Pijawki Jastrzębie-Zdrój

Pijawki Jastrzębie-Zdrój

pijawki

Pijawki Jastrzębie-Zdrój

Hirudoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą pijawki. Polega ona na przystawianiu pijawek do określonych partii ciała, w zależności od dolegliwości, jaka jest leczona. Nie jest to nowy, leczy stosowany od starożytności sposób leczenia wielu chorób i łagodzenia ich objawów. Choć na chwilę świat o niej zapomniał, to teraz znowu zyskuje na popularności.

Terapia pijawkowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia pod warunkiem, że zostaną do niej wykorzystane specjalny gatunek pijawek, a konkretnie pijawki lekarskie Hirudo verbana, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Hodowlą i dystrybucją pijawek nadających się do przystawiania ludziom zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION od ponad 10 lat hodowane są pijawki przeznaczone do zaopatrywania gabinetów hirudoterapeutycznych. Spełniają one najwyższe standardy, dzięki temu, w jaki sposób są hodowane. Pijawki przebywają w sterylnych warunkach, nie mają kontaktu z otoczeniem i żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.

Świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii, prowadzisz działalność w Jastrzębiu-Zdroju i chcesz zaopatrzyć swój gabinet w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie całego województwa śląskiego. Pijawki wysyłane są w specjalnych opakowaniach z hydrożelem, aby bezpiecznie dotarły pod wskazany adres.

Pijawki – dlaczego warto?

Przystawione do ciała pijawki przywierają do skóry i nakłuwają ją, a potem pobierają krew, w tym samym czasie uwalniając do krwiobiegu substancje lecznicze z gruczołów ślinowych. Produkowane przez te niepozorne żyjątka hirudozwiązki wykazują szerokie spektrum działania i pozytywnie wpływają na szereg procesów biochemicznych zachodzących w organizmie. Choć pijawki nie są w stanie wyleczyć wszystkich chorób, to w walce z wieloma bardzo dobrze sobie radzą.
Ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 hirudozwiązków. Każda z tych substancji wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie, jak i fizyczne, tak i psychiczne. Naukowcy dowiedli skuteczność hirudoterapii w leczeniu takich chorób jak nadciśnienie, miażdżyca, choroby zakrzepowo-zatorowe, żylaki, a także przypadłości skórnych, w tym trądziku, atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Metoda ta zalecana jest też przy niektórych chorobach o podłożu psychicznym, np. depresji.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapię sklasyfikowano w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia.
Zabieg hirudoterapeutyczny przeprowadzić może tylko i wyłącznie hirudoterapeuta, czyli osoba mająca wiedzę na ten temat i posiadająca doświadczenie w tym zakresie. Specjalista zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i wie, gdzie przystawić pijawki do ciała, aby leczenie przyniosło efekty.
Na początku hirudoterapeuta przeprowadza z pacjentem wywiad celem wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Gdy nie będzie ku temu przeszkód, przystawi pijawki do skóry pacjenta w wybranych miejscach.
Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego to ok. 1 godzina, mniej więcej po tym czasie pijawki zaczynają same odpadać. Powstałe podczas terapii rany są później dezynfekowane i zaopatrywane. Pijawki użyte do zabiegu trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Jastrzębiu-Zdroju?

Hirudoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób, trudno jest jednak z góry przewidzieć jej rezultaty w konkretnym przypadku. Dlatego chcąc przekonać się, czy metoda ta zadziała na nasze dolegliwości i objawy, trzeba po prostu samemu poddać się terapii.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Jastrzębiu-Zdroju? Sprawdź w takich miejscach jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i wyszukaj frazę „hirudoterapeuta Jastrzębie-Zdrój” albo „hirudoterapia w Jastrzębiu-Zdroju”, a dotrzesz do specjalistów z zakresu hirudoterapii z Twojego miasta.

Serwis lecznaturalnie.pl

wpisz w polu wyszukiwania www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Jastrzębie-Zdrój” i przejrzyj ogłoszenia.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów udostępniane są na lokalnych serwisach, dlatego koniecznie przejrzyj stronę z postami publikowanymi przez osoby świadczące usługi na terenie Jastrzębie-Zdroju np. na Facebook’u.

Fora internetowe

przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe Jastrzębia-Zdroju, a być może uda Ci się natrafić na cenne informacje na temat hirudoterapeutów prowadzących terapie pijawkowe w bliskich Ci okolicach.

Rekomendacje

– jeśli nie znalazłeś hirudoterapeuty w Jastrzębiu-Zdroju, napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.

Bezpieczeństwo w hirudoterapii jest bardzo ważne, dlatego przed zabiegiem upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta wykorzystuje do zabiegów pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. W tym celu możesz poprosić go o przedstawienie potwierdzających to certyfikatów.

Kontakt