Pijawki Kędzierzyn-Koźle

Hirudoterapia to znana od setek lat i ceniona przez pokolenia metoda leczenia wykorzystująca do walki z przeróżnymi dolegliwościami pijawki. Podczas terapii nie wykorzystuje się jednak zwykłych pijawek, lecz takich specjalnie do tego celu wyhodowanych, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta i względy zdrowotne. Sprawdzone pochodzenie pijawek do minimum ogranicza ryzyko związane z przystawianiem pijawek do skóry.

W hirudoterapii stosuje się pijawki zakwalifikowane jako pijawki medyczne, hodowane w warunkach laboratoryjnych. Jednym z popularniejszych gatunków pijawek do przystawiania ludziom i zwierzętom jest Hirudo verbana. Hodowlą i sprzedażą tego gatunku pijawek zajmuje się firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki od samego początku funkcjonują w warunkach laboratoryjnych, a więc nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Takie podejście do hodowli sprawia, że są one wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów. Sprzedawane przez firmę EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości. Nadają się do zabiegów zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Prowadzisz gabinet w Kędzierzynie-Koźlu lub w innym mieście znajdującym się w obrębie województwa opolskiego i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Zrób dowolnie duże zamówienie w EURO-BION. Zapewniamy bezpieczną dostawę pijawek w pojemniku wypełnionym hydrożelem pod wskazany adres.

Pijawki – dlaczego warto?

Choć ludzkość już dawno zauważyła pozytywny wpływ hirudoterapii na zdrowie, to nie do końca wiedziano, jak ona działa. Najpierw wierzono, że pozytywne efekty terapii pijawkowej są skutkiem upuszczania z organizmu „zepsutej krwi”. Obecnie wiemy już, że nie jest to prawdą, jednak za nami lata badań i obserwacji.

Pijawki wykazują pozytywny wpływ na organizm za pośrednictwem samodzielnie przez siebie produkowanych substancji – hirudozwiązków. Substancje te wykazują dobroczynny wpływ na zdrowie, wspomagają leczenie wybranych chorób i łagodzą ich objawy.

Pijawki zalecane są na takie problemy jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca,
 • cukrzyca,
 • wysoki cholesterol,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa,
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy,
 • bóle kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o psychicznym podłożu,
 • alergie.

Hirudoterapia w zestawieniu z  konwencjonalnym leczeniem może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty i trwale poprawić stan zdrowia.Czym jest hirudoterapia?

Skuteczność przykładania ludziom i zwierzętom pijawek lekarskich w obrębie różnych obszarów medycyny potwierdzają liczne, prowadzone na całym świecie badania naukowe. W wielu krajach terapia pijawkowa zastała uznana za oficjalny sposób leczenia, w wybranych nawet podlega refundacji i jest wykorzystywana do leczenia w publicznych ośrodkach zdrowia.

Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zakwalifikowała hirudoterapię jako „środek medyczny”. Metoda ta ponadto została uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Leczenie pijawkami polega na przystawieniu ich do skóry pacjenta w obszarze występowania dolegliwości bólowych, np. gdy boli wątroba, to pijawki przykłada się w okolicy brzucha. Pijawki po przyssaniu do skóry wpuszczają do krwiobiegu hirudozwiązki, które następnie transportowane są do narządów i organów, gdzie wspierają naturalne procesy naprawcze.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Kędzierzynie-Koźlu?

Chcąc umówić się na terapię pijawkową i na własnej skórze przekonać się, jak wpłynie to na stan zdrowia i samopoczucie, należy wybrać specjalistę od przystawiania pijawek, czyli hirudoterapeutę. Jest to osoba, która może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie przeprowadzania hirudoterapii i dodatkowo pracuje na pijawkach pochodzących z bezpiecznych źródeł, niestanowiących zagrożenia dla pacjenta.

Do szukania hirudoterapeuty w Kędzierzynie-Koźlu można wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w wyszukiwarce w białym polu wpisz frazę „hirudoterapia Kędzierzyn-Koźle” albo „hirudoterapeuta w Kędzierzynie-Koźlu”, a wyświetlą Ci się namiary na hirudoterapeutów z Twoich okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Kędzierzyn-Koźle”. Przejrzyj ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony, gdzie mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla publikują ogłoszenia, a być może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów z dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, gdzie przy odrobinie szczęścia również można natrafić na ogłoszenia hirudoterapeutów działających w bliskich okolicach.
 5. Rekomendacje – nie znalazłeś hirudoterapeuty w Kędzierzynie-Koźlu? Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego we wskazanej lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia