Pijawki Mielec

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia wykorzystującą żywe organizmy zwane pijawkami. Terapia nie odbywa się jednak przy zastosowaniu zwykłych pijawek, a tylko i wyłącznie wybranych ich gatunków zakwalifikowanych jako pijawki medyczne. Do terapii u ludzi i zwierząt polecane są zwłaszcza pijawki Hirudo verbana.

W leczeniu oprócz gatunku pijawek znaczenie ma także sposób ich hodowli. By nie stanowiły żadnego zagrożenia dla zdrowia i mogły być bezpiecznie przystawiane ludziom, muszą być hodowane w specjalnych warunkach, bez żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Dokładnie takie sterylne warunki hodowli zapewnia zajmująca się dystrybucją pijawek na całą Polskę firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są w specjalnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są wolne od patogenów. Przy przystawianiu ich ludziom ryzyko przeniesienia groźnych chorób jest zredukowane do minimum. Oferowane przez EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów z różnych obszarów medycyny.

Prowadzisz gabinet w Mielcu i chcesz zaopatrzyć go w pijawki? Złóż dowolnie duże zamówienie w EURO-BION. Realizujemy dostawy pod wskazany adres na terenie całego województwa podkarpackiego. Pijawki pakujemy w specjalne wypełnione hydrożelem opakowania, co gwarantuje bezpieczeństwo transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia jest tak naprawdę od wieków wykorzystywana do leczenia przeróżnych chorób i dolegliwości, jednak dopiero stosunkowo niedawno odkryto tajemnicę jej skuteczności. Wcześniej pokładano wiarę w tym, że korzystnie wpływa na zdrowie za sprawą upuszczania z organizmu tzw. zepsutej krwi. Teraz wiadomo już, że nie ma to nic wspólnego z prawdą, a pozytywne efekty leczenia zapewniają samodzielnie przez pijawki produkowane hirudozwiązki.

Substancje te pijawki wpuszczają do organizmu po przystawieniu ich do skóry w obszarze występowania dolegliwości bólowych. Zawarte w ślinie pijawek hirudozwiązki wykazują dobroczynne działanie na zdrowie, wspomagają leczenie wybranych chorób i zmniejszają ich objawy.

Wskazania do stosowania hirudoterapii to m.in.:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca,
 • cukrzyca,
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym,
 • alergie.

Hirudoterapia, choć nie jest panaceum na każdą chorobę, to w leczeniu wielu z nich rzeczywiście może pomóc.Czym jest hirudoterapia?

Skuteczność stosowania pijawek w różnych dziedzinach medycyny potwierdzono licznymi badaniami, które w ostatnich latach są intensywnie prowadzone w wielu ośrodkach badawczych znajdujących się na całym świecie. W niektórych krajach terapię pijawkową uznano za oficjalny sposób leczenia, a w wybranych nawet podlega refundacji i jest wykorzystywana w publicznych ośrodkach zdrowia.

Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zakwalifikowała hirudoterapię jako „środek medyczny”, co dało zielone światło na legalną dystrybucję pijawek, również w Polsce. Metoda ta została ponadto uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Leczenie polega na przystawianiu pijawek bezpośrednio do skóry pacjenta w miejscu bólu. Pijawki po przyssaniu do skóry wprowadzają do krwiobiegu hirudozwiązki. Substancje te transportowane są do narządów i organów, gdzie inicjują fizjologiczne procesy naprawcze.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Mielcu?

Zabieg przystawiania pijawek wykonuje hirudoterapeuta, czyli specjalista z zakresu hirudoterapii. Osoba ta może pochwalić się przeszkoleniem i doświadczeniem w tym zakresie. Tylko korzystając z usług hirudoterapeuty, mamy pewność, że terapia pijawkowa będzie bezpieczna dla naszego zdrowia.

Chcesz poddać się zabiegowi hirudoterapii? Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko znaleźć specjalistę i umówić się na wizytę. Do szukania hirudoterapeuty możesz wykorzystać takie źródła jak:

 1. Google – w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Mielec” lub „hirudoterapeuta z Mielca”, a wyświetlą się kontakty do hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Mielec”. Przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Mielca i okolic.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych typu Facebook, a być może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów z Mielca.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Mielca, gdzie również mogą być udostępniane ogłoszenia hirudoterapeutów działających na terenie tego miasta.
 5. Rekomendacje – nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty świadczącego usługi w Mielcu, który wzbudziły Twoje zaufanie? Zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się polecić Ci jakiegoś specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia