Pijawki Łódź

Pijawki Łódź

Wykorzystywane w hirudoterapii pijawki nie są przypadkowe. Do zabiegu nadają się wyłącznie specjalnie w tym celu wyhodowane w sterylnych warunkach pijawki medyczne. Nasza firma zajmuje się hodowlą laboratoryjną pijawek leczniczych, których przystawianie jest bezpieczne dla zdrowia i życia pacjentów.

pijawki

Pijawki Łódź

Nasze pijawki hodowane są w izolowanych warunkach i żywione w kontrolowany sposób. Gwarantujemy, że nie mają kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, dzięki czemu są wolne od chorób i bakterii i mogą być stosowane do zabiegu hirudoterapii.

W przyrodzie istnieje kilkaset gatunków pijawek, ale tylko kilkanaście z nich ma zastosowanie medyczne. Nasza firma oferuje pijawki Hirudo verbana, do których zakupu ani sprzedaży nie jest wymagane zezwolenie z Ministerstwa Ochrony Środowiska, gdyż nie są one objęte ochroną gatunkową.

Zaopatrując się u nas, zyskujesz pewność, że pijawki pochodzą z bezpiecznego źródła. Na Twoje życzenie do zamówienia dołączymy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek, tak żebyś nie miał żadnych wątpliwości, że są one bezpieczne dla ludzi.

Pijawki pakujemy do foliowych torebek wypełnionych hydrożelem, co zapewnia im bezpieczeństwo podczas transportu. Sprzedaż najwyższej jakości pijawek lekarskich prowadzimy na terenie całej Polski.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Kiedyś pijawki wykorzystywane były do upuszczania krwi, co miało na celu poprawić stan zdrowia osoby poddawanej takiemu zabiegowi. Przez długi czas podważano zasadność stosowania tej metody leczenia, aż do niedawna, kiedy to liczne badania naukowe potwierdziły jej skuteczność.

Ślina pijawek obfituje w drogocenne hirudozwiązki, które wykazują pozytywny wpływ na ludzki organizm. Przykładowo hirudyna zapobiega krzepnięciu krwi, z kolei histamina powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych.

Po przystawieniu pijawki do skóry stworzenie wpuszcza do organizmu człowieka mnóstwo aktywnych enzymów leczniczych. Enzymy te wykazują działanie antybiotyczne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Szerokie spektrum działania pochodzących ze śliny pijawek hirudozwiązków sprawia, że stworzenia te są nazywane doskonałym żywym laboratorium farmakologicznym.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest stosowana do leczenia różnorodnych dolegliwości. Pijawki przystawia się do zdrowej, nieuszkodzonej skóry, w pobliżu miejsca leczenia. Przed zabiegiem należy sprawdzić, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania wykluczające możliwość przeprowadzenia zabiegu. Z uwagi na to, że pijawka produkuje substancje znieczulające, jej ugryzienie jest praktycznie bezbolesne. Hirudoterapia może zostać przeprowadzona tylko przez specjalistę z tej dziedziny, który posiada odpowiednie przygotowanie i fachową wiedzę w zakresie przystawiania pijawek.

Jakie choroby można leczyć z pomocą pijawek? Istnieją dowody na to, że stworzenia te pomagają w leczeniu żylaków, chorób płuc, miażdżycy i nadciśnienia. Przyspieszają gojenie ran i wspomagają procesy regeneracyjne po replantacjach. Hirudoterapia daje także pozytywne efekty w leczeniu chorób o podłożu neurologicznym, w tym depresji i nerwicy.

Hirudoterapia nie jest panaceum na wszystkie możliwe choroby, jednak w leczeniu wielu daje naprawdę widoczne efekty. Być może przyniesie rezultat także w leczeniu dolegliwości, które od dawna Ci dokuczają. Wypróbuj na własnej skórze i przekonaj się, czy pijawki są w stanie Ci pomóc.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Łodzi?

Zabieg z udziałem pijawek może zostać przeprowadzony wyłącznie przez wykwalifikowanego hirudoterapeutę, który jest świadomy konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Specjalista od hirudoterapii powinien posiadać licencję oraz wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Znaleźć go można na kilka sposobów:

Hirudoterapeutę znaleźć można na kilka sposobów:

Google

otwórz przeglądarkę Google i wpisz frazę „hirudoterapia Łódź” albo „hirudoterapeuta/hirudoterapeuci Łódź”, a otrzymasz namiary na najlepszych hirudoterapeutów w Twojej okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i w wyszukiwarkę wpisz hasło „hirudoterapia Łódź”. Twoim oczom ukaże się lista sprawdzonych specjalistów z zakresu hirudoterapii w Łodzi.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów znaleźć można także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Dzięki nim zapoznasz się z ofertami terapeutów i zabiegów przez nich wykonywanych w Łodzi i okolicach. Pamiętaj, by dokładnie zweryfikować pozyskane w ten sposób informacje przed umówieniem wizyty.

Fora internetowe

usatysfakcjonowani z efektów terapii pacjenci hirudoterapeutów polecają sobie specjalistów z tej dziedziny na forach internetowych, dlatego poszukując sprawdzonego kontaktu, nie zapomnij również tam zajrzeć.

Rekomendacje

nie martw się, jeśli pomimo długich poszukiwań nie uda Ci się znaleźć specjalisty z zakresu hirudoterapii w Łodzi, którego oferta spełniłaby Twoje oczekiwania w 100%. Napisz do nas, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić sprawdzonego hirudoterapeutę.

Kontakt