Pijawki Kielce

Pijawki Kielce

pijawki

Hirudoterapia oficjalnie powróciła do łask, a jej popularność z każdym rokiem jest coraz większa. Przy łagodniejszych dolegliwościach może stanowić samodzielną metodę leczenia, a przy poważniejszych wsparcie dla sposobów konwencjonalnych. Aby jednak zabieg hirudoterapii przyniósł zamierzone efekty, musi odbyć się z udziałem pijawek hodowanych w izolowanych warunkach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zwolenników hirudoterapii firma EURO-BION rozpoczęła hodowlę pijawek w izolowanych warunkach laboratoryjnych i karmionych w sposób kontrolowany. Dzięki temu nie mają one żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom.

Swoją działalność prowadzimy już od ponad 11 lat. Przez cały ten czas doskonalimy stosowane metody hodowli, aby dostarczać Państwu najwyższej jakości pijawki. W chwili założenia firmy hirudoterapia cieszyła się niewielkim zainteresowaniem społeczeństwa, a aktualnie przekonują się do niej nawet osoby, które do niedawna sceptycznie podchodziły do niekonwencjonalnych metod leczenia. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju hirudoterapii w Polsce, oferując wysokiej jakości pijawki z bezpiecznej hodowli.

Sprzedaż wyhodowanych pijawek leczniczych prowadzimy na terenie Kielc i całego województwa świętokrzyskiego. W trosce o to, by nie doszło do niepożądanych zdarzeń z ich udziałem podczas transportu, pakujemy je w specjalne torebki foliowe, które są wypełnione hydrożele. Jakość naszych pijawek potwierdza dołączony do przesyłki certyfikat.

Pijawki – dlaczego warto?

W przeszłości pijawki stosowano do upuszczania krwi, wierząc, że jest to panaceum na wszystkie dolegliwości. Był nawet etap, że hirudoterapię uważano za formę znachorstwa. Teraz za sprawą badań poświęconych właściwościom leczniczym i efektywności stosowania pijawek wiemy o tej metodzie leczenia znacznie więcej. Dowiodły one, że przystawianie pijawek jest skuteczną metodą leczenia wielu schorzeń. Za ich sprawą hirudoterapia powróciła do łask i jest stosowana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zwykło się mówić, że pijawka to żywe laboratorium farmakologiczne. Ze śliny pijawek wyizolowano bowiem ponad sto różnych hirudozwiązków. Choć nie wszystkie zostały jeszcze dokładnie przebadane, to jedno wiadomo na pewno – każdy z nich wykazuje dobroczynny wpływ na ludzki organizm.

Na ten moment sklasyfikowana jest jedynie połowa pochodzących z pijawek substancji, prace nad identyfikacją pozostałych wciąż trwają. Najlepiej poznana jest hirudyna – związek zapobiegający krzepnięciu krwi. Niezastąpiona w leczeniu chorób o różnorakim podłożu jest także rozszerzająca naczynia krwionośne histamina.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Słowo hirudoterapia wywodzi się z łacińskiej nazwy pijawki hirudo. W ten sposób określa się metodę leczenia różnych chorób przy pomocy pijawek. Hirudoterapia widnieje w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. Niestety w naszym kraju przystawianie pijawek nie jest refundowane, ale jest mnóstwo miejsce, gdzie można poddać się takiemu zabiegowi na własny koszt.

Wykazano skuteczność pijawek w leczeniu chorób zakrzepowo-zatorowych, nadciśnienia i miażdżycy. Po przystawieniu tych niepozornych stworzeń do ciała obserwuje się szybsze gojenie ran, dlatego zabieg hirudoterapii polecany jest po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach. Ponadto hirudoterapia wspomaga leczenie chorób kobiecych takich jak stany zapalne pochwy czy błony śluzowej macicy, ropniaki jajników lub jajowodów, torbielowatość jajników oraz nadżerki szyjki macicy. U mężczyzn pijawki przyczyniają się do zmniejszenia rozrostu gruczołu krokowego.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Kielcach?

Zabieg przystawiania pijawek powinien zostać wykonany pod okiem doświadczonego hirudoterapeuty z wykorzystaniem najwyższej jakości pijawek pochodzących ze sprawdzonej hodowli. Specjalista z zakresu hirudoterapii musi posiadać merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Do świadczenia usług uprawnia go stosowna licencja.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Kielcach? Istnieje kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę internetową Google i wpisz frazę „hirudoterapeuta Kielce” albo „hirudoterapia Kielce”, a pozyskasz namiary na specjalistów z Kielc i okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki, aby znaleźć dobrego hirudoterapeutę z Kielc.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów znaleźć można także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Przed umówieniem wizyty powinno się jednak dokładnie zweryfikować informacje na temat wybranego hirudoterapeuty.

Fora internetowe

pacjenci często polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych. Warto zatem zajrzeć na grupę mieszkańców Kielc np. na facebooku.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Kielcach? Skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić kogoś sprawdzonego.

Kontakt