Pijawki Ruda Śląska

Pijawki Ruda Śląska

pijawki

Pijawki Ruda Śląska

Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia przy użyciu niektórych gatunków pijawek. Do terapii wykorzystywane są pijawki nie byle jakie, bo specjalnie do tego celu hodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych, niemające żadnego, nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Takie pijawki ponadto karmione są w sposób kontrolowany. Hodowlą i dystrybucją pijawek, które bezpiecznie można wykorzystywać podczas zabiegów hirudoterapeutycznych, zajmuje się firma EURO-BION.

Już od ponad dekady hodujemy pijawki. W naszej ofercie widnieje pijawka lekarska – Hirudo verbana, przeznaczona do terapii leczniczej. Hodowanie pijawek w warunkach izolowanych daje gwarancję, że nie mają one styczności z krwią innych zwierząt. Na początku swojej działalności karmiliśmy pijawki krwią pochodzącą od przebadanych przez weterynarza zwierząt, obecnie wdrażamy nową metodę żywienia z wykorzystaniem preparatu krwiozastępczego HirudoCibum.

Gdy pijawki osiągną odpowiedni rozmiar, są głodzone przez minimum 6 miesięcy, a następnie trafiają do sprzedaży. Każdy etap hodowli przebiega pod ścisłą kontrolą naszych pracowników, dzięki czemu pijawki są wolne od bakterii i chorób. Wysyłkę pijawek Hirudo verbana prowadzimy na terenie Rudy Śląskiej i całego województwa śląskiego. Każde zamówienie przed wysyłką odpowiednio zabezpieczamy, aby nie uległo zniszczeniu w transporcie.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Zdania co do skuteczności hirudoterapii jeszcze jakiś czas temu były mocno podzielone. Jedni wierzyli, że przystawianie pijawek rzeczywiście leczy z wielu dolegliwości, zdaniem innych metoda ta bazowała na efekcie placebo. Dopiero wyniki badań naukowych rozwiały wszelkie wątpliwości i potwierdziły, że hirudoterapia rzeczywiście działa.

Ze śliny pijawek wyizolowano ponad 100 hirudozwiązków, czyli substancji o leczniczych właściwościach wykazujących dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Spora część z nich została dokładnie przebadana, analizowanie działania pozostałych wciąż trwa. Przypisuje się im m.in. działanie antykoagulacyjne, czyli zmniejszające krzepnięcie krwi, przeciwzapalne, bakteriobójcze i wyrównujące ciśnienie krwi.

Pijawki nie są panaceum na wszystkie choroby świata, ale w leczeniu wielu z nich mogą pomóc. Wskazaniem do przystawienia tych niepozornych żyjątek do skóry jest m.in. nadciśnienie oraz miażdżyca. Dają pozytywne rezultaty w terapii chorób psychicznych, w tym depresji i nerwicy. Pomagają na reumatyzm, wrzody żołądka i żylaki.

Nawet jeśli nie ma gwarancji, że hirudoterapia rzeczywiście poprawi stan zdrowia, to przy wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań na pewno nie zaszkodzi. Dlatego warto mimo wszystko poddać się leczeniu i przekonać samemu, czy pijawki są w stanie wyleczyć z bólu i innych przykrych dolegliwości.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991) jako terapia pijawkowa, dlatego wbrew temu, co myślą niektórzy, nie jest to tylko forma znachorstwa. W Polsce niestety pijawki nie są powszechnie wykorzystywane do leczenia, a zabiegi z ich udziałem nie podlegają refundacji, ale są kraje, gdzie metoda ta jest stosowana w publicznych szpitalach i ośrodkach zdrowia, jak np. Stany Zjednoczone, Niemcy czy Wielka Brytania.

Zabieg hirudoterapeutyczny polega na przystawieniu pijawek do nieuszkodzonych partii skóry w okolicy chorego miejsca. Pijawki przegryzają skórę i wczepiają się w nią, następnie wpuszczają do krwioobiegu lecznicze hirudozwiązki. Do terapii wykorzystuje się 5-10 pijawek, a zabieg trwa od pół godziny do nawet dwóch godzin (do momentu, aż pijawki same odpadną). Dla uzyskania lepszych i trwalszych efektów należy go co najmniej kilka razy powtórzyć.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Rudzie Śląskiej?

Dużo czytałeś o hirudoterapii, sporo osób Ci ją polecało i postanowiłeś, że poddasz się zabiegowi, by przekonać się na własnej skórze, czy jest w stanie wyleczyć Cię z przykrych dolegliwości, które Ci doskwierają? Skoro decyzja dostała podjęta, to teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko znaleźć dobrego hirudoterapeutę, którzy przystawi do Twojej skóry pijawki.

Gdzie szukać hirudoterapeuty z Rudy Śląskiej? Wykorzystaj do tego takie miejsca jak:

Google

uruchom wyszukiwarkę internetową Google i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Ruda Śląska”, a otrzymasz namiary na hirudoterapeutów z Twojego rejonu.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Ruda Śląska”. Następnie kliknij szukaj i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów z Twoich okolic.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów znajdziesz także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych, na których udzielają się mieszkańcy Rudy Śląskiej

Fora internetowe

zajrzyj również na grupę mieszkańców Rudy Śląskiej np. na Facebook’u, gdyż zadowoleni z usług hirudoterapeutów pacjenci mogą wymieniać się na takich grupach namiarami na nich.

Rekomendacje

skorzystałeś z wszystkich zaproponowanych przez nas sposobów, a mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, który wzbudziłby Twoje zaufanie? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego, do kogo warto się umówić na terapię z udziałem pijawek.

Kontakt