Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Dąbrowa Górnicza

pijawki

Cukrzyca, miażdżyca, choroby wieńcowe serca, astma oskrzelowa, alergia czy nowotwory – to najczęściej występujące choroby cywilizacyjne. Jedne z nich mają lżejszy, inne cięższy przebieg, ale łączy je jedno – każda z nich daje niepożądane objawy. By z nimi walczyć, wykorzystuje się przede wszystkim konwencjonalne metody leczenia. Nieocenionym wsparciem dla nich może być hirudoterapia.

Hirudoterapia może pomóc, jednak wyłącznie wtedy, gdy zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem specjalnych pijawek, hodowanych w laboratoryjnych warunkach i karmionych w kontrolowany sposób. Firma EURO-BION zajmuje się zaopatrywaniem hirudoterapeutów z całej Polski właśnie w takie pijawki.

Hodowlą pijawek zajmujemy się już od ponad 10 lat. W sprzedaży znajduje się pijawka lekarska – Hirudo verbana, przeznaczona do terapii leczniczej. Nasze pijawki nie mają kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, dzięki czemu mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Wysyłkę pijawek prowadzimy na terenie Dąbrowy Górniczej i całego województwa śląskiego. Każde zamówienie zostaje odpowiednio zabezpieczone, by w nienaruszonym stanie dotarło pod wskazany adres.

Pijawki – dlaczego warto?

Niektórym wydaje się, że skoro hirudoterapia nie jest metodą stosowaną w szpitalach i ośrodkach zdrowia ani nie jest refundowana przez NFZ, to znaczy, że jest to niekonwencjonalna metoda leczenia o niepotwierdzonej skuteczności. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie – hirudoterapia została uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991) jako terapia pijawkowa. Liczne badania naukowe potwierdziły, że przystawianie pijawek naprawdę działa.

W czym tkwi tajemnica skuteczności pijawek? Najcenniejsza jest ślina tych niepozornych żyjątek, która jest bogata w cenne hirudozwiązki, czyli substancje o leczniczych właściwościach wykazujących pozytywny wpływ na ludzki organizm. Pijawki co prawda nie są w stanie wyleczyć ze wszystkich chorób świata, ale w przypadku wielu z nich są w stanie złagodzić objawy i trwale poprawić stan zdrowia. Wśród chorób, na które polecana jest hirudoterapia, znajduje się m.in. miażdżyca, nadciśnienie, reumatyzm, wrzody żołądka, żylaki, ale też choroby psychiczne jak depresja czy nerwica.

 

Pijawki Dąbrowa Górnicza
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia w Polsce nie jest powszechną metodą leczenia, a zabiegi z udziałem pijawek nie podlegają refundacji, ale za to bez problemu znaleźć można gabinety, gdzie można poddać się terapii pijawkowej na własny koszt. Zabieg hirudoterapeutyczny polega na przystawieniu pijawek do skóry w okolicy chorego miejsca. Zatem jeśli boli nas odcinek lędźwiowy kręgosłupa, to specjalista przyłoży pijawki do dołu pleców. Pijawki przegryzą skórę i wczepią się w nią, następnie wpuszczą do krwiobiegu hirudozwiązki.

Liczba pijawek wykorzystywanych do zabiegu zależy od choroby i miejsca przystawienia, zazwyczaj stosuje się od 5 do 10 pijawek. Zabieg trwa od 0,5 do 2 godzin – aż pijawki same odpadną. Zaleca się kilkukrotne powtórzenie terapii.

Nawet gdy nie ma gwarancji, że pijawki wyleczą z choroby, to przy wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań hirudoterapia na pewno nie zaszkodzi. Warto więc przetestować na sobie tę metodę i przekonać się, czy pijawki są w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe i wyleczyć z innych przykrych dolegliwości.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Dąbrowie Górniczej?

Zanim poddamy się zabiegowi przystawiania pijawek, trzeba upewnić się, że wykorzystane do niego zostaną specjalne pijawki, pochodzące z hodowli laboratoryjnej. Ponadto specjalista musi upewnić się, że nie występują u nas żadne przeciwwskazania do wykonania terapii pijawkowej. Dlatego tak ważne jest, aby umówić wizytę u wykwalifikowanego hirudoterapeutę, który zna się na rzeczy i przeprowadzi zabieg z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Tylko jak takiego znaleźć?

Hirudoterapeuty polecamy szukać w takich miejscach jak:

Google

w wyszukiwarce Google, w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Dąbrowa Górnicza” albo „hirudoterapia Dąbrowa Górnicza”, a wyświetlą się dane specjalistów z zakresu hirudoterapii przyjmujących w Dąbrowie Górniczej.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz słowo „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Dąbrowa Górnicza”, następnie kliknij szukaj i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów z okolicy.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów często znaleźć można na różnych portalach ogłoszeniowych, dlatego koniecznie przejrzyj serwisy z ogłoszeniami z Dąbrowy Górniczej i okolic.

Fora internetowe

zadowoleni z usług danego hirudoterapeuty pacjenci często dzielą się swoją opinią z innymi na forach internetowych, dlatego sprawdź również fora internetowe, na których posty umieszczają mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty? Napisz do nas, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

0

Twój Koszyk