Pijawki Sosnowiec

Pijawki Sosnowiec

pijawki

Pijawki Sosnowiec

Firma EURO-BION powstała z pasji do zdrowia, natury i ludzi. Od początku naszym celem było wspieranie i promowanie naturalnych metod leczenia, dlatego właśnie 11 lat temu zdecydowaliśmy się założyć hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych. Mieliśmy nadzieję, że tym sposobem odpowiemy na potrzeby i oczekiwania przedstawicieli środowiska hirudoterapeutycznego, a także ich pacjentów. Jak się później okazało, mieliśmy rację. Gdy zaczynaliśmy zainteresowanie hirudoterapią było niewielkie, dzisiaj metoda ta cieszy się dużą popularnością i stosowana jest jako wsparcie dla medycyny konwencjonalnej.

Zajmujemy się hodowlą pijawek, którą prowadzimy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, tak aby nie miały one żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, w tym przede wszystkim z krwią niewiadomego pochodzenia. Żywienie pijawek prowadzimy w sposób kontrolowany, co daje nam pewność, że są one wolne od podejrzanych substancji. Takie podejście do hodowli daje gwarancję, że oferowane przez nas pijawki mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów hirudoterapeutycznych.

Sprzedaż pijawek leczniczych prowadzimy na terenie Sosnowca i całego województwa śląskiego. Zamówienia pakujemy w specjalne torebki foliowe, które są wypełnione hydrożelem, co ma na celu zabezpieczyć pijawki w transporcie. Na życzenie do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek, który później można okazać pacjentowi.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki przystawia się do skóry pacjenta w pobliżu chorego miejsca. Stworzenia wczepiają się w skórę, a następnie wpuszczają do krwiobiegu szereg drogocennych substancji, które wykazują lecznicze działanie. Nazywa się je hirudozwiązkami, a ich producentem jest sama pijawka. Według dotychczas przeprowadzonych badań w ślinie pijawki znajduje się około stu różnych hirudozwiązków, z czego każdy z nich wykazuje inne działanie.
Jedną z najlepiej poznanych substancji wytwarzanych przez pijawkę jest hirudyna, która rozrzedza krew. Oprócz hirudyny pijawka jeszcze wpuszcza do organizmu pacjenta dziesiątki innych substancji, którym przypisuje się działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe, przeciwbakteryjne, antykoagulacyjne, antybiotyczne czy przeciwbólowe.
Jak hirudoterapia działa na organizm? Przede wszystkim zabieg pozytywnie wpływa na układ limfatyczny i krwionośny. Ponadto pijawki usprawniają działanie układu krwionośnego, regulują ciśnienie krwi oraz podnoszą odporność immunologiczną organizmu.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia, która zazwyczaj stanowi wsparcie dla metod konwencjonalnych. Przy wielu dolegliwościach istnieją medyczne wskazania do jej stosowania potwierdzone licznymi badaniami. Uznawana za jedną z najlepiej poznanych metod medycyny alternatywnej. Warto być świadom, że hirudoterapia to tak naprawdę zabieg leczniczy zakwalifikowany w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa.
Zabieg hirudoterapii może zostać przeprowadzony wyłącznie pod kontrolą wykwalifikowanego hirudoterapeuty, po wcześniejszym wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Czas trwania terapii uzależniony jest od tego, jak długo pijawki pozostaną przyczepione do skóry – trzeba bowiem czekać, aż same odpadną.
Hirudoterapia pomaga na żylaki, owrzodzenie podudzi czy zakrzepowe zapalenie żył. Polecana jest przy leczeniu chorób serca, nerek i wątroby. Ponadto pijawki pomagają w leczeniu wielu chorób kobiecych np. stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy, z kolei u mężczyzn zmniejszają rozrost gruczołu krokowego.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Sosnowcu?

Zabieg z wykorzystaniem pijawek może zostać wykonany wyłącznie przez wykwalifikowanego hirudoterapeutę, który ma wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii i – co najważniejsze – może okazać się licencją uprawniającą go do wykonywania zawodu. Korzystając z usług takiej osoby, zyskasz pewność, że terapia z udziałem pijawek będzie zgodna z zasadami bezpieczeństwa i higieny.

Jak znaleźć namiary na dobrego hirudoterapeutę z Sosnowca? Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Google

włącz przeglądarkę internetową Google i przejrzyj wyszukiwania dla frazy „hirudoterapeuta Sosnowiec” lub „hirudoterapia Sosnowiec”.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki, która pomoże Ci znaleźć namiary na hirudoterapeutę z Sosnowca.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów udostępniane są również na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych, dlatego koniecznie przejrzyj ogłoszenia na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Fora internetowe

pacjentom zdarza się polecać godnych zaufania hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych, zajrzyj zatem i tam.

Rekomendacje

wykorzystałeś wszystkie powyższe sposoby i mimo to nie udało Ci się znaleźć specjalisty zajmującego się leczeniem pijawkami w Sosnowcu? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt