Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Siedlce

pijawki

Ostatnio dużo mówi się o hirudoterapii, która wbrew pozorom nie jest wcale nową, a znaną od wieków metodą leczenia przy pomocy pijawek. Została ona nawet sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. W dodatku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała hirudoterapię za medyczny sposób leczenia.
Hirudoterapia polega na przystawianiu do ciała pacjenta pijawek. Do zabiegów wykorzystywane są wyłącznie specjalne pijawki, a dokładnie pijawki lekarskie – Hirudo verbana, wyhodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Takie pijawki są wolne od chorób i bakterii, dzięki czemu mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich już od ponad 10 lat zajmuje się firma EURO-BION.
Pijawki w EURO-BION hodowane są w warunkach izolowanych, tak aby nie miały styczności z krwią innych zwierząt. To pozwala do minimum ograniczyć ryzyko przenoszenia chorobotwórczych drobnoustrojów z pijawek na ludzi. Pijawki karmione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.
Jesteś hirudoterapeutą w Siedlcach lub w innym mieście znajdującym się na terenie województwa mazowieckiego i chcesz zaopatrzyć swój gabinet w pijawki? Złóż zamówienie na pijawki w EURO-BION. Zapewniamy bezpieczeństwo podczas transportu, wysyłając pijawki w wypełnionych hydrożelem opakowaniach.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki po przystawieniu do skóry nakłuwają ją i pobierają krew żywiciela, jednocześnie uwalniając z wydzieliny gruczołów ślinowych do krwiobiegu hirudozwiązki, czyli produkowane przez siebie substancje lecznicze. Związki te wpływają na zachodzące w obrębie organizmu człowieka procesy biochemiczne, poprawiając zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Co prawda przystawianie pijawek nie jest lekiem na wszystko, ale zabieg ten jest w stanie przynieść pewną poprawę w wielu dolegliwościach.
Do tej pory naukowcy wyizolowali ze śliny pijawek ok. 115 hirudozwiązków, przy czym jedynie część z nich została dokładnie przebadana, prace nad pozostałymi wciąż trwają. Wiadomo jednak, że wszystkie wykazują pozytywny wpływ na organizm.
Terapia pijawkowa znajduje zastosowanie w leczeniu takich chorób jak miażdżyca, nadciśnienie, reumatyzm, wrzody żołądka i dwunastnicy czy przewlekła niewydolność żylna, w tym żylaki. Metoda ta jest polecana osobom zmagającym się z chorobami skóry, np. atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, czy trądzikiem. Istnieją dowody na jej skuteczność w przebiegu chorób oskrzeli i płuc, rwy kulszowej, hemoroidów, a nawet zapalenia korzonków. Hirudoterapia ponadto sprawdza się też przy chorobach o podłożu psychicznym, np. w depresji czy nerwicy.

 

Pijawki Siedlce
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Specjalistą zajmującym się prowadzeniem leczenia z udziałem pijawek, łącznie z kwalifikacją do zabiegów, jest hirudoterapeuta. Dysponuje on odpowiednim przygotowaniem i wiedzą z zakresu tego, gdzie przystawiać pijawki, w jakich ilościach i w jaki sposób to robić. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście powodzenia zabiegu.
Zabieg przystawiania pijawek musi zostać poprzedzony wywiadem, który ma na celu wyeliminować przeciwwskazania do leczenia. Pacjenci chorujący przewlekle i przyjmujący na co dzień leki powinni możliwość zastosowania hirudoterapii dodatkowo skonsultować ze swoim lekarzem. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, hirudoterapeuta przeprowadzi zabieg, czyli przystawi pijawki do wybranych obszarów ciała pacjenta.
Zabieg hirudoterapeutyczny trwa ok. 1 godzinę i kończy się wtedy, gdy pijawki zaczną same odrywać się od skóry i odpadać. Specjalista następnie dezynfekuje i zaopatruje powstałe rany.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Siedlcach?

Zmagasz się z chorobą, w której pewną poprawę może przynieść hirudoterapia? Poddaj się leczeniu i przekonaj się, jakie to przyniesie efekty. Zacznij od znalezienia hirudoterapeuty, który ma odpowiednie przygotowanie do przystawiania pijawek i świadczy usługi z tego zakresu.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Siedlcach? Wykorzystaj takie miejsca jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i w pole wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Siedlce” albo „hirudoterapia w Siedlcach”, a wyświetlą Ci się namiary na hirudoterapeutów świadczących usługi w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Siedlce” i przejrzyj aktualnie dostępne ogłoszenia.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj serwisy społecznościowe (np. Facebook) i strony z ogłoszeniami, gdzie swoje ogłoszenia mogą publikować osoby zajmujące się leczeniem pijawkami na terenie Siedlec.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe Siedlec, a być może uda Ci się natrafić na namiary na hirudoterapeutów z Twoich okolic.

Rekomendacje

– jeśli nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Siedlcach, skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego.
Podstawą hirudoterapii jest bezpieczeństwo, dlatego przed zabiegiem upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta pracuje wyłącznie na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. W tym celu np. poproś go o okazanie potwierdzających to certyfikatów.

0

Twój Koszyk