Pijawki Ostrowiec Świętokrzyski

Pijawki Ostrowiec Świętokrzyski

Hiduroterapia

Pijawki Ostrowiec Świętokrzyski

Hirudoterapia to znana i ceniona naturalna metoda leczenia różnych chorób i objawów przy pomocy pijawek. Podczas sesji terapeutycznej do ciała pacjenta w obrębie miejsca wymagającego leczenia przystawiane są pijawki. Nie są to jednak zwykłe pijawki, lecz specjalnie wyhodowane do celów leczniczych pijawki lekarskie Hirudo verbana. Pijawki te są hodowane w warunkach laboratoryjnych, co gwarantuje ich wysoką jakość i pozwala na bezpieczne stosowanie u ludzi. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich przeznaczonych do terapii pijawkowej zajmuje się firma EURO-BION.
W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, co oznacza, że nie mają styczności z otoczeniem zewnętrznym, a więc i krwią innych zwierząt. Dzięki temu nie są zanieczyszczone drobnoustrojami i nie przenoszą chorób. Do żywienia pijawek wykorzystywany jest preparat krwiozastępczy HirudoCibum.
Hirudoterapeutów prowadzących gabinet w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęcamy do zaopatrzenia się w pijawki w EURO-BION. Przesyłki wysyłamy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w paczkach wypełnionych hydrożelem, gwarantując dostarczenie ich w nienaruszonym stanie pod wskazany adres.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki przystawione do skóry przekłuwają ją i po przyssaniu pobierają krew żywiciela, jednocześnie uwalniając do krwiobiegu lecznicze hirudozwiązki. Są to pochodzące z gruczołów ślinowych substancje wydzielnicze mające dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Hirudozwiązkom przypisuje się różne właściwości, dzięki którym wpływają na zachodzące w organizmie człowieka procesy biochemiczne. To właśnie dzięki nim hirudoterapia poprawia zdrowie.
Ze śliny pijawek wyizolowano 115 hirudozwiązków, przy czym nie wszystkie jeszcze zostały dokładnie przebadane. Sprawdzono jednak, że wszystkie wpływają w pozytywny sposób na ludzki organizm.
Istnieje szereg wskazań do przystawiania pijawek. Do najważniejszych należą:
• miażdżyca,
• nadciśnienie,
• reumatyzm,
• rwa kulszowa,
• żylaki,
• choroby oskrzeli i płuc,
• zapalenie korzonków,
• wrzody żołądka i dwunastnicy,
• łuszczyca,
• grzybica,
• atopowe zapalenie skóry,
• choroby psychiczne,
• nerwice,
i wiele innych.
O poradę, czy można skorzystać z terapii pijawkowej w danym przypadku, najlepiej zapytać hirudoterapeutę.


Pijawki I Hirudoterapia

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia w 2005 roku została oficjalnie sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. W dodatku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia. Prowadzeniem hirudoterapii zajmuje się wykwalifikowany hirudoterapeuta, który wie, w jakich miejscach przystawić pijawki, aby przyniosło to oczekiwany rezultat.
Przed właściwym zabiegiem musi odbyć się wizyta kwalifikacyjna, której celem jest wyeliminowanie przeciwwskazań, które mogłyby zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Osobom cierpiącym na choroby przewlekłe i przyjmującym na stałe leki zaleca się dodatkowo konsultację ze swoim lekarzem.
Zabieg po przystawieniu pijawek do skóry trwa do momentu, aż zaczną się one same odrywać i odpadać. Średni czas oczekiwania na ten moment wynosi ok. 1 godzinę. Później hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany, a pijawki są utylizowane.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Celem hirudoterapii jest poprawa stanu zdrowia w przebiegu chorób i zmniejszenie towarzyszących im objawów. Trudno jednak przewidzieć skuteczność terapii w określonym przypadku, dlatego chcąc się o niej przekonać, trzeba się samemu jej poddać.
Chcesz poddać się zabiegowi hirudoterapii? Umów się na wizytę do hirudoterapeuty.

Do znalezienia specjalisty wykorzystaj takie miejsca jak:

Google

odwiedź stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Ostrowiec Świętokrzyski” lub „hirudoterapia w Ostrowcu Świętokrzyskim”, a otrzymasz adresy gabinetów hirudoterapeutycznych i kontakty do hirudoterapeutów z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Ostrowiec Świętokrzyski” i sprawdź dostępne tam ogłoszenia hirudoterapeutów.

Portale ogłoszeniowe

zobacz grupy na portalach społecznościowych (Facebook itp.), gdzie czasem można natrafić na ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, w tym również publikowane przez samych hirudoterapeutów lub ich pacjentów.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe, a może uda Ci się natrafić na namiary na hirudoterapeutę z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Rekomendacje

nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty w Ostrowcu Świętokrzyskim? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego z bliskich Ci okolic.
Pamiętaj, że do hirudoterapii powinno się wykorzystywać specjalne pijawki pochodzące z hodowli prowadzonej w warunkach laboratoryjnych. Zanim więc wyrazisz zgodę na zabieg, upewnij się, że wybrany specjalista właśnie na takich pracuje.

Kontakt