Pijawki Nowy Sącz

Pijawki Nowy Sącz

pijawkiHirudoterapia sklasyfikowana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia. Jest znaną i cenioną metodą leczenia różnych chorób, polegającą na przystawianiu do ciała pijawek.
Do zabiegu hirudoterapii wykorzystywać można wyłącznie specjalne pijawki, a dokładnie pijawki lekarskie Hirudo verbana, które wyhodowane zostały w specjalnych warunkach i są wolne od bakterii i wirusów. Hodowlą i sprzedażą takich pijawek od ponad 10 lat zajmuje się firma EURO-BION.
Pijawki w firmie EURO-BION hodowane są w warunkach izolowanych, tak aby nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. To pozwala do minimum ograniczyć ryzyko przeniesienia chorób z pijawek na ludzi. W hodowli karmione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum.
Prowadzisz działalność z zakresu hirudoterapii w Nowym Sączu lub w innym mieście znajdującym się na terenie województwa małopolskiego i chcesz zaopatrzyć swój gabinet w pijawki? Złóż zamówienie na pijawki w EURO-BION, a zostanie dostarczone pod dowolny adres. Pijawki wysyłane są w wypełnionych hydrożelem opakowaniach, co zapewnia im bezpieczeństwo podczas transportu.

Przystawione do ciała pacjenta pijawki nakłuwają skórę i pobierają krew żywiciela, uwalniając do krwiobiegu z wydzieliny gruczołów ślinowych substancje lecznicze zwane hirudozwiązkami. Związki te wykazują pozytywny wpływ na procesy biochemiczne, jakie zachodzą w ludzkim organizmie, w ten sposób oddziałując na zdrowie. Choć substancje produkowane przez pijawki nie są panaceum na wszystkie choroby, to w leczeniu wielu przynoszą doskonałe rezultaty.
Ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 hirudozwiązków, z czego dokładnie przebadana została ponad połowa z nich. Wykazano, że każdy wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Przystawianie pijawek pomaga na choroby takie jak miażdżyca, nadciśnienie, reumatyzm, wrzody żołądka i dwunastnicy czy żylaki. Istnieją dowody na skuteczność hirudoterapii w leczeniu chorób skóry (łuszczyca, AZS, trądzik i wiele innych), rwy kulszowej, hemoroidów, chorób oskrzeli i płuc czy zapalenia korzonków. Pijawki sprawdzają się też przy chorobach o podłożu psychicznym, np. depresji czy nerwicy.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Przeprowadzaniem zabiegów hirudoterapeutycznych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zajmują się specjaliści zwani hirudoterapeutami. Hirudoterapeuta dysponuje wiedzą w zakresie tego, gdzie przystawiać pijawki i w jaki sposób to robić. Ma to szczególne znaczenie w kontekście powodzenia zabiegu.
Zanim zabieg hirudoterapii zostanie wykonany, specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, którego celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Jeśli nie ma przeszkód, specjalista przechodzi do właściwej części wizyty, czyli przystawienia pijawek do wybranych obszarów ciała.
Czas trwania zabiegu hirudoterapeutycznego wynosi około 1 godzinę i kończy się w momencie, gdy pijawki zaczną same odrywać się od skóry. Powstałe rany zostają zdezynfekowane i zaopatrzone. Pijawki po zabiegu trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Nowym Sączu?

Regularne poddawanie się hirudoterapii niesie za sobą pozytywne rezultaty w leczeniu wiele dolegliwości. Trudno jest jednak jednoznacznie powiedzieć, jakie będą efekty leczenia w konkretnym przypadku, zanim się je podejmie. Dlatego chcąc się o tym przekonać, należy poddać się terapii pijawkowej.

Jak znaleźć hirudoterapeutę? Wykorzystać do tego można takie miejsca jak:

Google

odwiedź stronę www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapeuta Nowy Sącz” albo „hirudoterapia w Nowym Sączu”, a wyświetlą Ci się namiary na gabinety hirudoterapeutyczne i kontakty do hirudoterapeutów z bliskiej Ci okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Nowy Sącz” i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów z Nowego Sącza.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj grupy z ogłoszeniami dotyczącymi usług świadczonych na terenie Nowego Sącza na portalach społecznościowych np. na Facebook’u, gdzie czasami hirudoterapeuci ogłaszają swoją działalność.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się natrafić na opinie o hirudoterapeutach z Nowego Sącza, którymi wymieniają się między sobą pacjenci.

Rekomendacje

nie znalazłeś hirudoterapeuty dla siebie? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego.
Do zabiegu powinny zostać wykorzystane pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej, dlatego przed wyrażeniem zgody na zabieg upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta właśnie na takich pracuje.

Kontakt