Pijawki Łomża

Hirudoterapia to znana ludzkości od wieków metoda leczenia przy pomocy pijawek. Jej nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki HIRUDO. W procesie leczenia do przystawiania ludziom i zwierzętom wykorzystywany jest specjalny gatunek pijawek medycznych, do którego zaliczają się pijawki Hirudo verbana hodowane w warunkach laboratoryjnych w firmie EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są bez najmniejszej nawet styczności z otoczeniem zewnętrznym, a tym bardziej krwią innych zwierząt. Ich karmienie odbywa się w sposób kontrolowany z wykorzystaniem preparatu krwiozastępczego HirudoCibum. Dzięki takiemu podejściu do hodowli pijawki spełniają najwyższe standardy i mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz działalność na terenie Zamościa lub okolic i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Już teraz złóż zamówienie w EURO-BION. Dostarczamy przesyłki pod wskazany adres na terenie całego województwa lubelskiego. Pijawki wysyłamy w specjalnych opakowaniach wypełnionych hydrożelem, dzięki czemu możemy zagwarantować ich bezpieczną dostawę.Popularność hirudoterapii w ostatnim czasie znacznie wzrosła, choć ta niestandardowa metoda leczenia jest znana człowiekowi od początków cywilizacji. Polega na przystawianiu bezpośrednio do skóry pijawek.
Zabiegi hirudoterapeutyczne można przeprowadzać wyłącznie z wykorzystaniem pijawek pochodzących z legalnych źródeł. Do leczenia sprawdzają się specjalne gatunki pijawek kwalifikowane jako pijawki medyczne, do grona których zaliczają się między innymi Hirudo verbana. Hodowlą i dystrybucją tego gatunku pijawek zajmuje się firma EURO-BION.
Pijawki wykorzystywane do leczenia ludzi powinny być hodowane w specjalnych warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Firma EURO-BION spełnia wszystkie te założenia, dzięki czemu sprzedawane przez nią pijawki mogą być bezpiecznie wykorzystywane w terapii. Nie ma bowiem ryzyka, że przeniosą na pacjenta patogeny, które mogłyby doprowadzić do rozwoju różnych chorób.
Prowadzisz gabinet w Łomży lub okolicach i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Dostarczamy zamówienia na terenie całego województwa podlaskiego. Warto dodać, że pijawki wysyłamy w specjalnym wypełnionym hydrożelem opakowaniu, co gwarantuje im bezpieczeństwo podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Leczenie przy pomocy pijawek, choć jest wykorzystywane od lat, nadal budzi sporo kontrowersji. Sceptyczne podejście do hirudoterapii wynika głównie z braku wiary w jej skuteczność. Dlatego w tym miejscu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że wielokrotnie została ona potwierdzona naukowo.

Terapia pijawkowa wpływa na organizm za pośrednictwem produkowanych przez same pijawki hirudozwiązków. Hirudozwiązkom przypisuje się wiele leczniczych właściwości, które wspomagają leczenie niektórych chorób i przyczyniają się do łagodzenia ich objawów. Naukowcy udowodnili, że pijawki produkują ok. 115 różnych hirudozwiązków.

Wśród wskazań do zastosowania hirudoterapii wymienia się m.in.:

 • żylaki,
 • nadciśnienie,
 • miażdżyca,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa,
 • zapalenie korzonków,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • wrzody żołądka i dwunastnicy,
 • problemy skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym.


Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia z wykorzystaniem pijawek. Prowadzone na całym świecie badania potwierdziły skuteczność przystawiania pijawek lekarskich ludziom i zwierzętom w różnych obszarach medycyny. Terapię pijawkową w wielu krajach uznano za oficjalny sposób leczenia, podlega ona refundacji i znajduje zastosowanie w leczeniu w różnych ośrodkach zdrowia na co dzień.

Hirudoterapia została zakwalifikowana przez Amerykańską Organizację FDA (Food and Drug Administration) jako „środek medyczny”, co umożliwia legalną dystrybucję pijawek. Ponadto uwzględniono ją w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową.

Samo leczenie sprowadza się do przystawienia bezpośrednio do skóry pacjenta w miejscu bólu określonej liczby pijawek. Pijawki po przyssaniu wprowadzają do krwiobiegu pacjenta hirudozwiązki, które przetransportowane zostają do narządów i organów, gdzie inicjują naturalne procesy naprawcze.

Przystawianie pijawek pochodzących z legalnych źródeł jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Trzeba jednak zaznaczyć, że istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tej metody leczenia. Dlatego do zabiegu konieczna jest kwalifikacja.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Łomży?

Wpływ hirudoterapii na organizm, tak jak wielu innych metod leczenia, szczególnie tych naturalnych, jest indywidualną kwestią i zależy od osobniczych uwarunkowań. Aby zatem przekonać się, czy przystawianie pijawek poprawi stan zdrowia, trzeba samemu poddać się takiej terapii.

Chcąc rozpocząć leczenie, w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiedniego hirudoterapeutę, a następnie umówić się na wizytę. Do szukania specjalisty można wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w wyszukiwarce wpisz frazę „hirudoterapia Łomża” albo „hirudoterapeuta w Łomży”, a wyświetlą Ci się kontakty do hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Łomża”. Po wyświetleniu się wyników przejrzyj dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z określonego regionu.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych, a przy odrobinie szczęścia może uda Ci się natrafić na ogłoszenia hirudoterapeutów z Łomży
 4. Fora internetowe – przejrzyj też ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Łomży, gdzie również mogą być publikowane namiary na hirudoterapeutów z bliskich okolic.
 5. Rekomendacje – nie znalazłeś odpowiedniego hirudoterapeuty w Łomży? Zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się polecić Ci specjalistę od przystawiania pijawek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Traditional alternative medicine – doctor doing procedure of hirudotherapy for young woman