Pijawki Gdynia

Pijawki Gdynia

pijawki

Pijawki Gdynia

Coraz częściej odchodzi się od medycyny tradycyjnej, sięgając po konwencjonalne metody leczenia. Firma EURO-BION powstała z myślą o tym, żeby promować leczenie niekonwencjonalne, a dokładniej jedną metodę – hirudoterapię. Swoją działalność prowadzimy już od ponad 11 lat. Kiedy zaczynaliśmy, leczenie pijawkami cieszyło się niewielkim zainteresowaniem społeczeństwa, z czasem popularność tej metody zaczęła rosnąć, a teraz przeżywa ona prawdziwy rozkwit.

Zajmujemy się hodowlą pijawek w izolowanych warunkach laboratoryjnych, czyli takich, gdzie nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Żywienie prowadzimy w sposób kontrolowany, co daje gwarancję, że pijawki nie mają styczności z krwią niewiadomego pochodzenia. Dzięki temu są one bezpieczne do stosowania podczas zabiegów hirudoterapeutycznych.

Sprzedaż wyhodowanych przez nas pijawek leczniczych prowadzimy na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. W dbałości o wysoką jakość pijawek i w trosce, by nie doszło do niepożądanych zdarzeń z ich udziałem podczas transportu, pakujemy je w wypełnione hydrożelem torebki foliowe. Potwierdzeniem pochodzenia pijawek jest dołączony do przesyłki certyfikat.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Już setki lat temu stosowano zabieg upuszczania krwi do leczenia rozmaitych dolegliwości. Ludzie wtedy nie do końca wiedzieli, dlaczego hirudoterapia działa, ale czuli, że po przystawieniu pijawek poprawiał się ich stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Dopiero stosunkowo niedawno badania naukowe potwierdziły skuteczność tej metody w leczeniu schorzeń o różnorakim podłożu. Co zatem sprawia, że terapia pijawkami to metoda, którą warto stosować?

Mówi się, że pijawka to żywe laboratorium farmakologiczne. W jej ślinie znajduje się ponad sto hirudozwiązków, które wykazują pozytywny wpływ na ludzki organizm. Do tej pory udało się sklasyfikować jedynie połowę pochodzących z pijawek substancji, prace nad identyfikacją pozostałych wciąż trwają.

Jednym z najlepiej poznanych hirudozwiązków jest hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi. Niezastąpiona w leczeniu wielu chorób jest także rozszerzająca naczynia krwionośne histamina. Pochodzące z pijawek hirudozwiązki skutecznie pobudzają układ krążenia, regulują ciśnienie krwi i podnoszą odporność immunologiczną organizmu.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Słowo hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki hirudo. Jest to nazwa leczenia różnych dolegliwości przy zastosowaniu pijawek. Co ważne, hirudoterapia to zabieg leczniczy zakwalifikowany w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99 991 jako Terapia Pijawkowa. W naszym kraju co prawda nie jest refundowana, ale bez problemu można znaleźć miejsce, gdzie można ją wykonać na własny koszt.

W przebiegu jakich chorób hirudoterapia może przynieść poprawę stanu zdrowia? Lekarze rekomendują ją do leczenia chorób zakrzepowo-zatorowych, nadciśnienia i miażdżycy. Istnieją dowody na to, że przyspiesza gojenie i skraca czas rekonwalescencji po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach.

Pijawki pomagają w leczeniu chorób kobiecych: stanów zapalnych pochwy czy błony śluzowej macicy, ropniaków jajników lub jajowodów, torbielowatości jajników czy nadżerek szyjki macicy. U mężczyzn za to zmniejszają rozrost gruczołu krokowego.

Zastanawiasz się, czy hirudoterapia może pomóc Ci uporać się z dolegliwością, z jaką się zmagasz? Napisz do nas, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania w tej kwestii i doradzić, czy powinieneś poddać się leczeniu pijawkami.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Gdyni?

W trosce o bezpieczeństwo pacjenta zabieg przystawiania pijawek może wykonać wyłącznie wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający merytoryczne przygotowanie z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Uprawnia go do tego stosowna licencja, którą na życzenie powinien móc się okazać. Tylko oddając się w ręce prawdziwego specjalisty, zyskamy pewność, że zabieg będzie bezpieczny.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę z Gdyni? Można to zrobić na kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę internetową Google i wpisz frazę „hirudoterapeuta Gdynia” albo „hirudoterapia Gdynia”, a Twoim oczom ukażą się kontakty do gabinetów hirudoterapeutycznych z Gdyni i bliskich jej okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki, aby znaleźć namiary na hirudoterapeutę z Gdyni.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znajdziesz także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Pamiętaj tylko by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować informacje na temat wybranego hirudoterapeuty.

Fora internetowe

pacjenci często polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych. Nie zapomnij więc również ich przejrzeć.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć specjalisty zajmującego się leczeniem pijawkami w Gdyni? Skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić kogoś

Kontakt