Pijawki Konin

Pijawki Konin

pijawki

Pijawki Konin

Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia przy pomocy pijawek, która w ostatnim czasie zyskała na popularności. Została ona sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa i uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) za medyczny sposób leczenia.

Podczas zabiegu hirudoterapii do ciała pacjenta przystawiane są pijawki. Nie są to jednak zwykłe pijawki, a specjalnie do tego celu wyhodowane pijawki lekarskie Hirudo verbana. Pijawki są hodowane w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są wolne od chorób i drobnoustrojów i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Hodowlą i dystrybucją pijawek lekarskich przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, aby nie miały styczności z krwią innych zwierząt. W ten sposób do minimum zostaje ograniczone ryzyko przenoszenia chorobotwórczych drobnoustrojów z pijawek na ludzi. Pijawki żywione są preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Koninie i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Gwarantujemy bezpieczeństwo podczas transportu, wysyłając pijawki w wypełnionych hydrożelem opakowaniach.

Pijawki – dlaczego warto?

Przystawione do skóry pijawki nakłuwają ją i pobierają krew żywiciela, w tym samym czasie uwalniając do krwiobiegu hirudozwiązki, czyli wyprodukowane przez siebie same substancje lecznicze. Związki te wykazują różne właściwości, przez co wpływają na zachodzące w obrębie organizmu człowieka procesy biochemiczne. Dzięki temu terapia pijawkowa poprawia zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Co prawda nie jest ona panaceum na wszystkie dolegliwości, jednak w przypadku wielu z nich jest w stanie przynieść widoczną poprawę.
Ze śliny pijawek wyizolowanych zostało ok. 115 hirudozwiązków, z czego dopiero część została dokładnie przebadana, prace nad resztą wciąż trwają. Do tej pory udało się jednak ustalić, że każdy z nich wykazuje pozytywny wpływ na ludzki organizm.
Terapia pijawkowa wykorzystywana jest w leczeniu chorób takich jak nadciśnienie, miażdżyca, reumatyzm, wrzody żołądka i dwunastnicy czy przewlekła niewydolność żylna, w tym żylaki. Znajduje zastosowanie przy chorobach skórnych, np. łuszczycy, trądziku czy atopowym zapaleniu skóry. Istnieją dowody na skuteczność hirudoterapii w leczeniu chorób oskrzeli i płuc, rwy kulszowej, hemoroidów, zapalenia korzonków i wielu innych schorzeń, w tym także tych o podłożu psychicznym.

różnych substancji, które wykazują dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Jedne usprawniają układ limfatyczny i krwionośny, z kolei inne pobudzają układ krążenia i podnoszą odporność. Na ten moment potwierdzono skuteczność kilkudziesięciu hirudozwiązków, a nadal wiele oczekuje na identyfikację. Dlatego właśnie pijawka bywa nazywana żywym laboratorium farmakologicznym.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Prowadzeniem terapii pijawkowej zajmuje się hirudoterapeuta. Jest to osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę z zakresu bezpiecznego przystawiania pijawek ludziom oraz tego, gdzie przystawiać pijawki, w jakich ilościach i w jaki sposób to robić, aby uzyskać określone efekty. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście powodzenia zabiegu przy konkretnych jednostkach chorobowych.
Przed zabiegiem przystawiania pijawek hirudoterapeuta przeprowadza z pacjentem wywiad mający na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do leczenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo skonsultować zasadność poddania się hirudoterapii ze swoim lekarzem prowadzącym.
Zabieg hirudoterapeutyczny trwa ok. 1 godzinę i kończy się wtedy, gdy pijawki zaczynają same odpadać. Po zabiegu hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe rany. Wykorzystane do leczenia pijawki trafiają do utylizacji.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Koninie?

Hirudoterapia może przynieść pewne efekty w leczeniu różnych chorób. Aby jednak mieć pewność, czy jest w stanie pomóc również Tobie, musisz samemu poddać się takiej terapii.

Jeśli chcesz zacząć leczenie hirudoterapeutyczne, zacznij od umówienia się do specjalisty świadczącego usługi z tego zakresu. Jak znaleźć hirudoterapeutę? Wykorzystaj do tego miejsca takie jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Konin” albo „hirudoterapia w Koninie”, a otrzymasz namiary na gabinety hirudoterapeutyczne i kontakty do hirudoterapeutów z Konina.

Serwis lecznaturalnie.pl

otwórz stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie wejdź w zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Konin” i sprawdź ogłoszenia hirudoterapeutów z Konina.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj grupy na portalach społecznościowych (Facebook itp.) z ogłoszeniami dotyczącymi usług świadczonych na terenie Konina, gdzie czasami hirudoterapeuci umieszczają informacje o swoich gabinetach.

Fora internetowe

  • sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się natrafić na namiary na hirudoterapeutę z Konina.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty w Koninie? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś zaufanego z bliskich Ci okolic. Pamiętaj, że do hirudoterapii powinno się wykorzystywać wyłącznie pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Zanim więc wyrazisz zgodę na zabieg, upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta właśnie na takich pracuje.

Kontakt