Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Kalisz

pijawki

Pijawki Kalisz

Hirudoterapia to znana od wieków, w ostatnim czasie popularna naturalna metoda leczenia różnych dolegliwości przy pomocy pijawek leczniczych. Przystawia się je do skóry, a wpuszczone przez nie do krwiobiegu hirudozwiązki mają przynieść liczne korzyści zdrowotne. By do tego doszło do zabiegu, muszą być wykorzystane pijawki hodowane specjalnie do tego typu celów. Hodowlą i dystrybucją takich pijawek zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION już od ponad 11 lat hodowane są pijawki przeznaczone do bezpiecznego przystawiania ludziom. Od samego początku nie mają one żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, dzięki czemu są wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów, a ich przystawianie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Pijawki w dodatku karmione są w sposób kontrolowany, preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.

Prowadzisz gabinet hirudoterapeutyczny w Kaliszu i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Firma EURO-BION dostarcza pijawki do Kalisza i całego województwa wielkopolskiego. Pijawki wysyłane są w torebkach z folii wypełnionych tzw. medium – hydrożelem, które zapewniają im bezpieczeństwo podczas transportu. Po otrzymaniu pijawek należy przestrzegać zasad dotyczących odpowiedniego ich przechowywania, co pozwoli utrzymać je w dobrym stanie możliwie jak najdłużej.

 

Pijawki – dlaczego warto?

W przeszłości pokładano wiarę w to, że hirudoterapia rzeczywiście działa, a dzisiaj mamy mnóstwo dowodów w postaci wyników badań naukowych na to, że rzeczywiście tak jest. W świetle medycyny przystawianie pijawek jest bezpieczne dla zdrowia, w dodatku w przypadku niektórych dolegliwości i objawów może je nawet poprawić.

Przystawianie pijawek ma pozytywny wpływ na zdrowie dzięki produkowanym przez nie hirudozwiązkom – ze śliny pijawek do tej pory udało się wyizolować ok. 115 substancji o leczniczych właściwościach. Wśród poznanych nam hirudozwiązków znajdują się m.in. substancje zapobiegające krzepnięciu krwi, wykazujące działanie przeciwbólowe, powodujące rozkład tłuszczy czy regulujące przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych i mnóstwo innych.

Wśród zaleceń dotyczących stosowania hirudoterapii wymienia się miażdżycę, nadciśnienie, choroby układu sercowo-naczyniowego, zakrzepowe zapalenie żył i żylaki, choroby skóry, hemoroidy, choroby kobiece, przerost prostaty, wrzody żołądka i dwunastnicy czy choroby skóry. Pozytywne efekty przystawiania pijawek zobaczyć można także przy bólach stawów i kręgosłupa, krwiakach i zakrzepach, a nawet trudno gojących się ranach.

 

Pijawki Kalisz
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapię sklasyfikowano w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową. W praktyce zastosowanie znajduje przede wszystkim miejscowe leczenie schorzeń przy pomocy hirudoterapii. Pijawki przystawia się w okolicy miejsca bólu.
W zależności od potrzeb do zabiegu wykorzystuje się od 5 do 10 pijawek. Trwa on zazwyczaj do momentu, gdy pijawki same zaczną odpadać od skóry. Od razu po przyssaniu się do skóry pijawki wpuszczają do krwiobiegu związki znieczulające, dlatego pacjent nie czuje bólu, może za to pojawić się lekkie ukłucie lub szczypanie, a dolegliwości te szybko mijają. Dla uzyskania trwałej poprawy zdrowia zaleca się powtórzyć zabieg przystawiania pijawek do kilku razy.
Nie u każdego terapia pijawkowa może zostać przeprowadzona, dlatego w przypadku chorób przewlekłych lub przyjmowania na stałe leków przed poddaniem się zabiegowi zaleca się konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który upewni się, czy nie występują żadne przeciwwskazania. O aktualnym stanie zdrowia powinno się także poinformować samego hirudoterapeutę.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Kaliszu?

Nie przekonasz się, czy hirudoterapia działa i jest w stanie pomóc Ci uporać się z problemami zdrowotnymi, jeśli sam nie poddasz się zabiegowi przystawiania pijawek. Na pierwszą wizytę wybierz osobę z doświadczeniem, która posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania zabiegów z udziałem pijawek i do pracy wykorzystuje wyłącznie pijawki pochodzące ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła.

Do znalezienia hirudoterapeuty w Kaliszu możesz wykorzystać takie kanały jak:

Google

uruchom stronę www.google.pl i wyszukaj frazę „hirudoterapeuta Kalisz” albo „hirudoterapia w Kaliszu”, a ukażą Ci się oferty hirudoterapeutów wraz z danymi kontaktowymi.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Kalisz” i przeszukaj aktualnie dostępne ogłoszenia hirudoterapeutów z Kalisza.

Portale ogłoszeniowe

na ogłoszenia hirudoterapeutów czasem można natrafić na grupach mieszkańców miast na Facebook’u, dlatego koniecznie przejrzyj grupę stworzoną z myślą o mieszkańcach Kalisza.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, bo przy odrobinie szczęścia uda Ci się natrafić na polecenia pacjentów dotyczące hirudoterapeutów z Kalisza.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w bliskiej Ci okolicy? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego.

0

Twój Koszyk