Pijawki Inowrocław

Pijawki Lublin

Firma EURO-BION powstała z pasji do zdrowia. W ostatnich latach medycyna tradycyjna była porzucana na rzecz nowoczesnych metod leczenia.

pijawki

Pijawki Lublin

Okazuje się jednak, że mająca swoje źródło w wielowiekowej tradycji hirudoterapia, która również przez dłuższy czas cieszyła się niewielkim zainteresowaniem, teraz przeżywa prawdziwe odrodzenie. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom zwolenników hirudoterapii, jednocześnie promując naturalne metody leczenia, założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

Naszą działalność prowadzimy już od ponad 11 lat. Nieustannie udoskonalamy metody hodowli pijawek lekarskich w warunkach izolowanych, czyli takich, gdzie nie mają kontaktu z otoczeniem. Pijawki żywimy w kontrolowany sposób, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla ludzi i mogą być bezpiecznie stosowane podczas zabiegów hirudoterapeutycznych.

Prowadzimy sprzedaż wyhodowanych przez nas pijawek leczniczych w Polsce oraz poza jej granicami. Pijawki Hirudo verbana nie są objęte ochroną gatunkową, a więc do ich sprzedaży ani zakupu nie potrzeba zezwolenia z Ministerstwa Ochrony Środowiska. Pijawki wysyłamy w specjalnych torbach z folii wypełnionych hydrożelem, który gwarantuje im bezpieczny transport.

Pijawki – dlaczego warto?

Drogocenne właściwości pijawek dostrzeżono już przed wiekami. Początkowo wykorzystywano je do upuszczania krwi, wierząc, że zabieg ten będzie rozwiązaniem na wszelkie problemy zdrowotne. Stosowano go najczęściej wtedy, gdy wszelkie inne metody leczenia nie przyniosły zadowalających rezultatów. Teraz okazuje się, że intuicja nie zawiodła naszych przodków, gdyż współcześnie prowadzone badania potwierdziły skuteczność hirudoterapii, dlatego metoda ta znowu zaczęła być praktykowana.
Jak to się dzieje, że po przystawieniu pijawek wiele dolegliwości staje się słabszych, a niektóre mijają, jak ręką odjął? Wszystko za sprawą znajdujących się w ślinie pijawek hirudozwiązków. Nie bez powodu pijawka nazywana jest żywym laboratorium farmakologicznym. Produkuje ona bowiem różne substancje, które mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm.
Jednym ze związków wytwarzanych przez pijawki jest hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi i jest wykorzystywana w leczeniu przypadłości różnego pochodzenia. Na ten moment odkryto i udowodniono skuteczność niemal stu hirudozwiązków, ale nadal sporo substancji czeka na zidentyfikowanie.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Termin hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki hirudo i określa leczenie różnych dolegliwości przy zastosowaniu pijawek. W niektórych krajach metoda ta została uznana za oficjalny sposób leczenia, jest refundowana i na co dzień praktykowana w szpitalach i ośrodkach zdrowia. W Polsce koszt przeprowadzenia zabiegów hirudoterapeutycznych nie jest zwracany, ale nie brakuje miejsc, gdzie można skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów z zakresu hirudoterapii prywatnie.

Przystawianie pijawek daje rezultaty w leczeniu wielu chorób. Produkowane przez pijawki hirudozwiązki pomagają w leczeniu m.in. miażdżycy, nadciśnienia, żylaków i chorób płuc. Po zabiegu hirudoterapii pacjent czuje ulgę – dolegliwości bólowe są mniej dokuczliwe, a ewentualne rany szybciej się goją. Dlatego pijawki często przykłada się również pacjentom po zabiegach plastycznych i replantacjach. Ponadto istnieją dowody na skuteczność hirudoterapii w zakresie leczenia chorób o podłożu neurologicznym takich jak nerwica i depresja.

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Lublinie?

Chcesz nieco więcej dowiedzieć się na temat hirudoterapii, a może nawet wykonać taki zabieg u siebie? Znajdź wykwalifikowanego hirudoterapeutę w Lublinie i umów się na wizytę. Przeglądając ogłoszenia specjalistów od hirudoterapii zwróć uwagę na ich kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że wybrana przez Ciebie osoba jest w stanie zagwarantować Ci pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Gdzie powinieneś szukać ogłoszeń hirudoterapeutów z Lublina i okolic? Wykorzystaj do tego:

Google

w przeglądarce Google wpisz frazę „hirudoterapia Lublin” albo „dobry hirudoterapeuta w Lublinie” i znajdź namiary na najlepsze gabinety hirudoterapeutyczne w bliskim otoczeniu.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl i przejrzyj listę hirudoterapeutów z Lublina.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogólnodostępne portale ogłoszeniowe. Swoje ogłoszenia mogą udostępniać na nich hirudoterapeuci z Lublina i okolic. Pamiętaj, by przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikować informacje o danym hirudoterapeucie znalezione na takim portalu.

Fora internetowe

zadowoleni z rezultatów terapii pacjenci hirudoterapeutów często polecają sobie nawzajem specjalistów z tej dziedziny na forach internetowych. Przejrzyj więc tematyczne fora, a być może uda Ci się znaleźć kontakt do dobrego hirudoterapeuty.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje w całym Lublinie? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Kontakt