Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Jelenia Góra

pijawki

Hirudoterapia to znana od wieków i ceniona przez pokolenia metoda polegająca na leczeniu przy pomocy pijawek. Została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa i uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia.

Terapia pijawkowa jest metodą całkowicie bezpieczną dla zdrowia pod warunkiem, że do jej przeprowadzenia zostaną wykorzystane pijawki wyhodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Hodowlą i dystrybucją pijawek odpowiednich do przystawiania ludziom zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION od ponad 10 lat hodowane są pijawki lekarskie Hirudo verbana, powszechnie wykorzystywane w hirudoterapii. Żyją w warunkach laboratoryjnych, nie mają styczności z otoczeniem zewnętrznym, w dodatku są żywione w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. Dzięki temu spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii, prowadzisz gabinet w Jeleniej Górze i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie całego województwa dolnośląskiego. Kupując pijawki w EURO-BION, zyskujesz pewność, że dotrą do Ciebie w nienaruszonym stanie, ponieważ są wysyłane w specjalnych opakowaniach z hydrożelem, co zapewnia im bezpieczeństwo w czasie transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Zabieg hirudoterapii polega na przystawieniu pijawek do skóry pacjenta, które nakłuwają ją i przywierają do niej, a następnie pobierają krew, jednocześnie uwalniając do krwiobiegu z gruczołów ślinowych hirudozwiązki, tj. samodzielnie wyprodukowane substancje lecznicze. Hirudozwiązki wykazują szerokie spektrum działania i pozytywnie wpływają na liczne procesy biochemiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Choć pijawki nie są panaceum na wszystkie dolegliwości, to w leczeniu wielu chorób przynoszą satysfakcjonujące efekty.

Ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 hirudozwiązków i udowodniono, że każdy z nich pozytywnie wpływa na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i to psychiczne. Hirudoterapia rekomendowana jest osobom chorującym na nadciśnienie, miażdżycę, choroby zakrzepowo-zatorowe, żylaki, a także przypadłości skórne, w tym trądzik, atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Ponadto można ją również stosować na choroby psychiczne, np. w depresji czy przy nerwicy.

 

Pijawki Jelenia Góra
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Przeprowadzaniem zabiegów hirudoterapeutycznych zajmuje się hirudoterapeuta. Jest to specjalista mający wiedzę, jak to prawidłowo robić i posiadający doświadczenie w tym zakresie. Hirudoterapeuta zna i przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy się trzymać podczas przystawiania pijawek ludziom. Bardzo ważne jest, by korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych hirudoterapeutów, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia.

Zabieg poprzedza kwalifikacja, czyli wywiad hirudoterapeuty z pacjentem mający na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do niego. Osoby chorujące na choroby przewlekłe i na co dzień przyjmujące leki powinny dodatkowo skonsultować możliwość poddania się hirudoterapii ze swoim lekarzem. Gdy nie będzie żadnych przeszkód, pacjent zostanie zakwalifikowany do terapii pijawkowej.

Zabieg hirudoterapeutyczny trwa ok. 1 godzinę. Mniej więcej po tym czasie pijawki zaczynają same odrywać się od skóry i odpadać. Na koniec hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe podczas zabiegu rany.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Jeleniej Górze?

Przystawianie pijawek może przynieść rezultaty w leczeniu wielu dolegliwości. Aby jednak przekonać się, jakie będą efekty, trzeba samemu poddać się takiej terapii.

Jeśli chcesz przeprowadzić u siebie zabieg hirudoterapii, zacznij od umówienia się do odpowiedniego specjalisty.

Jak znaleźć hirudoterapeutę? Wykorzystaj do tego miejsca takie jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Jelenia Góra” albo „hirudoterapia w Jeleniej Górze”, a otrzymasz namiary na gabinety hirudoterapeutyczne i kontakty do hirudoterapeutów z Jeleniej Góry.

Serwis lecznaturalnie.pl

uruchom stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Jelenia Góra” i sprawdź ogłoszenia hirudoterapeutów z Jeleniej Góry.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj grupy z ogłoszeniami dotyczącymi usług świadczonych na terenie Jeleniej Góry na portalach społecznościowych (Facebook itp.), gdzie czasami hirudoterapeuci ogłaszają swoją działalność.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się natrafić na namiary na hirudoterapeutę z Jeleniej Góry.

Rekomendacje

nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty w Jeleniej Górze? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś zaufanego.

Do hirudoterapii powinno się wykorzystywać wyłącznie pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej, dlatego przed wyrażeniem zgody na zabieg upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta właśnie na takich pracuje, prosząc go o okazanie stosownych certyfikatów.

0

Twój Koszyk