Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Inowrocław

Firma EURO-BION powstała z pasji do zdrowia. W ostatnich latach medycyna tradycyjna była porzucana na rzecz nowoczesnych metod leczenia.

pijawki

Pijawki Inowrocław

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia z wykorzystaniem pijawek. Stosuje się ją od wieków i choć na chwilę o niej zapomniano, to teraz znowu wraca do łask. W trakcie terapii do skóry pacjenta w obrębie miejsca wymagającego leczenia przystawia się pijawki. Nie mogą to być jednak zwykłe pijawki z niewiadomego źródła, a specjalnie do tego celu wyhodowane pijawki lekarskie Hirudo verbana. Hoduje się je w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają styczności z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, dzięki czemu nadają się do bezpiecznego przystawiania ludziom. Podczas hodowli nie mają kontaktu z krwią innych zwierząt, a więc i chorobotwórczymi drobnoustrojami, dlatego ryzyko przenoszenia chorób na ludzi jest zredukowane do minimum. Do żywienia pijawek wykorzystuje się preparat krwiozastępczy HirudoCibum.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Inowrocławiu i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Przesyłki dostarczamy na terenie Inowrocławia i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Gwarantujemy bezpieczeństwo transportu, ponieważ pijawki wysyłamy w paczkach wypełnionych hydrożelem.

Pijawki – dlaczego warto?

Przystawione do skóry pijawki przekłuwają ją i pobierają krew żywiciela, w tym samym czasie uwalniając do krwiobiegu hirudozwiązki, czyli pochodzące z ich gruczołów ślinowych substancje wydzielnicze o leczniczym działaniu. Związki te mają różne właściwości i dzięki temu wykazują pozytywny wpływ na zachodzące w organizmie człowieka procesy biochemiczne. Za ich sprawą terapia pijawkowa poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne.

Ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 hirudozwiązków, jednak dopiero część z nich została sklasyfikowana, badania nad pozostałymi wciąż trwają. Wykazano jednak, że wszystkie hirudozwiązki mają pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Wskazań do stosowania hirudoterapii jest mnóstwo. Metoda ta pomaga przy miażdżycy, reumatyzmie, żylakach, nadciśnieniu, chorobach oskrzeli i płuc, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków, a także wrzodach żołądka i dwunastnicy. Rezultaty jej stosowania widać przy chorobach skóry takich jak łuszczyca, grzybica, atopowe zapalenie skóry czy trądzik, a także przy chorobach o podłożu psychicznych i nerwicach.

Pijawki Inowrocław
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

W 2005 roku hirudoterapia została oficjalnie sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Ponadto Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją za medyczny sposób leczenia. Jej prowadzeniem zajmuje się hirudoterapeuta, który wie, gdzie przystawiać pijawki, w jakich ilościach i w jaki sposób, aby przyniosło to oczekiwane skutki.

Zabieg przystawiania pijawek poprzedza wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo skonsultować się ze swoim lekarzem.

Po przyłożeniu pijawek do skóry czeka się do chwili, aż zaczną same się od niej odrywać i odpadać. Trwa to ok. 1 godzinę. Następnie hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany, a same pijawki trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Lublinie?

Hirudoterapia może poprawić stan zdrowia w przebiegu wielu schorzeń, zmniejszając towarzyszące im dolegliwości bólowe. Nie da się jednak przewidzieć, jakie efekty przystawiania pijawek będą w konkretnym przypadku. Jedyna możliwość, by się o tym przekonać, to poddać się terapii.

Chcesz skorzystać z dobrodziejstw hirudoterapii? Umów się na wizytę do hirudoterapeuty. 

Do znalezienia odpowiedniego specjalisty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

Google

odwiedź stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Inowrocław” lub „hirudoterapia w Inowrocławiu”, a pozyskasz adresy gabinetów hirudoterapeutycznych i kontakty do hirudoterapeutów z Inowrocławia.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Inowrocław” i przejrzyj dostępne tam ogłoszenia hirudoterapeutów.

Portale ogłoszeniowe

sprawdź grupy na portalach społecznościowych (Facebook itp.), gdzie czasem można natrafić na ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Inowrocławia, w tym również publikowane przez samych hirudoterapeutów.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się znaleźć namiary na hirudoterapeutę z Inowrocławia.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty w Inowrocławiu? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego z Twoich okolic.
Pamiętaj, że do hirudoterapii powinno się wykorzystywać pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Zanim więc wyrazisz zgodę na zabieg, upewnij się, że wybrany specjalista właśnie na takich pracuje.

0

Twój Koszyk