Pijawki Legnica

Pijawki Legnica

pijawki

Pijawki Legnica

Hirudoterapia to w ostatnim czasie zyskująca na popularności metoda leczenia z wykorzystaniem pijawek. Polega na przystawianiu tych niepozornych żyjątek do skóry, co ma przynieść określone korzyści zdrowotne. By to się jednak stało, do zabiegu muszą zostać wykorzystane specjalne pijawki wyhodowane w warunkach izolowanych, niemające nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że są one wolne od groźnych chorób i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Hodowlą i dystrybucją pijawek przeznaczonych do zastosowań medycznych zajmuje się firma EURO-BION.
Firma EURO-BION działa na rynku już od ponad 11 lat. W tym czasie opracowała i udoskonaliła metody hodowli pijawek wykorzystywanych na co dzień w gabinetach hirudoterapeutycznych. Oprócz tego, że pijawki w EURO-BION hodowane są w sterylnych warunkach, to w dodatku karmione są specjalnym preparatem krwiozastępczym HirudoCibum, nie mając kontaktu z krwią innych zwierząt.
Pochodzisz z Legnicy lub okolic i chcesz zaopatrzyć swój gabinet w pijawki? Firma EURO-BION dostarcza pijawki do Legnicy i całego województwa dolnośląskiego. Pijawki pakowane są w foliowe torebki wypełnione hydrożelem, czyli preparat zapewniający im bezpieczny transport. Po odbiorze przesyłki zalecamy przestrzegać zasad dotyczących właściwego przechowywania pijawek, tak aby utrzymać je możliwie jak najdłużej w jak najlepszym stanie.

Pijawki – dlaczego warto?

Ludzie przystawiają sobie pijawki od wieków, jednak dopiero niedawno poznali prawdziwe korzyści tego zabiegu. W ostatnich latach przeprowadzono liczne badania kliniczne potwierdzające pozytywny wpływ hirudoterapii na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Przyczyniają się do tego produkowane w gruczołach ślinowych pijawek substancje zwane hirudozwiązkami.
Do tej pory ze śliny pijawek udało się wyizolować ok. 115 różnych hirudozwiązków, z czego sklasyfikowana jest jedynie połowa, a badania nad resztą nadal trwają. Wiadomo już jednak, że każda z nich działa inaczej i wykazuje pozytywny wpływ na organizm ludzki.
Wśród hirudozwiązków są substancje zapobiegające krzepnięciu krwi, działające przeciwbólowo i przeciwzapalenie, a nawet takie, które regulują przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych. To tylko kilka przykładów, leczniczych hirudozwiązków jest oczywiście znacznie więcej.
Hirudoterapia przyczynia się do poprawy stanu zdrowia w przebiegu wielu różnych chorób, w tym m.in. miażdżycy, nadciśnienia, żylaków, chorób zakrzepowo-zatorowych, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera czy chorób kobiecych. Badania wykazały także, że terapia pijawkowa pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, więc można ją stosować u osób cierpiących na depresję czy nerwicę i inne choroby o podłożu psychicznym.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapię sklasyfikowano jako Terapię pijawkową w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9. Wprowadzona została również do medycznych sposobów leczenia przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Pod pojęciem hirudoterapia kryje się miejscowe leczenie schorzeń przy pomocy pijawek, polegające na oddziaływaniu substancji leczniczych (hirudozwiązków) w problematycznym miejscu (w okolicy bólu).
Do zabiegu wykorzystuje się do 10 pijawek, w zależności od potrzeb. Czas trwania terapii to od pół do dwóch godzin – zwykle zabieg kończy się w momencie, gdy pijawki samoistnie odczepią się od skóry. Warto podkreślić, że pacjent podczas zabiegu nie czuje bólu, ponieważ pijawki po przyssaniu się do skóry wpuszczają do krwiobiegu substancje znieczulające.
Efekty hirudoterapii można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, choć wtedy zwykle są one niewielkie. Do uzyskania trwałej poprawy zdrowia zabieg powinno się powtórzyć nawet do kilku razy.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Legnicy?

Zabieg przystawiania pijawek może wykonać wyłącznie osoba posiadająca do tego odpowiednie uprawnienia, w dodatku pracująca z pijawkami pochodzącymi ze sprawdzonego, bezpiecznego źródła.

Taką osobą jest hirudoterapeuta, którego można znaleźć za pośrednictwem kanałów takich jak:

Google

uruchom stronę www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Legnica” albo „hirudoterapia w Legnicy”, a otrzymasz kontakty do specjalistów z bliskiej Ci okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Legnica” i przeszukaj ogłoszenia hirudoterapeutów z Legnicy.

Portale ogłoszeniowe

– przy odrobinie szczęścia na ogłoszenia hirudoterapeutów uda Ci się natrafić na lokalnych serwisach z ogłoszeniami, dlatego koniecznie przejrzyj stronę stworzoną przez i dla mieszkańców Legnicy np. na Facebook’u.

Fora internetowe

– sprawdź też ogólnodostępne fora internetowe w Legnicy, gdzie opiniami o hirudoterapeutach mogą wymieniać się ich pacjenci.

Rekomendacje

pomimo szczerych chęci i dużego zaangażowania nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, który by wzbudził Twoje zaufanie? Napisz do nas, a postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiedniego specjalistę.

Kontakt