Pijawki Pruszków

Pijawki Pruszków

pijawki

Pijawki Pruszków

Hirudoterapia to metoda leczenia poprzez wykorzystanie pijawek i przystawienie ich do skóry w miejscach wymagających leczenia. Sklasyfikowano ją w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową. W roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia i wydała pozwolenie na legalną dystrybucję pijawek przez zarejestrowane firmy. Jedną z firm zajmujących się hodowlą i sprzedażą pijawek do celów leczniczych jest EURO-BION.

W hirudoterapii dopuszcza się użycie kilku gatunków pijawek. Jednym z najczęściej stosowanych jest Hirudo verbana i właśnie ten gatunek znaleźć można w ofercie EURO-BION. Pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych i nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, dzięki czemu mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom i zwierzętom. Do ich żywienia wykorzystywany jest preparat krwiozastępczy HirudoCibum. To wszystko sprawia, że pijawki od EURO-BION spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Pruszkowie lub innej miejscowości znajdującej się na terenie województwa mazowieckiego i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Już teraz złóż zamówienie w EURO-BION. Pijawki wysyłane są w specjalnych opakowaniach, dzięki czemu możemy zagwarantować ich bezpieczną dostawę pod wskazany adres.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Terapia pijawkowa działa na organizm nie tylko miejscowo, ale też ogólnoustrojowo. Wszystko za sprawą produkowanych przez pijawki hirudozwiązków, które są wpuszczane podczas zabiegu do krwiobiegu pacjenta.

Do tej pory ze śliny pijawek udało się wyizolować ok. 115 hirudozwiązków. Nie wszystkie jeszcze zostały dokładnie przebadane, jednak naukowcom udało się ustalić, że każdy z nich wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.

Hirudoterapia jest zalecana na takie choroby i dolegliwości jak:

 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • miażdżyca,
 • nadciśnienie,
 • reumatyzm,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • rwa kulszowa,
 • żylaki,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • rwa kulszowa,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • zapalenie korzonków,
 • problemy skórne,
 • choroby o podłożu psychicznym

i wiele innych.

Wskazania do terapii pijawkowej warto omówić z hirudoterapeutą podczas wizyty.

 

About 2
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Podczas zabiegu pijawki są przystawiane do zmienionego chorobowo miejsca na ciele. Specjalista z zakresu hirudoterapii dobrze wie, gdzie przystawić pijawki w przebiegu konkretnych dolegliwości, aby przyniosło to oczekiwaną poprawę stanu zdrowia. Liczba pijawek użytych podczas terapii pijawkowej zależy przede wszystkim od wielkości miejsca objętego chorobą.

Przystawianie pijawek pochodzących z hodowli laboratoryjnej jest bezpieczne i wiąże się z niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Przed zabiegiem  ma miejsce wizyta kwalifikacyjna, której celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do leczenia. Średni czas trwania zabiegu z udziałem pijawek wynosi około 1 godzinę. Kończy się w momencie, kiedy pijawki zaczną się same odrywać od skóry i odpadać. Powstałe po pijawkach rany są dezynfekowane i zaopatrywane, a pijawki trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Pruszkowie?

Przystawianie pijawek poprawia stan zdrowie w przebiegu różnych chorób, jednak wpływ na organizm jest zawsze kwestią indywidualną. Nie da się więc przewidzieć, czy hirudoterapia zadziała w konkretnym przypadku. Chcąc się o tym przekonać, najlepiej samemu poddać się zabiegowi.

Chcesz skorzystać z dobrodziejstw hirudoterapii i w ten sposób zadbać o swoje zdrowie? Zacznij od znalezienia odpowiedniego specjalisty zajmującego się przystawianiem pijawek.

Hirudoterapeuty szukać możesz za pośrednictwem takich miejsc jak:

Google

otwórz wyszukiwarkę i polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Puszków” albo „hirudoterapeuta w Pruszkowie”, a wyświetlą Ci się kontakty do hirudoterapeutów mających gabinety w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Pruszków”. Zyskasz dostęp do ogłoszeń specjalistów z zakresu hirudoterapii z Pruszkowa.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj popularne portale społecznościowe takie jak Facebook i strony internetowe z lokalnymi ogłoszeniami, a może znajdziesz tam ogłoszenia hirudoterapeutów działających na terenie Pruszkowa.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe przeznaczone dla mieszkańców Pruszkowa i okolic, a przy odrobinie szczęścia natrafisz na namiary na hirudoterapeutę świadczącego usługi w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Pruszkowie? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego.

Przed zabiegiem upewnij się, że hirudoterapeuta wykorzystuje do zabiegu pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. W tym celu poproś go o przedstawienie stosownego certyfikatu. W ten sposób zyskasz potwierdzenie, że zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny.

Kontakt