Pijawki Gorzów Wielkopolski

Pijawki Gorzów Wielkopolski

pijawkiHirudoterapia to metoda leczenia wykorzystująca pijawki, polegająca na ich przystawieniu do chorego miejsca. Nie mogą to być jednak zwykłe pijawki niewiadomego pochodzenia, lecz takie wyhodowane w warunkach izolowanych i karmione w kontrolowany sposób. Firma EURO-BION zajmuje się hodowlą pijawek lekarskich przeznaczonych do bezpiecznego stosowania w hirudoterapii.

Założyciele EURO-BION chcieli upowszechnić metodę hirudoterapii w Polsce, zapewniając zainteresowanym dostęp do wysokiej jakości pijawek. Firma osiągnęła niebywały sukces w swojej dziedzinie i świadczy swoje usługi nieprzerwanie już od ponad 11 lat, zaopatrując w pijawki hirudoterapeutów z całej Polski.

Do hodowli pijawek w EURO-BION wykorzystywane są najnowsze technologie, a wszystkie procesy odbywają się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Metody hodowli są stale udoskonalane, celem zapewnienia jak najwyższej jakości oferowanych pijawek.

Sprzedaż pijawek od EURO-BION prowadzona jest na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego województwa lubuskiego. Pijawki pakuje w specjalne torebki wypełnione hydrożelem, by przesyłka dotarła pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający jakość pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Terapia pijawkowa nie jest nową metodą leczenia, lecz znaną i cenioną od wieków. Wcześniej jednak uważana była za formę znachorstwa, a przyczyną tego był m.in. brak znajomości skuteczności tej metody w leczeniu różnych dolegliwości. Podejście do hirudoterapii zmieniło się jednak w 2004 roku, kiedy to amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła pijawki do stosowania medycznego. Od tej pory prowadzone są badania, które potwierdzają skuteczność pijawek lekarskich w leczeniu schorzeń o różnorakim podłożu.

Na liście chorób, na jakie pomagają pijawki, widnieje m.in. zakrzepowe zapalenie żył, wrzody żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie stawów. Stosuje się je w przypadku trudno gojących się ran, np. po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej czy po przeszczepie skóry. Istnieją dowody na skuteczność hirudoterapii w leczeniu chorób płuc, cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia, rwy kulszowej oraz hemoroidów. Ponadto pijawki polecane są na niektóre choroby natury psychicznej, np. depresję i nerwicę.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991). Zainteresowani poddaniem się leczeniu z wykorzystaniem pijawek nie powinni mieć większych problemów w znalezieniu specjalistów, którzy się tym zajmują.

Terapia pijawkowa w Polsce nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a zabieg należy sfinansować z własnej kieszeni. Dlatego poddać się jej można wyłącznie w prywatnych gabinetach. Inaczej jest za to choćby w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy Wielka Brytania, gdzie hirudoterapia podlega refundacji i jest wykorzystywana w publicznych placówkach medycznych.

Terapia pijawkowa to prosty, bezbolesny zabieg, który trwa ok. 1 godziny, zwykle aż do momentu samoistnego odczepienia się pijawek od skóry pacjenta. Do zabiegu wykorzystuje się od kilku do kilkunastu pijawek, w zależności od potrzeb i rodzaju dolegliwości. Po zabiegu są one niszczone i wyrzucane – nie wykorzystuje się ich ponownie. Terapia pijawkowa może trwać od 4 do nawet 8 tygodni, a dokładny czas zależy od efektów. Pierwsze rezultaty leczenia pijawkami zwykle widać już po pierwszym zabiegu.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Gorzowie Wielkopolskim?

Wydaje Ci się, że hirudoterapia mogłaby pomóc Ci poprawić swój stan zdrowia i pozbyć się dokuczających Ci dolegliwości? Zgłoś się ze swoim problemem do hirudoterapeuty, który doradzi Ci, czy terapia pijawkowa w Twoim przypadku to dobry pomysł.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Gorzowie-Wielkopolskim? Sprawdź takie miejsca jak:

Google

otwórz wyszukiwarkę Google i w biały pole wpisz frazę „hirudoterapia Gorzów Wielkopolski” lub „dobry hirudoterapeuta z Gorzowa Wielkopolskiego”, a otrzymasz namiary na gabinety hirudoterapeutyczne z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl, wpisz w pole wyszukiwania „hirudoterapeuta Gorzów Wielkopolski” i sprawdź dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z bliskich Ci okolic.

Portale ogłoszeniowe

odwiedź ogólnodostępne portale ogłoszeniowe, gdyż często ogłaszają się na nich hirudoterapeuci z różnych miejsc.

Fora internetowe

sprawdź lokalne fora internetowe, być może uda Ci się trafić na rekomendacje zadowolonych pacjentów hirudoterapeutów.

Rekomendacje

poświęciłeś sporo czasu na szukanie dobrego hirudoterapeuty, ale ze względu na brak rekomendacji nie zdecydowałeś żadnego ze znalezionych specjalistów obdarzyć zaufaniem? Napisz do nas, a postaramy Ci się polecić kogoś zaufanego.

Przeglądając ogłoszenia, sprawdzaj przede wszystkim kwalifikacje danej osoby oraz merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii.

Kontakt