Pijawki Bytom

Pijawki Bytom

pijawki

Dawniej uważano, że przystawianie pijawek pozwala pozbyć się „zepsutej krwi”, która zdaniem ówczesnych ludzi odpowiedzialna była za rozwój wielu chorób i tylko jej upuszczenie umożliwiało powrót do zdrowia. Podejście do hirudoterapii z biegiem lat się jednak zmieniło, a wszystko to dzięki badaniom, które potwierdziły jej skuteczność. Wykazały one, że przystawione do skóry pijawki po przyssaniu się do niej, wpuszczają do krwiobiegu wykazujące dobroczynny wpływ na szereg procesów zachodzących w organizmie hirudozwiązki. By terapia pijawkowa była skuteczna i przede wszystkim bezpieczna, musi odbyć się z wykorzystaniem pijawek pochodzących ze specjalnej hodowli.

Firma EURO-BION zajmuje się hodowlą i dystrybucją pijawek lekarskich przeznaczonych do przystawiania ludziom w ramach zabiegu hirudoterapeutycznego. Hodowla odbywa się w warunkach izolowanych, tak aby pijawki nie miały nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Ponadto żywione są w sposób kontrolowany, tj. nie mają styczności z krwią niewiadomego pochodzenia. Do hodowli wykorzystywane się najnowocześniejsze metody, które są stale udoskonalane celem zapewnienia możliwie jak najwyższej jakości.

Pijawki od EURO-BION sprzedawane są na terenie Bytomia i całego województwa śląskiego. W trosce o to, by paczka z zamówieniem dotarła pod wskazany adres w nienaruszonym stanie, pakujemy pijawki w wypełnione hydrożelem torebki. Na potwierdzenie jakości pijawek do zamówienia dołączane jest świadectwo pochodzenia.

Pijawki – dlaczego warto?

Z gruczołów śluzowych pijawek wyizolowano szereg cennych związków wykazujących dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Wśród nich znajdują się m.in. inhibitory krzepnięcia krwi, np. hirudyna, a także substancje hamujące agregację płytek krwi, np. destabilaza. Są także związki o działaniu fibrynolitycznym i przeciwzapalnym, regulujące ciśnienie tętnicze krwi, dodatkowo neuroprzekaźniki, steroidy i czynniki hamujące wzrost mikroorganizmów. Wszystkich wyizolowanych hirudozwiązków jest ponad sto. To właśnie dzięki ich drogocennym właściwościom pijawki można stosować w terapii wielu chorób.

Hirudoterapia wykazuje pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy – pijawki polecane są na choroby zakrzepowo-zatorowe, miażdżycę, nadciśnienie. Przystawianie ich zaleca się pacjentom po zabiegach plastycznych, zwłaszcza po replantacjach. Stawianie pijawek wskazane jest przy nerwicy i w depresji, na choroby układu płciowo-moczowego, w schorzeniach dermatologicznych oraz w kosmetologii. Zasadność stosowania hirudoterapii w swoim przypadku najlepiej skonsultować ze swoim lekarzem i specjalistą z zakresu hirudoterapii.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Mianem hirudoterapii określa się metodę leczenia za pomocą pijawek. Zabieg polega na przystawianiu pijawek do zdrowych, nieuszkodzonych partii skóry pacjenta w obrębie miejsca leczenia. Pijawki dzięki swoim mikroskopijnej wielkości zębom, przegryzają skórę, następnie wpuszczają do krwiobiegu samodzielnie przez siebie wyprodukowane hirudozwiązki. Co ważne, niektóre z hirudozwiązków wykazują działanie przeciwbólowe i znieczulające, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny.

Zazwyczaj do terapii wykorzystuje się od 5 do 10 pijawek – każdy przypadek jest inny, więc liczba pijawek musi zostać dostosowana indywidualnie. Zabieg kończy się w momencie, gdy pijawki odpadną od miejsca przystawienia. Czas trwania terapii to od 30 do nawet 180 minut. Rzadko kiedy jeden zabieg daje pożądane efekty, najczęściej trzeba go kilka razy powtórzyć.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Bytomiu?

Dużo czytałeś o zabiegu z udziałem pijawek i zaletach hirudoterapii, ale do tej pory nie miałeś odwagi wypróbować tej metody leczenia na sobie? Przełam się, umów wizytę u hirudoterapeuty i daj sobie pomóc. Być może kuracja pijawkowa pomoże Ci uporać się z przykrymi dolegliwościami, poprawi stan zdrowia i samopoczucie, ale nie dowiesz się tego, dopóki nie spróbujesz.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Bytomiu? Wykorzystaj do tego poniższe sposoby:

Google

otwórz wyszukiwarkę Google w przeglądarce i w białym polu wpisz frazę „dobry hirudoterapeuta Bytom” albo „hirudoterapia Bytom”, a otrzymasz listę z namiarami na specjalistów przyjmujących w bliskiej Ci okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Bytom” i przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Bytomia.

Portale ogłoszeniowe

hirudoterapeuci często ogłaszają swoje usługi na różnych portalach, dlatego koniecznie przejrzyj serwisy z ogłoszeniami ze swojej okolicy.

Fora internetowe

zadowolonym pacjentom zdarza się dzielić namiarami na sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych, dlatego sprawdź także fora internetowe Bytomia.

Rekomendacje

wykorzystałeś wszystkie zaproponowane wyżej sposoby, a mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty godnego Twojego zaufania? Napisz do nas wiadomość, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt