Pijawki Olsztyn

Pijawki Olsztyn

pijawki

Hirudoterapia to metoda znana ludzkości od dawna, która dopiero w ostatnim czasie zaczęła być traktowana jako metoda bezpieczna i skuteczna. Wcześniej brakowało dowodów potwierdzających jej działanie, przez co ludzie podchodzili do niej z dużą dozą dystansu.

Swoją cegiełkę do rozwoju hirudoterapii w Polsce dołożyła firma EURO-BION zajmująca się hodowlą laboratoryjną pijawek leczniczych. Do założenia firmy właściciela skłoniła chęć do wspierania i promocji naturalnych metod leczenia, a przede wszystkim chęć zwiększenia dostępu do dobrej jakości pijawek, które mogą być bezpiecznie wykorzystywane do leczenia. EURO-BION spełniła swoje cele i od 11 lat prężnie działa, zaopatrując w pijawki hirudoterapeutów z całej Polski.

Pijawki hodowane są w warunkach izolowanych i karmione w sposób kontrolowany. Dzięki temu nie mają kontaktu z otoczeniem ani z krwią innych zwierząt, więc mogą być bezpiecznie przystawiane ludziom. Wykorzystywane metody hodowli są stale udoskonalane, aby jakość pijawek była jak najwyższa. Cieszymy się, że jako firma hodująca pijawki lecznicze możemy przyczynić się do promowania tej dość nietypowej metody leczenia.

Zamawiając u nas pijawki, możesz liczyć na to, że zostaną Ci one dostarczone wraz z certyfikatem potwierdzającym ich jakość. Zamówienia pakujemy w wypełnione hydrożelem torebki foliowe, tak aby do minimum ograniczyć ryzyko niepożądanych zdarzeń podczas transportu. Sprzedaż wyhodowanych pijawek leczniczych prowadzimy na terenie Olsztyna i całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia dolegliwości może stanowić samodzielną metodę leczenia lub jedynie wsparcie dla sposobów konwencjonalnych. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony z udziałem pijawek leczniczych hodowanych w izolowanych warunkach, szansa na poprawę stanu zdrowia jest duża, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych znikome (przy wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu przed jego wykonaniem), zatem warto poddać się leczeniu pijawkami i przekonać się na własnej skórze, czy działa.

Ludzie korzystali z dobrodziejstw pijawek już setki lat temu, wtedy jednak nie wiedzieli, co stoi za ich skutecznością. Późniejsze badania przyniosły odpowiedź na to nurtujące wszystkich pytanie. Jak się okazało, pijawki po przyssaniu się do skóry wstrzykują do krwiobiegu wyprodukowane przez siebie hirudozwiązki, które wykazują szereg leczniczych właściwości i mają dobroczynny wpływ na organizm. Choć substancje te nie wyleczą z każdej choroby, to dla wielu mogą stanowić wsparcie w leczeniu.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Terapia pijawkowa została uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991), co przyczyniło się do tego, że przestała być postrzegana jako forma znachorstwa. Choć w Polsce hirudoterapia nie jest powszechnie wykorzystywana do leczenia, a dostęp do specjalistów przystawiających pijawki jest dość ograniczony, to są kraje jak choćby Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy czy Rosja, gdzie leczenie pijawkami traktowane jest jako normalna metoda leczenia, podlegająca refundacji i powszechnie wykorzystywana w publicznych szpitalach i ośrodkach zdrowia.

W leczeniu jakich chorób może pomóc hirudoterapia? Dużo mówi się o jej skuteczności w leczeniu miażdżycy, chorób zakrzepowo-zatorowych czy nadciśnienia. Istnieją dowody na to, że pomaga na wrzody żołądka i dwunastnicy, żylaki oraz reumatyzm. Przykładanie pijawek rekomenduje się po zabiegach plastycznych, w tym przede wszystkim po replantacjach.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Olsztynie?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś okazji przekonać się o zaletach hirudoterapii na własnej skórze, a dokuczają Ci pewne dolegliwości, których nie jesteś w stanie zwalczyć, to jest to dobry moment, aby umówić wizytę u hirudoterapeuty. Pojawia się tylko pytanie, jak rozpoznać dobrego hirudoterapeutę? Przeglądając ogłoszenia, zwracaj szczególną uwagę na przygotowanie do wykonywania zawodu – hirudoterapeutę do świadczenia usług uprawnia licencja. W ogłoszeniu nie ma żadnej informacji na ten temat? Dopytaj o tę kwestię telefonicznie lub mailowo, aby mieć pewność, że trafisz w dobre ręce.

Jak znaleźć dobrego hirudoterapeutę w Olsztynie? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Google

uruchom przeglądarkę internetową Google i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Olsztyn” albo „hirudoterapia Olsztyn”, a wyświetlą Ci się namiary na hirudoterapeutów z bliskich Ci okolic.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę lecznaturalnie.pl, znajdź wyszukiwarkę i wpisz w niej frazę „hirudoterapeuta Olsztyn”.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów znajdziesz także na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych.

Fora internetowe

zdarza się, że pacjenci polecają sobie nawzajem sprawdzonych hirudoterapeutów na lokalnych forach internetowych, zatem nie zapomnij zajrzeć na grupę mieszkańców Olsztyna np. na Facebook’u.

Rekomendacje

wykorzystałeś wszystkie powyższe możliwości, a mimo to nie udało Ci się znaleźć godnego zaufania hirudoterapeuty? Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego, do kogo warto się udać.

Kontakt