Pijawki Tarnowskie Góry

Hirudoterapia to zyskująca w ostatnim czasie na popularności metoda leczenia przy pomocy pijawek znana człowiekowi od początków cywilizacji. W wielu krajach uznana została za oficjalny sposób leczenia, podlega refundacji i znajduje zastosowanie w medycynie na co dzień.

Do zabiegów hirudoterapeutycznych wykorzystuje się wyłącznie pijawki pochodzące z legalnych źródeł i to specjalny ich gatunek, a dokładniej pijawki medyczne, do których zaliczają się między innymi Hirudo verbana. Hodowlą i dystrybucją tego szczególnego gatunku pijawek zajmuje się firma EURO-BION.

Pijawki wykorzystywane w hirudoterapii powinny być hodowane w warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Firma EURO-BION spełnia najwyższe standardy w tej kwestii, dzięki czemu sprzedawane przez nią pijawki mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom i zwierzętom. Nie ma bowiem ryzyka, że są zanieczyszczone patogenami, które mogłyby stać się przyczyną rozwoju różnych chorób.

Prowadzisz gabinet w Tarnowskich Górach lub okolicach i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Już dziś złóż zamówienie w EURO-BION. Dostarczamy zamówienia na terenie całego województwa śląskiego. Pijawki wysyłamy w specjalnym opakowaniu wypełnionym hydrożelem, co gwarantuje im bezpieczeństwo podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Osoby niemające nigdy wcześniej styczności z pijawkami i hirudoterapią mogą zastanawiać się, z czego wynika ich skuteczność. Terapia pijawkowa oddziałuje na ludzki organizm za sprawą produkowanych przez te niepozorne żyjątka hirudozwiązków. Hirudozwiązkom przypisuje się liczne właściwości lecznicze, które wspomagają leczenie niektórych chorób i łagodzenie ich objawów.

W badaniach klinicznych wykazano, że pijawki produkują ok. 115 różnych hirudozwiązków. Oznacza to, że tyle drogocennych substancji trafia do krwiobiegu pacjenta po przystawieniu pijawek do jego skóry.

Pijawki mogą sprawdzić się w leczeniu takich przypadłości i problemów, jak:

 • żylaki,
 • nadciśnienie,
 • miażdżyca,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa,
 • zapalenie korzonków,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • problemy skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym.

Hirudoterapia niestety nie jest panaceum na wszystkie choroby, ale w leczeniu wielu z pewnością jest w stanie pomóc, co zostało potwierdzone naukowo.Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia jest niosącą w wielu przypadkach pozytywne rezultaty metodą leczenia. Liczne badania naukowe prowadzone w ośrodkach na całym świecie potwierdziły skuteczność stosowania pijawek lekarskich w medycynie, w różnych jej obszarach.

Terapia pijawkowa została zakwalifikowana przez Amerykańską Organizację FDA (Food and Drug Administration) jako „środek medyczny”. Ponadto uwzględniono ją w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako właśnie Terapię pijawkową.

Leczenie polega na przystawieniu pijawek w okolicy miejsca bólu w liczbie dobranej stosownie do potrzeb. Pijawki po przyssaniu wprowadzają do krwiobiegu pacjenta substancje o leczniczych właściwościach, które razem z krwią transportowane są do narządów i organów, gdzie inicjują procesy naprawcze różnych stanów chorobowych.

Przystawianie pijawek jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tej metody leczenia, które muszą być wyeliminowane przed zabiegiem.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Tarnowskich Górach?

Wpływ hirudoterapii na organizm jest mocno indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników oraz osobniczych uwarunkowań. Chcąc więc przekonać się, czy przystawianie pijawek przyniesie dobre efekty, trzeba samemu poddać się takiej terapii.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia jest znalezienie odpowiedniego hirudoterapeuty, następnie umówienie się na wizytę. Do szukania specjalisty można wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w białym polu w wyszukiwarce należy wpisać hasło „hirudoterapia Tarnowskie Góry” albo „hirudoterapeuta w Tarnowskich Górach”, a wyświetlą się kontakty do hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl należy otworzyć zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisać „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Tarnowskie Góry”. Po wyświetleniu się wyników trzeba przejrzeć dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Tarnowskich Gór.
 3. Portale ogłoszeniowe – można też sprawdzić strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych typu Facebook, a być może uda się natrafić na ogłoszenia hirudoterapeutów z Tarnowskich Gór.
 4. Fora internetowe – warto ponadto przejrzeć ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Tarnowskich Gór, gdzie również mogą być namiary na hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 5. Rekomendacje – jeśli nie uda Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Tarnowskich Górach, zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się polecić Ci jakiegoś specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Traditional alternative medicine – doctor doing procedure of hirudotherapy for young woman