijawek, która wykorzystywana jest od wieków. Zabieg polega na przystawieniu pijawek do skóry, do której przysysają się one przy pomocy przyssawek i wgryzają dzięki maleńkim ząbkom. Dzięki substancjom o przeciwbólowym działaniu wpuszczanym do krwi pacjent nawet nie czuje, kiedy to się dzieje. Pijawka wypija od 10 do 15 ml krwi, jednocześnie wpuszczając do krwiobiegu substancje chemiczne zwane hirudozwiązkami o leczniczych właściwościach.

Przed laty hirudoterapia postrzegana była jako forma znachorstwa, ale od dłuższego czasu już tak nie jest ze względu na badania, które wykazały jej skuteczność. Metoda ta widnieje nawet w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. W Polsce hirudoterapia niestety nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mimo wszystko nie brakuje miejsc, gdzie można poddać się terapii pijawkowej na własny koszt.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Gliwicach?

Wbrew pozorom wybór miejsca, gdzie można poddać się zabiegowi hirudoterapii, nie jest prosty. Podczas poszukiwań hirudoterapeuty należy zachować szczególną czujność, gdyż na rynku oprócz prawdziwych specjalistów posiadających merytoryczne przygotowanie i doświadczenie w zakresie przystawiania pijawek, swoje usługi świadczą także samouki bez licencji. Odradzamy korzystania z pomocy przedstawicieli drugiej grupy, gdyż ich działania mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Jak zatem znaleźć dobrego, wykwalifikowanego hirudoterapeutę z Gliwic? Polecamy zajrzeć do miejsc takich jak:

Google

w wyszukiwarce wpisz frazę „hirudoterapia Gliwice” lub „hirudoterapeuta z Gliwic” i otrzymaj namiary na gabinety hirudoterapeutyczne z bliskich Ci okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl i przejrzyj znajdującą się tam listę hirudoterapeutów z województwa śląskiego i nie tylko.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogólnodostępne portale ogłoszeniowe, na których trafiają się też ogłoszenia hirudoterapeutów z Gliwic i okolic.

Fora internetowe

zwolennicy hirudoterapii często polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na forach internetowych. Przeszukaj więc lokalne forum internetowe, np. na Facebooku.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty z Gliwic, który by wzbudził Twoje zaufanie? Napisz do nas wiadomość, a specjalnie dla Ciebie znajdziemy hirudoterapeutę z Twojego okręgu.

Kontakt