Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Koszalin

pijawki

Pijawki Koszalin

Hirudoterapia to leczenie polegające na przystawianiu do skóry pijawek medycznych. Nie mogą to być jednak zwykłe pijawki wyhodowane w otwartym zbiorniku wodnym, lecz w warunkach izolowanych, gdzie nie mają nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Tylko takie pijawki są wolne od groźnych dla zdrowia chorób bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych. Hodowlą i dystrybucją pijawek przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.

W EURO-BION hodujemy pijawki już od ponad 11 lat, przestrzegając najwyższych standardów jakości. Karmimy je specjalnym preparatem krwiozastępczym HirudoCibum, dzięki czemu nie mają styczności z krwią innych zwierząt.

Zapewniamy wysyłkę pijawek zamówionych w EURO-BION do Koszalina i innych miast położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pijawki pakujemy w foliowe torebki wypełnione medium – hydrożelem. Jest to preparat zapewniający bezpieczny transport pijawek. Po odbiorze zamówienia zalecamy przestrzegać zasad dotyczących właściwego przechowywania pijawek, co pozwoli utrzymać je w jak najlepszym stanie przez dłuższy okres.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Jeszcze jakiś czas temu hirudoterapię uważano za metodę niemającą nic wspólnego z medycyną, a stosowanie jej za powrót do leczenia za czasów średniowiecza. Przeprowadzone do tej pory badania kliniczne udowodniły jednak, że jest to metoda nie tylko bezpieczna dla zdrowia, ale przede wszystkim skuteczna, która jest w stanie niektóre objawy chorobowe zmniejszyć, a inne całkowicie wyeliminować.

W gruczołach ślinowych pijawek produkowane są hirudozwiązki. Naukowcom udało się wyizolować ich ok. 115, z czego dopiero połowa jest sklasyfikowana i dobrze przebadana. Badania nad pozostałymi wciąż trwają, jednak już wiadomo, że żaden ze związków nie wykazuje negatywnego wpływu na ludzkie zdrowie. Wśród hirudozwiązków znajdują się substancje zapobiegające krzepnięciu krwi, powodujące rozkład tłuszczy, regulujące przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych, wykazujące działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne i wiele innych.

Po przystawieniu do skóry pijawka wczepia się w nią i wpuszcza do krwiobiegu lecznicze substancje. Leczenie pijawkami rekomendowane jest m.in. na choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie, zakrzepowe zapalenie żył i żylaki, choroby skóry, hemoroidy, wrzody żołądka i dwunastnicy czy choroby kobiece. Pozytywne rezultaty hirudoterapii widać podczas leczenia bólów stawów i kręgosłupa, krwiaków i zakrzepów, a także trudno gojących się ran.

 

Pijawki Koszalin
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została sklasyfikowana jako Terapia pijawkowa w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9. Dodatkowo Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia. Mówiąc hirudoterapia najczęściej mamy na myśli miejscowe leczenie schorzeń, polegające na oddziaływaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejscu problemu. Chodzi więc o przystawianie pijawek w okolicy miejsca bólu.

Do zabiegu wykorzystuje się od 5 do 10 pijawek, w zależności od potrzeb. Trwa on od pół do nawet 2 godzin i najczęściej kończy się wtedy, gdy pijawki zaczynają same odpadać od skóry. Wielu ludziom hirudoterapia kojarzy się z bólem, z którym nic nie ma wspólnego, gdyż pijawki po przyssaniu się do skóry wpuszczają do krwiobiegu związki znieczulające. Jedyne co można poczuć to ukłucie lub szczypanie, a dolegliwości te są lekkie, w dodatku szybko mijają.

Niewielkie efekty hirudoterapii można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, ale dla lepszych rezultatów zaleca się powtórzenie leczenia nawet do kilku razy. Przed poddaniem się leczeniu warto jeszcze skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, aby upewnić się, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

 

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Koszalinie?

Chcesz poddać się zabiegowi hirudoterapii? Znajdź wykwalifikowanego hirudoterapeutę, który leczy z wykorzystaniem pijawek medycznych, pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej.

Ogłoszeń specjalistów możesz szukać za pośrednictwem takich miejsc jak:

Google

– otwórz stronę www.google.pl i wyszukaj frazę „hirudoterapeuta Koszalin” albo „hirudoterapia w Koszalinie”, a zobaczysz oferty gabinetów hirudoterapeutycznych wraz z danymi do kontaktu.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Koszalin” i przejrzyj ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Koszalina.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj lokalne serwisy z ogłoszeniami, np. grupy na Facebook’u, gdzie czasami można natrafić na ogłoszenia hirudoterapeutów.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, na których dyskusje prowadzą mieszkańcy Koszalina. Być może uda Ci się natrafić na polecenia hirudoterapeutów z okolicy.

Rekomendacje

– jeśli nie uda Ci się znaleźć hirudoterapeuty w pobliżu, napisz do nas, a postaramy się podać Ci namiary na kogoś zaufanego.

0

Twój Koszyk