Pijawki Katowice

Pijawki Katowice

pijawki

Pijawki Katowice

Firma Euro-Bion powstała z pasji do zdrowia. Swoją działalność założyliśmy 11 lat temu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom współczesnej hirudoterapii. Naszym celem było zapewnienie wsparcia zwolennikom naturalnych metod leczenia, a także promowanie hirudoterapii.

Zajmujemy się hodowlą pijawek leczniczych. Nieustannie udoskonalamy swoje metody i wprowadzamy coraz to nowsze rozwiązania, tak aby zapewnić możliwie najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Dzięki temu oferujemy wysokiej klasy pijawki, które mogą być z powodzeniem stosowane do przeprowadzania zabiegów hirudoterapeutycznych.

Hodowla pijawek prowadzona jest w izolowanych warunkach laboratoryjnych, by nie miały one żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Ich żywienie odbywa się w sposób kontrolowany, co daje gwarancję, że pijawki nie mają kontaktu z krwią innych zwierząt. Ścisłe przestrzeganie zasad dotyczących hodowli i karmienia sprawia, że pijawki bez żadnych obaw wykorzystywać można w gabinetach hirudoterapeutycznych do przystawiania ludziom.

Sprzedaż pijawek prowadzimy na terenie całych Katowic i okolic. By nie doszło do żadnych niepożądanych incydentów podczas transportu, w dbałości o jakość pijawek, pakujemy je w specjalne wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Dzięki temu pijawki docierają pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Na potwierdzenie jakości do przesyłki dołączamy certyfikat dotyczący pochodzenia pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Już nasi przodkowie dostrzegli, że przystawianie pijawek w zależności od rodzaju schorzenia niesie za sobą mniejsze lub większe rezultaty. Przed laty hirudoterapia miała być rozwiązaniem na wszelkie problemy zdrowotne – leczyła ciało i niosła ukojenie dla duszy, poprawiając stan zdrowia i samopoczucie chorego. Wraz z rozwojem medycyny skuteczność leczenia pijawkami została potwierdzona licznymi badaniami, przez co metoda ta znowu powróciła do łask.

W czym tkwi tajemnica leczenia pijawkami? Dlaczego w przebiegu niektórych dolegliwości wystarczy kilka razy poddać się zabiegowi hirudoterapii, aby stały się one mniej dotkliwe lub nawet całkowicie ustąpiły? Wszystko dlatego, że w ślinie pijawek znajdują się drogocenne hirudozwiązki, które wykazują pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Każdy z hirudozwiązków ma inne działanie. Przykładowo najbardziej znana hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, dzięki czemu można ją wykorzystać w leczeniu przypadłości o różnorakim podłożu. Do tej pory udało się odkryć i udowodnić skuteczność niemal stu hirudozwiązków, a nadal wiele substancji czeka na identyfikację.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to zabieg leczniczy zakwalifikowany w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. W niektórych krajach metoda ta jest wykorzystywana do leczenia w szpitalach i ośrodkach zdrowia. W Polsce również nie brakuje klinik, gdzie można poddać się zabiegowi przystawienia pijawek, jednak nie jest on refundowany.

Hirudoterapia pomaga w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy i nadciśnienia. Istnieją dowody wskazujące na to, że poprawia stan zdrowia przy depresji i nerwicy. Lekarze nierzadko uciekają się do leczenia pijawkami po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach. Ponadto hirudoterapia może przynieść pozytywne efekty w leczeniu stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy. U mężczyzn za to niweluje rozrost gruczołu krokowego.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Katowicach?

Pragniesz poznać więcej informacji na temat leczenia pijawkami, a może nawet poddać się zabiegowi? Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko znaleźć wykwalifikowanego hirudoterapeutę w Katowicach i ustalić termin wizyty.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania ogłoszeń specjalistów od hirudoterapii? Przede wszystkim na ich kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Tylko merytoryczna wiedza i doświadczenie gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę z Katowic? Pomogą Ci w tym:

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Katowice” albo „wykwalifikowany hirudoterapeuta z Katowic” i pozyskaj namiary na gabinety hirudoterapeutyczne w Twoim bliskim otoczeniu.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl i przejrzyj listę hirudoterapeutów z Katowic.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogólnodostępne portale ogłoszeniowe. Często swoje ogłoszenia udostępniają tam hirudoterapeuci z Katowic i okolic. Przed umówieniem wizyty koniecznie zweryfikuj znalezione na takim portalu informacje o wybranym hirudoterapeucie.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów leczenia pijawkami pacjenci hirudoterapeutów często polecają sobie nawzajem sprawdzonych specjalistów na forach internetowych. Nie zapomnij więc przeglądnąć lokalnego forum internetowego

Rekomendacje

pomimo usilnych starań nie udało Ci się znaleźć specjalisty, który wzbudziłby Twoje zaufanie w całych Katowicach? Napisz do nas, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt