Pijawki Kraków

Pijawki Kraków

Cel, jaki przyświeca naszej firmie, jest jeden – wyhodować w sterylnych warunkach pijawki, których stosowanie będzie bezpieczne dla życia i zdrowia pacjentów. W tym celu założyliśmy specjalną hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Kraków

Pijawki żywimy w kontrolowany sposób i hodujemy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Sprawia to, że są całkowicie bezpieczne dla ludzi.
Choć w przyrodzie istnieje kilkaset gatunków pijawek, to w medycynie zastosowanie znalazło jedynie kilkanaście z nich.

U nas kupisz pijawki Hirudo verbana, które nie są objęte ochroną gatunkową, zatem do ich sprzedaży ani zakupu nie jest wymagane zezwolenie z Ministerstwa Ochrony Środowiska.
Robiąc zakupy w naszym sklepie, zyskujesz pewność, że pijawki pochodzą ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła. Na życzenie klienta do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek.

Pijawki dostarczane są w specjalnych foliowych torebkach wypełnionych hydrożelem, który zapewnia im bezpieczeństwo podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki, choć niepozorne z wyglądu, mogą pomóc zwalczyć niektóre schorzenia. Już przed wiekami stworzenia te służyły do upuszczania krwi, gdyż wierzono, że dzięki temu wszelkie dolegliwości bólowe przeminą. I choć przez długi czas sceptycznie podchodzono do terapii z udziałem pijawek, to metoda ta znowu wraca do łask. Wszystko dlatego, że skuteczność działania obecnych w ślinie pijawek hirudozwiązków potwierdziły liczne badania naukowe. Znajdujące się w ślinie pijawek hirudozwiązki wykazują pozytywny wpływ na ludzki organizm. Przystawiona do skóry pijawka wpuszcza do krwiobiegu człowieka aktywne enzymy lecznicze, które mają szerokie spektrum działania. Przypisuje się im właściwości antybiotyczne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Nic więc dziwnego, że pijawka nazywana jest żywym laboratorium farmakologicznym.
Najważniejszymi z naszego punktu widzenia substancjami są hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi i powodująca rozszerzanie się naczyń krwionośnych histamina. Oprócz tego korzystne działanie podczas leczenia niektórych schorzeń wykazują lipazy, esterazy, prostaglandyny czy neurotransmitery.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Pijawki przystawia się do zdrowej, nieuszkodzonej skóry, w pobliżu miejsca leczenia. Hirudoterapia ma na celu przynieść pacjentowi ulgę – pozbyć się dolegliwości bólowych i poprawić stan jego zdrowia. Przed zastosowaniem tej metody należy upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania.

Ugryzienie pijawki nie boli, gdyż w momencie wbicia się w skórę pijawka wpuszcza do organizmu substancje znieczulające, które niwelują ewentualne dolegliwości bólowe. Szczypać mogą za to małe ranki pozostawione na skórze po odczepieniu się pijawek.
Przy pomocy hirudoterapii można leczyć wiele chorób. Metoda wykazuje skuteczność w zwalczaniu objawów towarzyszących chorobom płuc, miażdżycy, nadciśnieniu czy żylakom.

Pijawki przystawia się do trudno gojących się ran, aby przyspieszyć ich gojenie, jak również pacjentom po replantacjach, aby wspomóc procesy regeneracyjne.

Hirudoterapia nie jest uniwersalną metodą leczenia, ale przy wielu chorobach jej stosowanie przynosi pożądane rezultaty. I Ty skorzystaj z pomocy pijawek, aby wspomóc leczenie dolegliwości, z którymi się zmagasz.

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Krakowie?

Zabieg z wykorzystaniem pijawek może wykonać tylko i wyłącznie wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający licencję oraz wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Taka osoba powinna móc przedstawić certyfikaty i dyplomy potwierdzające uprawnienia do świadczenia usług.

Hirudoterapeutę znaleźć można na kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Kraków” albo „hirudoterapeuta/hirudoterapeuci Kraków”, a wyświetlą Ci się kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w Twojej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapia Kraków”. Twoim oczom ukaże się lista sprawdzonych specjalistów w Krakowie.

Portale ogłoszeniowe

często oferty hirudoterapeutów widnieją na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim zapoznasz się z ofertami terapeutów z Krakowa i okolic. Przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikuj informacje o danym hirudoterapeucie znalezione na takim portalu.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów terapii pacjenci hirudoterapeutów czasem polecają sobie specjalistów z tej dziedziny na forach internetowych, dlatego poszukując sprawdzonego kontaktu, nie zapomnij również tam zajrzeć.

Rekomendacje

– nie martw się, jeśli nie znajdziesz specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu hirudoterapii w Krakowie. Skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić sprawdzonego hirudoterapeutę.

Kontakt