Pijawki świnoujście

Pijawki Świnoujście

pijawki

Pijawki Świnoujscie

Hirudoterapia to znana i ceniona metoda leczenia różnych dolegliwości, polegająca na przystawianiu do ciała pijawek lekarskich. Sklasyfikowana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa, a Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia.

Bezpieczeństwo w hirudoterapii to podstawa, dlatego do zabiegu mogą zostać wykorzystane wyłącznie specjalne pijawki, które pochodzą ze sprawdzonego źródła i są wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów. Hodowlą i sprzedażą bezpiecznych dla ludzi pijawek lekarskich Hirudo verbana zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION już od ponad 10 lat hodowane są pijawki w warunkach izolowanych, tak aby nie miały nawet najmniejszego kontaktu ze światem zewnętrznym bądź krwią innych zwierząt. Wszystko dlatego, by nie było ryzyka, że podczas terapii przeniosą jakieś groźne choroby na ludzi. Pijawki w hodowli karmione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.
Prowadzisz gabinet hirudoterapeutyczny w Świnoujściu lub w innym mieście znajdującym się na terenie województwa zachodniopomorskiego i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION, a zostanie ono dostarczone pod dowolny adres.
Pijawki wysyłane są w wypełnionych hydrożelem torebkach foliowych, co do minimum ogranicza ryzyko uszkodzenia podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki podczas zabiegu hirudoterapii przystawia się bezpośrednio do ciała pacjenta, wtedy one nakłuwają skórę i pobierają krew żywiciela, uwalniając do krwiobiegu z wydzieliny gruczołów ślinowych całe mnóstwo substancji leczniczych. Hirudozwiązki, bo tak są nazywane te substancje, pozytywnie wpływają na szereg procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka, wykazując tym samym szerokie spektrum działania. Co prawda nie są w stanie wyleczyć z każdej choroby, ale w przypadku wielu przynoszą bardzo dobre efekty.

Ze śliny pijawek naukowcy wyizolowali ok. 115 hirudozwiązków, a dokładnie przebadali dopiero połowę. Udowodnili jednak, że każdy z nich pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Terapia pijawkowa pomaga na nadciśnienie, miażdżycę, reumatyzm, wrzody żołądka i dwunastnicy czy żylaki. Istnieją dowody na jej skuteczność w leczeniu hemoroidów, rwy kulszowej, zapalenia korzonków, a także chorób płuc i oskrzeli.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Chcąc poddać się leczeniu pijawkami, trzeba udać się do specjalisty zwanego hirudoterapeutą. Osoba ta dysponuje wiedzą z zakresu bezpiecznego przystawiania pijawek i jest w stanie przeprowadzić zabieg w odpowiedni sposób. Hirudoterapeuta dodatkowo zna się doskonale na tym, w jakich miejscach przystawiać pijawki w zależności od tego, gdzie boli, bo to ma tutaj kluczowe znaczenie.

Zabieg poprzedza wywiad z pacjentem, który ma na celu sprawdzenie, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku braku przeszkód, po uprzednim wyrażeniu zgody, specjalista przechodzi do właściwej części wizyty, czyli przystawienia pijawek do określonych partii ciała.

Czas trwania terapii z udziałem pijawek wynosi około 1 godzinę i kończy się w momencie, gdy pijawki zaczną same odpadać. Powstałe rany hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje. Po zabiegu pijawki trafiają do utylizacji.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Świnoujściu?

Hirudoterapia niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych, ale o tym, czy pomoże w leczeniu konkretnej dolegliwości, przekonać się można jedynie samemu, poddając się zabiegowi. Jesteś gotów, aby spróbować leczenia terapią pijawkową?

Zatem znajdź wykwalifikowanego hirudoterapeutę i umów się na wizytę.

Specjalisty z zakresu hirudoterapii możesz szukać, wykorzystując takie miejsca jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Świnoujście” albo „hirudoterapia w Świnoujściu”, a Twoim oczom ukażą się namiary na gabinety hirudoterapeutyczne z bliskiej Ci okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

uruchom stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Świnoujście” i zobacz dostępne ogłoszenia hirudoterapeutów ze Świnoujścia.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj grupy mieszkańców Świnoujścia na portalach społecznościowych np. na Facebook’u, gdzie czasami hirudoterapeuci promują swoje usługi.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, a przy odrobinie szczęścia powinno udać Ci się natrafić na opinie o hirudoterapeutach ze Świnoujścia, którymi podzielili się ich pacjenci.

Rekomendacje

nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty? Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego.

Pamiętaj, że do zabiegu powinny zostać wykorzystane pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej, dlatego, zanim poddasz się terapii, upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta właśnie takich używa.

Kontakt