Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Głogów

pijawki

Leczenie przy pomocy pijawek to znana od wieków metoda walki z różnymi dolegliwościami, która na chwilę została zapomniana, a teraz ponownie wraca do łask. Hirudoterapia, bo taką nazwę nosi, pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki HIRUDO.
Podczas sesji terapeutycznej mogą być wykorzystywane przede wszystkim pijawki należące do gatunku pijawek medycznych, do którego zaliczają się między innymi pijawki Hirudo verbana, hodowane w warunkach laboratoryjnych w firmie EURO-BION. Specjalny sposób hodowli gwarantuje ich bezpieczeństwo podczas przystawiania ludziom.
W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, co w praktyce znaczy tyle, że nie mają żadnej styczności z otoczeniem zewnętrznym, a zatem i krwią innych zwierząt. Dzięki temu ryzyko przenoszenia przez nie chorób i patogenów jest ograniczone do absolutnego minimum. Do żywienia pijawek wykorzystywany jest specjalny preparat krwiozastępczy HirudoCibum.
Hirudoterapeutów prowadzących gabinet w Głogowie zachęcamy do zaopatrzenia się w pijawki do leczenia swoich pacjentów w firmie EURO-BION. Pragniemy zapewnić, że każdą zamówioną u nas przesyłkę wysyłamy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w paczce wypełnionej hydrożelem. Gwarantuje to dostarczenie pijawek pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki przystawia się do skóry pacjenta, wtedy przekłuwają ją i po przyssaniu pobierają krew, jednocześnie wpuszczając do krwiobiegu substancje o leczniczym działaniu, tzw. hirudozwiązki. Pochodzą one z ich gruczołów ślinowych i mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Hirudozwiązki wykazują szereg właściwości, dzięki którym w pozytywny sposób wpływają na zachodzące w organizmie człowieka procesy biochemiczne. To przyczynia się do poprawy zdrowia i samopoczucia.
Ze śliny pijawek wyizolowano około 115 hirudozwiązków i choć nie wszystkie jeszcze zostały dokładnie przebadane, to naukowcom udało się wykazać, że wszystkie wpływają w pozytywny sposób na ludzki organizm.
Na jakie choroby i problemy można przystawiać pijawki? Najważniejsze wskazania to:
• nadciśnienie,
• miażdżyca,
• reumatyzm,
• rwa kulszowa,
• żylaki,
• choroby oskrzeli i płuc,
• wrzody żołądka i dwunastnicy,
• zapalenie korzonków,
• łuszczyca,
• grzybica,
• atopowe zapalenie skóry,
• choroby psychiczne,
• nerwice,
i wiele innych.
O to, czy hirudoterapia sprawdzi się w leczeniu konkretnej jednostki chorobowej, warto zapytać hirudoterapeutę.

 

Pijawki Głogów
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

W 2005 roku hirudoterapia została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Ponadto Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia.
Prowadzeniem hirudoterapii zajmuje się wykwalifikowany hirudoterapeuta, który posiada wiedzę w zakresie tego, w jakich miejscach przystawić pijawki, aby przyniosło to oczekiwany wpływ na zdrowie. Właściwy zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo skonsultować możliwość przeprowadzenia hirudoterapii ze swoim lekarzem.
Zabieg z udziałem pijawek trwa do momentu, aż zaczną się one same odrywać od skóry i odpadać. Średni trwa to ok. 1 godzinę. Później hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany, a pijawki trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Głogowie?

Pijawki lekarskie mogą być wykorzystywane w terapiach ludzi w przebiegu różnych chorób przejawiających się różnymi objawami. Trudno jednak przewidzieć efekty leczenia w konkretnym przypadku, ponieważ zależą one od wielu czynników. Dlatego chcąc przekonać się, czy hirudoterapia pomoże na odczuwane dolegliwości, najlepiej samemu się jej poddać.

Jeśli chcesz spróbować leczenia z wykorzystaniem pijawek, nie zwlekaj dłużej, tylko już teraz umów się na wizytę do hirudoterapeuty.

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę? Do szukania hirudoterapeuty wykorzystać można między innymi:

Google

uruchom wyszukiwarkę i wpisz hasło „hirudoterapeuta Głogów” lub „hirudoterapia w Głogowie”, a otrzymasz adresy gabinetów hirudoterapeutycznych i kontakty do hirudoterapeutów z Głogowa.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Głogów” i przejrzyj dostępne tam ogłoszenia hirudoterapeutów.

Portale ogłoszeniowe

zobacz posty na grupach na portalach społecznościowych (Facebook itp.), gdzie czasem można znaleźć ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Głogowa, w tym także te dodawane przez specjalistów z zakresu hirudoterapii lub ich pacjentów.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe, a być może znajdziesz tam namiary na hirudoterapeutę z Głogowa.

Rekomendacje

nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie hirudoterapeuty w Głogowie? Napisz do nas, a w miarę możliwości postaramy się polecić Ci kogoś godnego zaufania z bliskich Ci okolic.

0

Twój Koszyk