Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Lubin

pijawki

Hirudoterapia jest metodą wykorzystującą do leczenia żywe organizmy, a dokładniej pijawki. Choć korzysta się z jej dobrodziejstw od wieków, to dopiero w 2005 roku została uznana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności Leków za oficjalną metodę leczniczą. Sklasyfikowano ją w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową.

Ludziom przystawiane mogą być tylko i wyłącznie pijawki specjalnie do tego wyhodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas zabiegu. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich Hirudo verbana przeznaczonych do leczenia zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych, co w praktyce znaczy tyle, że nie mają styczności z krwią innych zwierząt i są wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów. Żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. To wszystko sprawia, że pijawki spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa i mogą być bez żadnych obaw przystawiane ludziom, a także zwierzętom.

Prowadzisz swój gabinet w Lublinie, świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie Lublina i całego województwa lubelskiego. Bezpieczeństwo zamówienia podczas transportu zapewnia hydrożel, do którego pakowane są pijawki.

Pijawki – dlaczego warto?

Przystawione do skóry pijawki pobierają krew żywiciela, jednocześnie wpuszczając do jego krwiobiegu hirudozwiązki, czyli samodzielnie wyprodukowane substancje lecznicze. Do tej pory udało się rozpoznać ok. 115 hirudozwiązków, ale sklasyfikowano jedynie połowę. Wiadomo jednak, że każdy z hirudozwiązków pozytywnie wpływa na procesy biochemiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Pijawki nie są panaceum na wszystkie schorzenia, ale w leczeniu wielu z nich są w stanie poprawić stan zdrowia chorego.

Przystawianie pijawek poprawia zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Wskazania do hirudoterapii są bardzo szerokie i obejmują m.in. bóle głowy, miażdżycę, nadciśnienie, reumatyzm, choroby zakrzepowo-zatorowe czy żylaki. Leczenie pijawkami można ponadto stosować na choroby płuc i oskrzeli, rwę kulszową, wrzody żołądka i dwunastnicy czy zapalenie korzonków. Pomaga też przy problemach skórnych czy na choroby o podłożu psychicznym.

 

Pijawki Lubin
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Zabiegi z wykorzystaniem pijawek przeprowadza specjalista zwany hirudoterapeutą. Zna on zasady bezpieczeństwa i wie, w jakie miejsca je przystawiać, aby przyniosło to oczekiwane skutki przy konkretnych chorobach i dolegliwościach. Decydując się na leczenie pijawkami, trzeba więc udać się do osoby, która dysponuje uprawnieniami i posiada odpowiednie przygotowanie w tym zakresie.
Właściwy zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, która ma na celu wyeliminowanie przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Zawsze warto jeszcze skonsultować się w tej sprawie ze swoim lekarzem prowadzącym, szczególnie jeśli cierpi się na choroby przewlekłe lub przyjmuje na stałe jakieś leki.
Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego wynosi około godzinę. Mniej więcej wtedy pijawki zaczynają się same odrywać od ciała i odpadać. Gdy wszystkie się oderwą, hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe rany. Wykorzystane do zabiegu pijawki są utylizowane.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Lubinie?

Hirudoterapia pomaga na wiele chorób i łagodzi towarzyszące im objawy. Trudno jednak przewidzieć jej efekty w konkretnym przypadku, dlatego jedynym wyjściem jest samemu poddać się leczeniu pijawkami. Chcesz wykonać zabieg przystawiania pijawek? Zacznij od znalezienia hirudoterapeuty. 

Poszukiwania możesz prowadzić w takich miejscach jak:

Google

wejdź na www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapia Lubin” albo „hirudoterapeuta w Lubinie”, a pozyskasz w ten sposób namiary na hirudoterapeutów mających gabinety w Twoich okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Lubin”. Uzyskasz dostęp do ogłoszeń specjalistów z zakresu hirudoterapii z Lubina.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj portale społecznościowe (np. Facebook) i strony z lokalnymi ogłoszeniami, ponieważ czasami można tam znaleźć właśnie oferty usług osób zajmujących się leczeniem pijawkami na terenie Lubina.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe przeznaczone dla mieszkańców Lubina i okolic, a być może natrafisz tam na namiary na hirudoterapeutę z Twojego regionu.

Rekomendacje

nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Lubinie? Skontaktuj się z nami, a postaramy się polecić Ci kogoś sprawdzonego.
Bezpieczeństwo podczas zabiegu z wykorzystaniem pijawek to podstawa, dlatego, zanim wyrazisz na niego zgodę, upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta pracuje na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. By się o tym przekonać, poproś go o okazanie odpowiednich certyfikatów.

0

Twój Koszyk