Pijawki Piła

Pijawki Piła

pijawki

Pijawki Piła

Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia przy użyciu pijawek. Sklasyfikowano ją w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapię pijawkową. Dodatkowo Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała hirudoterapię za medyczny sposób leczenia.

Aby przystawianie pijawek było bezpieczne dla zdrowia, do zabiegu muszą zostać wykorzystane pijawki specjalnie do tego wyhodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich Hirudo verbana przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.

W firmie EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nie mają styczności z otoczeniem zewnętrznym, a co za tym idzie, z krwią innych zwierząt, dzięki czemu są wolne od wywołujących choroby drobnoustrojów. Żywione są w sposób kontrolowany preparatem krwiozastępczym HirudoCibum. Taki sposób hodowli sprawia, że pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Prowadzisz gabinet w Pile, świadczysz usługi z zakresu hirudoterapii i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie w EURO-BION. Firma dostarcza pijawki na terenie Piły i całego województwa wielkopolskiego. Pijawki wysyłane są w opakowaniach wypełnionych hydrożelem, co gwarantuje im pełne bezpieczeństwo podczas transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki po przystawieniu do skóry nakłuwają ją, przywierają do niej i pobierają krew żywiciela, jednocześnie wpuszczając do jego krwiobiegu wyprodukowane przez siebie substancje lecznicze zwane hirudozwiązkami. Hirudozwiązki pozytywnie wpływają na liczne procesy biochemiczne zachodzące w ludzkim organizmie. Choć z pewnością nie są w stanie wyleczyć z każdej choroby, to w przypadku wielu łagodzą przykre objawy i przynoszą poprawę stanu zdrowia.

W ślinie pijawek znajduje się ok. 115 hirudozwiązków. Wszystkie wykazują pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Hirudoterapia zalecana jest na takie choroby jak miażdżyca, nadciśnienie, reumatyzm, choroby zakrzepowo-zatorowe, żylaki, choroby płuc i oskrzeli, rwa kulszowa, zapalenie korzonków czy wrzody żołądka i dwunastnicy. Można stosować ją przy problemach skórnych typu trądzik, łuszczyca, grzybica czy atopowe zapalenie skóry. Pijawki przystawia się także na choroby o podłożu psychicznym jak depresja czy nerwica.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Przeprowadzaniem zabiegów z zakresu terapii pijawkowej zajmują się hirudoterapeuci. Hirudoterapeuta to specjalista, który zna zasady bezpieczeństwa w zakresie postępowania z pijawkami i wie, gdzie przystawiać pijawki do skóry, aby przyniosło to określone rezultaty w przypadku konkretnych dolegliwości. Decydując się na zabieg, powinno się skorzystać z usług hirudoterapeuty, który posiada odpowiednie uprawnienia i przygotowanie.

Zabieg poprzedza kwalifikacja mająca na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo skonsultować możliwość poddania się hirudoterapii jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pijawki są przystawione do skóry przez ok. 1 godzinę. Mniej więcej po tym czasie zaczynają same odrywać się i odpadać. Powstałe po pijawkach rany hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje. Wykorzystane do zabiegu pijawki nie są używane ponownie, lecz od razu trafiają do utylizacji.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Pile?

Hirudoterapia nie jest co prawda panaceum na wszystkie dolegliwości, ale w leczeniu wielu może pomóc. Nie da się jednak przewidzieć jej efektów w konkretnym przypadku, dlatego chcąc się o nich przekonać, trzeba się jej samemu poddać.

Chcesz wykonać zabieg przystawiania pijawek? Na początek znajdź odpowiedniego hirudoterapeutę. W tym celu sprawdź takie miejsca jak:

Google

otwórz stronę www.google.pl i w polu wyszukiwania wpisz frazę „hirudoterapeuta Piła” albo „hirudoterapia w Pile”, a wyświetlą Ci się namiary na hirudoterapeutów mających gabinety w bliskich Ci okolicach.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Piła” i zobacz aktualnie dostępne ogłoszenia.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj portale społecznościowe (np. Facebook) i strony z ogłoszeniami, gdzie ogłoszenia czasami umieszczają osoby zajmujące się leczeniem pijawkami na terenie Piły.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe Piły, a być może znajdziesz namiary na hirudoterapeutę z okolic.

Rekomendacje

jeśli nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty w Pile, napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego.

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego przed zabiegiem upewnij się, że wybrany hirudoterapeuta pracuje na pijawkach pochodzących ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Poproś go o okazanie potwierdzających to certyfikatów.

Kontakt