Pijawki Mysłowice

Pijawki Mysłowice

pijawki

Pijawki Mysłowice

Hirudoterapia to znana i ceniona naturalna metoda leczenia różnych dolegliwości przy użyciu pijawek. Została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała ją także za medyczny sposób leczenia.
Przystawianie pijawek ludziom jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że do zabiegu wykorzystane zostaną pijawki wyhodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Hodowlą i dystrybucją pijawek przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.
W firmie EURO-BION hodowane są pijawki lekarskie Hirudo verbana, powszechnie wykorzystywane w terapii pijawkowej prowadzonej zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Żyją w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają styczności z otoczeniem zewnętrznym. Żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. Taka forma hodowli sprawia, że pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.
Prowadzisz gabinet w Mysłowicach, świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie całego województwa śląskiego. Pijawki wysyłane są w specjalnych opakowaniach z hydrożelem, co gwarantuje im bezpieczeństwo podczas transportu i sprawia, że docierają pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Pijawki – dlaczego warto?

Przystawione do skóry pacjenta pijawki nakłuwają ją i przywierają do niej, a następnie pobierają krew i wydzielają do krwiobiegu hirudozwiązki, czyli samodzielnie wyprodukowane substancje lecznicze. Pochodzące z gruczołów ślinowych hirudozwiązki wykazują pozytywny wpływ na liczne procesy biochemiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Choć nie są w stanie wyleczyć z każdej choroby, to w przypadku niektórych przynoszą pewną poprawę stanu zdrowia, choćby zmniejszając uporczywe objawy.
W ślinie pijawek znajduje się ok. 115 hirudozwiązków. Każdy z nich pozytywnie wpływa na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Hirudoterapia zalecana jest na takie choroby jak miażdżyca, nadciśnienie, choroby zakrzepowo-zatorowe czy żylaki. Leczenie pijawkami warto wypróbować przy problemach skórnych, np. trądziku, łuszczycy czy atopowym zapaleniu skóry. Metoda ta może być także stosowana na choroby psychiczne typu depresja czy nerwica.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Zabieg hirudoterapeutyczny przeprowadza hirudoterapeuta. Jest to specjalista, który zna podstawowe zasady bezpieczeństwa w zakresie postępowania z pijawkami. Osoba ta ma także wiedzę, gdzie przystawiać pijawki, aby przyniosło to poprawę w leczeniu określonych przypadłości. Decydując się na zabieg, należy skorzystać z usług sprawdzonego hirudoterapeuty, który posiada odpowiednie uprawnienia.
Przed zabiegiem hirudoterapeuta przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwala wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny skonsultować możliwość poddania się hirudoterapii jeszcze ze swoim lekarzem.
Terapia pijawkowa trwa ok. 1 godzinę. Mniej więcej po upływie tego czasu pijawki zaczynają odrywać się od skóry i odpadać. Na koniec zabiegu hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe podczas zabiegu rany. Pijawki wykorzystane do zabiegu trafiają do utylizacji.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Mysłowicach?

Zastanawiasz się, czy hirudoterapia mogłaby przynieść poprawę w chorobie, z jaką się zmagasz? Poddaj się leczeniu i zobacz, jakie to przyniesie rezultaty. Na początek znajdź hirudoterapeutę, który posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie przystawiania pijawek i zajmuje się leczeniem z ich udziałem.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Mysłowicach? Podczas poszukiwań sprawdź takie miejsca jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i w pole wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Mysłowice” albo „hirudoterapia w Mysłowicach”, a otrzymasz namiary na hirudoterapeutów mających gabinety w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Mysłowice” i prześledź aktualnie dostępne ogłoszenia.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj portale społecznościowe (np. Facebook) i strony z ogłoszeniami,  gdzie swoje oferty mogą umieszczać osoby zajmujące się leczeniem pijawkami na terenie Mysłowic.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe Mysłowic, a być może znajdziesz namiary na hirudoterapeutę z okolic.

Rekomendacje

jeśli nie znalazłeś hirudoterapeuty z Mysłowic, napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego.

W hirudoterapii najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego przed zabiegiem upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta wykorzystuje podczas zabiegów wyłącznie pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Aby się o tym przekonać, poproś go o okazanie potwierdzających to certyfikatów.