Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Pabianice

pijawki

Pijawki Pabianice

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia wykorzystującą żywe organizmy, a ściślej mówiąc pijawki do leczenia różnych chorób i łagodzenia ich objawów. Choć korzystamy z jej dobrodziejstw od wieków, to dopiero niedawno oficjalnie uznana została metodą leczniczą. Takie miano hirudoterapii nadała w 2005 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności Leków. Ponadto metoda sklasyfikowana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Do terapii pijawkowej powinny być wykorzystywane tylko i wyłącznie pijawki specjalnie do tego celu wyhodowane w warunkach laboratoryjnych. Taki sposób hodowli gwarantuje całkowity brak kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, a więc i z krwią innych zwierząt. Dzięki temu takie pijawki mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich Hirudo verbana przeznaczonych do leczenia ludzi i zwierząt zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie przenoszą na ludzi drobnoustrojów wywołujących choroby. Do ich żywienia wykorzystywany jest preparat krwiozastępczy HirudoCibum. Pijawki od EURO-BION spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Pabianicach i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Dzięki specjalnej formie pakowania gwarantujemy dostawę paczki pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki leczą przy pomocy samodzielnie przez siebie produkowanych hirudozwiązków. Do tej pory zidentyfikowano ok. 115 hirudozwiązków. Badania nad ich właściwościami i wpływem na organizm ludzki są nadal prowadzone, jednak wiadomo już, że stymulują procesy biochemiczne, poprawiając zdrowie i samopoczucie. Pijawki z pewnością nie są panaceum na wszystkie choroby, ale w walce z niektórymi dolegliwości mogą skutecznie pomóc.

Wśród wskazań do hirudoterapii wymienia się między innymi takie jak:

 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • miażdżyca,
 • nadciśnienie,
 • reumatyzm,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • rwa kulszowa,
 • żylaki,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • rwa kulszowa,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • zapalenie korzonków,
 • problemy skórne,
 • choroby o podłożu psychicznym,
 • depresja,
 • nerwice,

i wiele innych.

Wskazania do terapii pijawkowej warto skonsultować z hirudoterapeutą.

 

Pijawki Pabianice
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Pijawki przystawia się bezpośrednio do skóry pacjenta w obrębie miejsca wymagającego leczenia. Wtedy przekłuwają skórę i przyczepiają się do niej, następnie pobierają krew żywiciela, jednocześnie wpuszczając do jego krwiobiegu hirudozwiązki. Są to produkowane przez nie same substancje lecznicze.
Specjalista zajmujący się leczeniem pijawkami to hirudoterapeuta. Zna on zasady bezpieczeństwa i wie, gdzie dokładnie przystawić pijawki do skóry, aby przyniosło to oczekiwany skutek przy konkretnych jednostkach chorobowych i problemach zdrowotnych.
Przed zabiegiem ma miejsce wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminowanie przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe lub przyjmujące na stałe jakieś leki powinny skonsultować się jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym.
Czas trwania zabiegu z udziałem pijawek wynosi ok. 1 godzinę. Po tym czasie pijawki zaczynają się same odrywać od ciała i odpadać.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Pabianicach?

Hirudoterapia co prawda nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości, ale w przebiegu wielu chorób łagodzi ich objawy i poprawia stan zdrowia chorego, dlatego warto się nią zainteresować jako metodą leczenia.

Chcesz poddać się terapii z udziałem pijawek? Zacznij od znalezienia odpowiedniego hirudoterapeuty. Szukać możesz w takich miejscach jak:

Google

otwórz wyszukiwarkę i w białym polu wpisz frazę „hirudoterapia Pabianice” albo „hirudoterapeuta w Pabianicach”, a pozyskasz w ten sposób kontakty do hirudoterapeutów prowadzących gabinety w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

uruchom stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Pabianice”. Wyświetlą Ci się ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Pabianic.

Portale ogłoszeniowe

tępnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Pabianice”. Wyświetlą Ci się ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Pabianic.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe przeznaczone dla mieszkańców Pabianic i okolic, a być może znajdziesz tam na namiary na hirudoterapeutę z Twojego miasta.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Pabianicach? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.
Najważniejsze podczas zabiegu z wykorzystaniem pijawek jest bezpieczeństwo, dlatego koniecznie upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta wykorzystuje do leczenia pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. W tym celu poproś go o przedstawienie stosownego certyfikatu.

0

Twój Koszyk