Pijawki Leszno

Hirudoterapia, inaczej terapia pijawkowa, to znana od tysięcy lat metoda leczenia z wykorzystaniem pijawek. Do zabiegów wykorzystywany jest specjalny gatunek pijawek medycznych, do którego zaliczają się pijawki Hirudo verbana. To właśnie ten rodzaj pijawek jest hodowany i dystrybuowany przez firmę EURO-BION.
Hodowla pijawek w EURO-BION odbywa się w warunkach laboratoryjnych, czyli bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Do karmienia wykorzystywany jest preparat krwiozastępczy HirudoCibum. Takie podejście do hodowli sprawia, że pijawki spełniają najwyższe standardy i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom oraz zwierzętom. Nie przenoszą bowiem drobnoustrojów, które mogłyby doprowadzić do rozwoju chorób.
Prowadzisz gabinet w Lesznie lub okolicach i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Dostarczymy pijawki pod dowolny adres zlokalizowany na terenie województwa wielkopolskiego. Pijawki wyślemy w specjalnym opakowaniu wypełnionym hydrożelem, co zapewni im bezpieczeństwo podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Terapia pijawkowa wpływa na ludzki organizm poprzez produkowane przez pijawki hirudozwiązki. Hirudozwiązki te wykazują lecznicze właściwości, przez co znajdują zastosowanie w walce z różnymi dolegliwościami i objawami. Pijawki produkują ok. 115 różnych hirudozwiązków – przynajmniej tyle naukowcom udało się wyizolować z ich śliny. Wpuszczają je do krwiobiegu po przystawieniu do skóry pacjenta.

Wśród wskazań do stosowania hirudoterapii wymienia się takie choroby i problemy, jak:

 • miażdżyca,
 • nadciśnienie,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa,
 • zapalenie korzonków,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • żylaki,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • problemy skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym.

Hirudoterapia z pewnością nie pomoże na każdą chorobę, ale w leczeniu wielu jest w stanie pomóc.Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia uwzględniona została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Ponadto została uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia. Taki krok umożliwił legalną dystrybucję pijawek na szeroką skalę przez zarejestrowane firmy.

Właściwy zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, której celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do leczenia z udziałem pijawek. Terapia polega na przystawieniu pijawek w okolicy miejsca bólu. Hirudoterapeuta bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu ustala obszar wymagający leczenia, gdzie przystawienie pijawek może przynieść poprawę zdrowia.

Przystawiona do skóry pijawka po przyssaniu wprowadza do krwiobiegu pacjenta lecznicze hirudozwiązki, które razem z krwią transportowane są do narządów i organów, gdzie inicjują procesy naprawcze różnych stanów chorobowych. Przystawianie pijawek jest bezpieczne i w przypadku braku przeciwwskazań rzadko kiedy powoduje skutki uboczne.

Czas trwania zabiegu wynosi około 1 godzinę i kończy się, gdy pijawki zaczynają same odrywać się od skóry i odpadać. Niewielkie ranki w obrębie skóry po pijawkach poddawane są dezynfekcji, a same pijawki trafiają do utylizacji.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Lesznie?

Wpływ hirudoterapii na organizm jest kwestią indywidualną i nie da się go przewidzieć. Zależy to od wielu czynników i indywidualnych uwarunkowań. Dlatego chcąc przekonać się, czy przystawianie pijawek pomoże uporać się z dokuczającymi problemami, trzeba samemu poddać się takiej terapii.

Chcesz poddać się hirudoterapii i poprawić stan swojego zdrowia? Znajdź hirudoterapeutę i umów się na wizytę. Do szukania specjalisty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w białym polu w wyszukiwarce wpisz hasło „hirudoterapia Leszno” albo „hirudoterapeuta w Lesznie”, a wyświetlą Ci się kontakty do hirudoterapeutów z bliskich Ci okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Leszno” i przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Leszna.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych jak Facebook, a może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów z Leszna.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Leszna, gdzie również mogą być namiary na hirudoterapeutów z Twoich okolic.
 5. Rekomendacje – nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Lesznie? Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci jakiegoś specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Przed terapią dopytaj hirudoterapeuty, czy pracuje na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Jeśli tak, powinien móc okazać stosowny certyfikat będący  tego potwierdzeniem. Dzięki temu zyskasz pewność, że zabieg będzie bezpieczny.