Pijawki Chorzów

Pijawki Chorzów

pijawki

Pijawki Chorzów

Hirudoterapia to metoda leczenia z wykorzystaniem specjalnie do tego celu wyhodowanych pijawek medycznych. Zaopatrywaniem gabinetów hirudoterapeutycznych w pijawki przeznaczone do bezpiecznego przystawiania ludziom zajmuje się firma EURO-BION.
W EURO-BION już od ponad 11 lat prowadzimy hodowlę pijawek do zastosowań medycznych. Nasze pijawki nie mają nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i karmione są w sposób kontrolowany, preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. Stosując nasze pijawki, można do minimum ograniczyć ryzyko związane z leczeniem pijawkami.
Zapewniamy wysyłkę pijawek zamówionych w EURO-BION do Chorzowa i pozostałych miast położonych na terenie województwa śląskiego. Pijawki dostarczane są w torebkach z folii wypełnionych tzw. medium – hydrożelem. To specjalny preparat umożliwiający bezpieczny transport pijawek. Po otrzymaniu pijawek zaleca się przestrzegać zasad dotyczących odpowiedniego przechowywania pijawek, gdyż pozwoli to utrzymać je w dobrym stanie przez dłuższy czas.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia wielu ludziom kojarzy się z przestarzałą metodą leczenia, której skuteczność nie została w żaden sposób potwierdzona. Kiedyś rzeczywiście bazowano wyłącznie na obserwacjach i doświadczeniach ludzi z bliskiego otoczenia, dzisiaj jednak bez większych trudności można dotrzeć do wyników badań klinicznych, które potwierdzają, jakoby pijawki wykazywały pozytywny wpływ na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.
Pijawki produkują w gruczołach ślinowych substancje powszechnie zwane hirudozwiązkami. Z ich śliny wyizolowano ok. 115 różnych hirudozwiązków, ale sklasyfikowano i dokładnie przebadano na ten moment jedynie połowę. Wśród hirudozwiązków znajdują się substancje zapobiegające krzepnięciu krwi, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo, regulujące przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych i wiele innych.
Po przystawieniu do skóry pijawki wczepiają się w nią, następnie wstrzykują do krwiobiegu lecznicze hirudozwiązki. Przyczynia się to do poprawy stanu zdrowia w przebiegu takich chorób jak miażdżyca, nadciśnienie, żylaki, choroby zakrzepowo-zatorowe, choroby kobiece, żylaki, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera czy choroby skórne. Wykazano także, że terapia pijawkowa pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, więc można ją stosować u osób z chorobami o psychicznych podłożu jak depresja czy nerwica.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Największą popularnością cieszy się miejscowe leczenie schorzeń przy pomocy hirudoterapii. Metoda ta polega na oddziaływaniu substancji bezpośrednio w miejscu problemu, czyli przystawianiu pijawek w okolicy miejsca bólu.
Podczas zabiegu wykorzystuje się od 5 do 10 pijawek. Trwa on od 30 do nawet 180 minut i zazwyczaj kończy się w momencie, gdy pijawki same odpadną od skóry. Zabieg hirudoterapii nie boli, ponieważ pijawki od razu po przyssaniu się do skóry wpuszczają do krwiobiegu związki znieczulające. Pacjent może poczuć co najwyższej lekkie ukłucie lub szczypanie, które szybko mija. Efekty hirudoterapii zwykle można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, jednak dla lepszych rezultatów zaleca się go powtórzyć od jednego do kilku razy.
Przed wykonaniem zabiegu hirudoterapii zaleca się konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który upewni się, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Dotyczy to przede wszystkim osób chorujących przewlekle i na stałe przyjmujących leki. O swoim stanie zdrowia należy również poinformować hirudoterapeutę wykonującego zabieg.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Chorzowie?

Chcąc mieć pewność, że terapia pijawkowa będzie bezpieczna dla zdrowia, należy skorzystać z usług sprawdzonego hirudoterapeuty, który ma wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Jak taką osobę znaleźć? Wykorzystaj do tego takie miejsca jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i wyszukaj frazę „hirudoterapeuta Chorzów” albo „hirudoterapia w Chorzowie”, a wyświetlą Ci się specjaliści z okolicy wraz z danymi do kontaktu.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Chorzów” i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów z Chorzowa.

Portale ogłoszeniowe

na ogłoszenia hirudoterapeutów można też natrafić na lokalnych serwisach z ogłoszeniami, dlatego koniecznie przejrzyj strony tego typu, np. na Facebook’u.

Fora internetowe

osoby zainteresowane leczeniem przy pomocy pijawek często wymieniają między sobą opinie o hirudoterapeutach w internecie, więc sprawdź też ogólnodostępne fora internetowe w Chorzowie, gdzie takowe można znaleźć.

Rekomendacje

– sprawdziłeś wszystkie wspomniane miejsca i nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty? Skontaktuj się z nami w tej sprawie, a z chęcią Ci kogoś polecimy.

Kontakt