Pijawki Chełm

Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia, bazująca na żywych organizmach, jakimi są pijawki. Nie są to jednak zwykłe pijawki, lecz specjalnie do tego celu wyhodowane. Sprawdzone pochodzenie pijawek gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Do hirudoterapii wykorzystuje się pijawki kwalifikowane jako pijawki medyczne, hodowane w warunkach laboratoryjnych. Jednym z najczęściej wykorzystywanych gatunków pijawek do przystawiania ludziom i zwierzętom jest Hirudo verbana. Ich hodowlą i sprzedażą zajmuje się firma EURO-BION.

Pijawki żyjące od samego początku w warunkach laboratoryjnych, nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt, a zatem są wolne od szkodliwych mikroorganizmów. Przystawiając je ludziom, nie ma ryzyka, że przeniosą groźne choroby. Sprzedawane przez firmę EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości. Nadają się do zabiegów zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Prowadzisz gabinet w Chełmie lub w innym mieście znajdującym się w obrębie województwa lubelskiego i chcesz zrobić zapas pijawek? Już dziś zrób dowolnie duże zamówienie w EURO-BION. Gwarantujemy bezpieczną dostawę pijawek w pojemniku wypełnionym hydrożelem.

Pijawki – dlaczego warto?

Do niedawna mogliśmy jedynie obserwować efekty hirudoterapii, a nie do końca wiedzieliśmy, co przyczynia się do ich wystąpienia. Przed wiekami nawet wierzono, że pozytywne skutki terapii z wykorzystaniem pijawek są rezultatem upuszczania z organizmu „zepsutej krwi”. Teraz, po latach badań i obserwacji, wiemy już, że nie jest to prawdą. Pijawki wykazują pozytywny wpływ na organizmy ludzi i zwierząt za sprawą samodzielnie przez siebie produkowanych substancji zwanych hirudozwiązkami. Występujące w ślinie tych niepozornych żyjątek hirudozwiązki wykazują dobroczynny wpływ na zdrowie, wspomagają leczenie wybranych chorób i łagodzą ich objawy.

Pijawki mogą pomóc na takie schorzenia i przypadłości jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca,
 • cukrzyca,
 • wysoki cholesterol,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa,
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy,
 • bóle kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o psychicznym podłożu,
 • alergie.

Hirudoterapia w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym może przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. Pamiętajmy jednak, że nie ma gwarancji poprawy zdrowia, ponieważ składa się na to wiele różnych czynników. Trzeba zatem samemu spróbować poddać się zabiegowi i przekonać się, jak to na nas wpłynie.Czym jest hirudoterapia?

Skuteczność przystawiania pijawek lekarskich w różnych obszarach medycyny potwierdzają liczne, prowadzone na całym świecie badania. Wiele krajów uznało terapię pijawkową za oficjalny sposób leczenia, w wybranych nawet podlega refundacji i jest wykorzystywana do leczenia różnych przypadłości w publicznych ośrodkach zdrowia.

Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zakwalifikowała hirudoterapię jako „środek medyczny”, dzięki czemu możliwa jest legalna dystrybucja pijawek, także w Polsce. Ponadto metoda ta została uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Leczenie pijawkami sprowadza się do przystawienia ich do skóry pacjenta w obszarze występowania dolegliwości bólowych. Pijawki po przyssaniu wpuszczają do krwiobiegu hirudozwiązki, które następnie transportowane są do narządów i organów, gdzie wspierają przebieg naturalnych procesów naprawczych.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Chełmie?

Chcąc umówić się na zabieg przystawiania pijawek i samemu przekonać się, jak wpłynie to na zdrowie, najlepiej wybrać specjalistę, który może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie przeprowadzania terapii pijawkowej i dodatkowo pracuje na pijawkach pochodzących z bezpiecznych źródeł.

Do szukania hirudoterapeuty można wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w wyszukiwarce wpisz frazę „hirudoterapia Chełm” albo „hirudoterapeuta w Chełmie”, a wyświetlą się namiary na hirudoterapeutów z okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Chełm”. Przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony, gdzie mieszkańcy Chełmu publikują ogłoszenia, a być może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów z Chełmu.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Chełmu, gdzie również mogą być ogłoszenia hirudoterapeutów działających w bliskich Ci okolicach.
 5. Rekomendacje – nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty w Chełmie? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia