Pijawki Gdańsk

Pijawki Gdańsk

Inspiracją do stworzenia naszej firmy stało się ludzkie zdrowie. Jako wyraz wsparcia dla współczesnej hirudoterapii 11 lat temu postanowiliśmy założyć hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Gdańsk

Pijawki hodujemy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają one kontaktu z otoczeniem, co sprawia, że mogą być wykorzystywane podczas zabiegów hirudoterapii. Żywienie pijawek odbywa się w kontrolowany sposób, dlatego są one bezpieczne dla ludzi. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych metod hodowli pijawek w warunkach izolowanych, które stale udoskonalamy.

Sprzedaż naszych pijawek prowadzimy na terenie całej Polski. Pakujemy je do foliowych toreb wypełnionych specjalnym płynem (hydrożelem), który gwarantuje im bezpieczeństwo podczas transportu. Na życzenie klienta do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek.

Pijawki – dlaczego warto?

Już przed wiekami ludzie wykorzystywali pijawki do „upuszczania krwi”, wierząc, że poprawi to ich stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Przez długi czas skuteczność przystawiania pijawek poddawana była pod wątpliwość. Zmieniło się to stosunkowo niedawno, kiedy została ona potwierdzona licznymi badaniami.

W czym tkwi tajemnica skuteczności pijawek? W znajdujących się w jej ślinie hirudozwiązkach. Substancje, które do tej pory wyizolowano z pijawek (a jest ich już ponad 100), wykazują różnoraki wpływ na ludzki organizm. Przypisuje się im m.in. właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antybiotyczne, oraz przeciwbólowe. Z tego powodu pijawka bywa nazywana żywym laboratorium farmakologicznym.

Dla naszego zdrowia szczególne znaczenie mają enzymy takie jak hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi i histamina, dzięki której naczynia krwionośne się rozszerzają. Podczas leczenia niektórych chorób niebagatelne znaczenie mają także znajdujące się w ślinie pijawek lipazy, esterazy, prostaglandyny czy neurotransmitery.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu chorób o różnorakim podłożu. Pijawki przystawia się bezpośrednio do skóry w pobliżu miejsca leczenia. Liczba wykorzystywanych podczas zabiegu pijawek zależy od wielu czynników, w tym m.in. wieku, płci, stanu zdrowia, ogólnej kondycji i typu schorzenia. Przed rozpoczęciem zabiegu hirudoterapeuta powinien upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Nie trzeba obawiać się, że przystawienie pijawki do skóry boli, gdyż jej ugryzienie ze względu na natychmiast wstrzykiwane do organizmu substancje znieczulające jest praktycznie bezbolesne. Odrobinę szczypać i nieco piec mogą małe ranki, które pozostają na skórze po odpadnięciu pijawki.

Przy jakich chorobach można wykorzystać hirudoterapię? Potwierdzono jej skuteczność w leczeniu miażdżycy, chorób płuc, nadciśnienia i żylaków. Jest stosowana po zabiegach replantacji i po operacjach plastycznych, gdyż wspiera procesy regeneracyjne, przyspiesza gojenie ran i uśmierza ból. Pozytywne efekty terapii można zauważyć także podczas leczenia chorób o podłożu neurologicznym, w tym nerwicy i depresji.

Nie zawsze i nie u każdego hirudoterapia może być stosowana, jednak jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wdrożenia, metoda ta może stanowić dodatkowe wsparcie w leczeniu i w połączeniu z innymi terapiami przynieść długotrwałą poprawę stanu zdrowia.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Gdańsku?

Zabieg hirudoterapii może być wykonywany wyłącznie pod pełną kontrolą wykwalifikowanego hirudoterapeuty, który swoje przygotowanie może potwierdzić licencją. Kwalifikacje i umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii będą gwarancją, że specjalista rzeczywiście zna się na rzeczy, ma świadomość istnienia przeciwwskazań do hirudoterapii i w razie ich wystąpienia odradzi wykonanie zabiegu.

Aby znaleźć hirudoterapeutę z Gdańska, wykorzystaj:

 

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Gdańsk” albo „hirudoterapeuta z Gdańska”, a Twoim oczom ukażą się kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w bliskim Ci otoczeniu.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapia Gdańsk”. Otrzymasz listę nazwisk sprawdzonych hirudoterapeutów z Gdańska.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znaleźć można także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych w internecie. Swoje usługi w ten sposób promują na nich hirudoterapeuci z całej Polski. Nie zapomnij przed umówieniem wizyty zweryfikować informacji o danym hirudoterapeucie znalezionych na takim portalu.

Fora internetowe

przejrzyj tematyczne fora, a być może uda Ci się znaleźć kontakt do hirudoterapeuty, z których usług już ktoś korzystał i ich jakość jest godna polecenia.

Rekomendacje

– przeszukałeś cały internet i nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty dla siebie? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci sprawdzonego hirudoterapeutę z Gdańska.

Kontakt