Pijawki Ełk

Hirudoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą żywe organizmy, a dokładniej pijawki. Aby zabieg był bezpieczny dla ludzi i niósł za sobą określone korzyści, pijawki muszą pochodzić z bezpiecznych źródeł. Do hirudoterapii wykorzystuje się więc specjalne gatunki pijawek kwalifikowane jako pijawki medyczne, hodowane w warunkach laboratoryjnych. Polecanym gatunkiem pijawek do hirudoterapii jest m.in. Hirudo verbana. Ich hodowlą i dystrybucją zajmuje się firma EURO-BION.

Pijawki hodowane w specjalnych warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt są wolne od drobnoustrojów. Oznacza to, że przystawiając je ludziom, nie ma ryzyka przeniesienia chorób. Sprzedawane przez EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Prowadzisz gabinet w Ełku lub w innym mieście na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie na dowolną liczbę pijawek w EURO-BION. Gwarantujemy bezpieczną dostawę pijawek, które pakujemy do specjalnego pojemnika wypełnionego hydrożelem.

Pijawki – dlaczego warto?

Choć hirudoterapia jest metodą znaną od wieków, to dopiero stosunkowo niedawno poznaliśmy tajemnicę jej skuteczności. Kiedyś wierzono, że efekty terapii są rezultatem upuszczenia z organizmu „zepsutej krwi”. Dzisiaj już wiemy, że to nieprawda, a pijawki wywierają pozytywny wpływ na organizm za sprawą samodzielnie przez siebie produkowanych hirudozwiązków. Zawarte w ślinie pijawek hirudozwiązki wykazują dobroczynny wpływ na zdrowie, zmniejszając przykre dolegliwości.

Na co pomagają pijawki? Wśród wskazań do ich stosowania wymienia się m.in.:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżycę,
 • cukrzycę,
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwę kulszową
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym,
 • alergie.

Hirudoterapia z pewnością nie jest panaceum na wszystkie choroby, ale w leczeniu wielu rzeczywiście jest w stanie pomóc, a w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty.Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia z wykorzystaniem pijawek, stosowana tak naprawdę od wieków. Skuteczność przystawiania pijawek lekarskich ludziom i zwierzętom w różnych obszarach medycyny została potwierdzona licznymi badaniami. Terapia pijawkowa została w wielu krajach uznana za oficjalny sposób leczenia, w niektórych nawet podlega refundacji i jest wykorzystywana w publicznych ośrodkach zdrowia.

Hirudoterapia zakwalifikowana została przez Amerykańską Organizację FDA (Food and Drug Administration) jako „środek medyczny”, dzięki czemu możliwa jest legalna dystrybucja pijawek w Polsce i na całym świecie. Ponadto metodę tę uwzględniono w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową.

Leczenie pijawkami polega na przystawieniu ich bezpośrednio do skóry pacjenta w miejscu bólu. Pijawki po przyssaniu wprowadzają do krwiobiegu hirudozwiązki, które transportowane są do narządów i organów, gdzie inicjują naturalne procesy naprawcze.

Co warte podkreślenia, przystawianie pijawek pochodzących z legalnych źródeł jest bezpieczne dla zdrowia. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do stosowania tej metody leczenia, dlatego właściwy zabieg zawsze poprzedza wizyta kwalifikacyjna.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Ełku?

Chcesz umówić się na zabieg przystawiania pijawek i samemu przekonać się, jak wpłynie to na Twoje zdrowie? Umów się do specjalisty w tej dziedzinie, który może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie przeprowadzania terapii pijawkowej i dodatkowo pracuje na pijawkach pochodzących z bezpiecznych źródeł. Do szukania hirudoterapeuty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w wyszukiwarce wpisz frazę „hirudoterapia Ełk” albo „hirudoterapeuta w Ełku”, a otrzymasz namiary na hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Ełk”. Przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z wybranego regionu.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych, a być może natrafisz na ogłoszenia hirudoterapeutów z Ełku.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Ełku, gdzie również mogą być publikowane ogłoszenia hirudoterapeutów pracujących w bliskich Ci okolicach.
 5. Rekomendacje – nie znalazłeś hirudoterapeuty w Ełku? Odezwij się do nas, a postaramy się polecić Ci specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia