Pijawki Toruń

Pijawki Toruń

pijawki

Pijawki Toruń

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przedstawicieli środowiska hirudoterapeutycznego i ich pacjentom, a także z troski o ludzkie zdrowie, 11 lat temu założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych. Celem, dla którego zdecydowaliśmy się otworzyć firmę EURO-BION, była chęć promowania hirudoterapii wśród Polaków. Kiedy zaczynaliśmy, mało kto decydował się poddać zabiegowi przystawiania pijawek, a jeśli już, to w ostateczności. Dzisiaj metoda ta cieszy się dużą popularnością i stosowana jest jako wsparcie dla medycyny konwencjonalnej.

Nasza działalność opiera się na hodowli pijawek w izolowanych warunkach laboratoryjnych, gdzie nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, w tym z krwią niewiadomego pochodzenia. Żywimy je w sposób kontrolowany, tak aby mieć pewność, że do ich organizmów nie trafiło nic podejrzanego. To wszystko sprawia, że nasze pijawki mogą być bezpiecznie stosowane do zabiegów hirudoterapeutycznych.

Sprzedaż pijawek leczniczych prowadzimy na terenie całej Częstochowy i okolic. Do wysyłki pakujemy je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe, by dotarły pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Na życzenie klienta do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Zabieg hirudoterapii polega na przystawieniu pijawki w chore miejsce na ciele pacjenta. Wczepia się ona w skórę, a następnie wpuszcza do organizmu wiele drogocennych substancji o leczniczym działaniu, zwanych hirudozwiązkami. Liczne badania potwierdziły, że w ślinie pijawek znajduje się około stu hirudozwiązków, a każdemu z nich przypisuje się inne działanie.

Jedną z najpopularniejszych substancji produkowanych przez pijawkę jest hirudyna, która przyczynia się do rozrzedzania krwi. Oprócz hirudyny pijawka aplikuje pacjentowi także solidną dawkę innych składników leczniczych, które pozytywnie działają na układ limfatyczny oraz krwionośny. Przypisuje się im działanie m.in. przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antybiotyczne,  antykoagulacyjne, przeciwzakrzepowe czy przeciwbólowe.

Jak hirudoterapia wpływa na organizm? Pijawki pobudzają cały układ krążenia, regulują ciśnienie krwi oraz podnoszą osłabioną odporność immunologiczną. Pomagają w leczeniu takich chorób jak żylaki, owrzodzenie podudzi, zakrzepowe zapalenie żył czy „stopa cukrzycowa”. Zaleca się ich przykładanie również przy bólach stawowych oraz przy chorobach wątroby, serca i nerek, a także wielu innych dolegliwościach różnego pochodzenia.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny alternatywnej. Pijawki mogą pomóc przy dolegliwościach o różnorakim podłożu. Zazwyczaj stosuje się je jako wsparcie dla leczenia konwencjonalnego, czasem z kolei pokłada w nich duże nadzieje, gdy inne kuracje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Warto mieć świadomość, że hirudoterapia jest zabiegiem leczniczym zakwalifikowanym w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. Choć w Polsce nie jest refundowana, to jest wiele miejsc, gdzie można ją wykonać na własny koszt.

Podczas zabiegu specjalista przystawia pijawki do skóry, a te wczepiają się w nią otworem gębowym wyposażonym w mikroskopijne ząbki. Nie można ich samemu odrywać, tylko powinno się poczekać, aż same odpadną. Pacjenci przed zabiegiem często obawiają się bólu, jednak terapia jest zupełnie bezbolesna, ponieważ wśród związków wpuszczanych przez pijawki do krwiobiegu są takie, które wykazują działanie przeciwbólowe i znieczulające.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Toruniu?

Chcesz przekonać się, czy hirudoterapia rzeczywiście działa? Znajdź hirudoterapeutę i umów się na zabieg. Pamiętać, że przeprowadzić go może wyłącznie wykwalifikowany specjalista, który ma merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień dotyczących leczenia przy pomocy pijawek. Aby upewnić się, że wybrany hirudoterapeuta jest godny zaufania, możesz poprosić go o okazanie licencji uprawniającej do wykonywania zawodu.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Toruniu lub bliskich okolicach? Poznaj 5 prostych sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę internetową Google i sprawdź wyszukiwania dla frazy „hirudoterapia Toruń” lub „hirudoterapeuta Toruń”.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl i posłuż się wyszukiwarką celem pozyskania namiarów na hirudoterapeutę z Torunia.

Portale ogłoszeniowe

ofert hirudoterapeutów możesz poszukać również na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Przed umówieniem wizyty koniecznie zweryfikuj informacje na temat wybranego specjalisty.

Fora internetowe

zdarza się, że pacjenci polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych. Zajrzyj zatem na portal z ogłoszeniami dotyczącymi usług świadczonych w Toruniu i okolicach.

Rekomendacje

pomimo starań nie udało Ci się znaleźć specjalisty zajmującego się leczeniem pijawkami w Toruniu? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt