Pijawki Elbląg

Pijawki Elbląg

pijawkiGdy kończą się możliwości leczenia konwencjonalnego, a rezultatów brak, warto wypróbować naturalne sposoby jak hirudoterapia. Hirudoterapia to metoda leczenia różnorodnych dolegliwości zdrowotnych przy użyciu pijawek. Choć stosuje się ją od wieków, to jej skuteczność została potwierdzona dopiero niedawno. Terapia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostaną wykorzystane do jej przeprowadzenia pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli. Dostarczaniem pijawek do gabinetów hirudoterapeutycznych w całej Polsce zajmuje się firma EURO-BION.

Już od ponad 11 lat zajmujemy się hodowlą pijawek do zastosowań medycznych. W naszej ofercie znajduje się pijawka lekarska Hirudo verbana, rekomendowana do terapii pijawkowej. Nasze pijawki hodowane są w warunkach izolowanych i karmione w kontrolowany sposób. Do karmienia wykorzystujemy preparat krwiozastępczy HirudoCibum. Bazujemy na najnowocześniejszych technologiach i zachowujemy najwyższe standardy jakości, dzięki czemu nasze pijawki mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom.

Oferujemy wysyłkę zamówień na terenie Elbląga i całego województwa warmińsko-mazurskiego. W trosce o bezpieczeństwo zamówienia podczas transportu pokujemy pijawki do worków wypełnionych hydrożelem, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia paczki jest niewielkie. Na życzenie do przesyłki dołączamy certyfikat potwierdzający jakość pijawek.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Swoją skuteczność w leczeniu przeróżnych dolegliwości pijawki zawdzięczają obecności hirudozwiązków w swojej ślinie, którą wpuszczają do krwiobiegu pacjenta po przystawieniu do skóry. Wykazują one m.in. działanie przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Hamują agregację płytek krwi, obniżają ciśnienie tętnicze i zwalczają bakterie. Ponadto w ślinie pijawek znajdują się jeszcze neuroprzekaźniki, endorfiny czy steroidy. Wszystkich hirudozwiązków jest ponad 100, więc nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić, ale skład śliny pijawek jest naprawdę imponujący.
Badania dowodzą, że hirudoterapia pomaga w leczeniu wielu chorób, łagodząc przykre objawy, a czasem nawet trwale je eliminując. Polecana jest przede wszystkim przy chorobach zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy, nadciśnieniu i po zabiegach plastycznych, głównie po replantacjach. Wskazaniem do jej stosowania są również choroby układu moczowo-płciowego, a także problemy natury psychicznej. O poradę z zakresu zasadności stosowania terapii pijawkowej w określonym przypadku najlepiej zapytać hirudoterapeutę.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to metoda leczenia jak każda inna. W czerwcu 2004 roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia. Została zaklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych jako terapia pijawkowa (numer 99 991). W Polsce leczenie pijawkami nie jest refundowane, jednak są miejsca na świecie, gdzie można leczyć się na koszt państwa.

Zabieg sprowadza się do przystawienia kilku pijawek do nieuszkodzonych partii skóry w obrębie chorego miejsca. Zanim to się jednak stanie, specjalista z zakresu hirudoterapii przeprowadza z pacjentem wywiad, by wyeliminować ewentualnie przeciwwskazania do leczenia. Leczenie trwa ok. godziny, do momentu, aż pijawki same oderwą się od skóry. Nie trzeba obawiać się bólu, gdyż dzięki substancjom znieczulającym produkowanym przez pijawki żadne niepożądane objawy nie występują.

Bezpieczeństwo zabiegu gwarantuje wykorzystywanie pijawek pochodzących ze specjalnych hodowli. Dlatego, zanim umówisz się na wizytę, upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta pracuje na pijawkach hodowanych w warunkach laboratoryjnych i karmionych w sposób kontrolowany. Pamiętaj, że masz prawo poprosić o przedstawienie potwierdzającego to certyfikatu.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Elblągu?

Wiele wskazuje na to, że hirudoterapia mogłaby pomóc Ci uporać się z dolegliwościami, z jakimi się aktualnie zmagasz? Zawsze możesz skonsultować się w tej sprawie z hirudoterapeutą i dopiero podjąć decyzję o ewentualnej terapii.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Elblągu lub okolicy? Oto 5 sprawdzonych sposobów:

Google

otwórz stronę www.google.pl w przeglądarce i sprawdź najpopularniejsze wyszukiwania na frazę „hirudoterapia Elbląg” lub „hirudoterapeuta z Elbląga”

Serwis lecznaturalnie.pl

otwórz stronę internetową www.lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja wpisz „Elbląg” i sprawdź ogłoszenia hirudoterapeutów z bliskich Ci okolic.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogłoszenia dostępne na portalach ogłoszeniowych z Elbląga, gdzie swoje usługi mogą promować również hirudoterapeuci.

Fora internetowe

sprawdź lokalne fora internetowe, bo przy odrobinie szczęścia być może uda Ci się natrafić na rekomendacje zadowolonych pacjentów hirudoterapeutów z Elbląga.

Rekomendacje

próbowałeś znaleźć hirudoterapeutę na wszystkie możliwe sposoby, ale Ci się nie udało? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś zaufanego.

Kontakt