Pijawki Piotrków Trybunalski

Pijawki Piotrków Trybunalski

Blood Sucking Leechs 2

Pijawki Piotrków Trybunalski

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia różnorodnych dolegliwości przy pomocy pijawek. W przeszłości cieszyła się dużą popularnością, potem na chwilę o niej zapomnieliśmy, teraz ponownie wraca do łask. Podczas zabiegu do skóry pacjenta w obrębie obszaru wymagającego leczenia przystawiane są pijawki. Są to specjalnie w tym celu wyhodowane pijawki lekarskie Hirudo verbana. Hoduje się je w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu nadają się do bezpiecznego przystawiania ludziom. Hodowlą i sprzedażą pijawek lekarskich przeznaczonych do hirudoterapii zajmuje się firma EURO-BION.

W EURO-BION pijawki hodowane są w warunkach izolowanych, aby nie miały styczności z krwią innych zwierząt, a co za tym idzie z drobnoustrojami. W ten sposób do minimum zostaje ograniczone ryzyko przenoszenia przez nie chorób na ludzi. Do żywienia pijawek wykorzystuje się preparat krwiozastępczy HirudoCibum.

Jesteś hirudoterapeutą, prowadzisz swój gabinet w Piotrkowie Trybunalskim i chcesz zaopatrzyć się w pijawki? Złóż zamówienie na dowolną liczbę pijawek w EURO-BION.  Zamówienia dostarczamy na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i całego województwa łódzkiego. Gwarantujemy bezpieczeństwo transportu, wysyłając pijawki w wypełnionych hydrożelem opakowaniach.

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki po przystawieniu do skóry przekłuwają ją i pobierają krew żywiciela, jednocześnie uwalniając do krwiobiegu hirudozwiązki, tj. samodzielnie wyprodukowane substancje lecznicze. Związki te wykazują różne właściwości, przez co wykazują pozytywny wpływ na zachodzące w organizmie człowieka procesy biochemiczne. To sprawia, że terapia pijawkowa poprawia zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.

Do tej pory ze śliny pijawek wyizolowano ok. 115 hirudozwiązków, jednak dopiero część z nich została dokładnie przebadana, prace nad pozostałymi nadal trwają. Wiadomo jednak, że wszystkie hirudozwiązki mają pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Hirudoterapia znajduje zastosowanie przy nadciśnieniu, miażdżycy, reumatyzmie, przewlekłej niewydolności żylnej, chorobach oskrzeli i płuc, rwie kulszowej, zapaleniu korzonków, a także wrzodach żołądka i dwunastnicy. Zalecana jest na choroby skóry takie jak łuszczyca, grzybica, atopowe zapalenie skóry czy trądzik.

 

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została sklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa i uznana przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) medycznym sposobem leczenia. Jej prowadzeniem zajmuje się hirudoterapeuta, który ma wiedzę i doświadczenie w zakresie tego, gdzie przystawiać pijawki, w jakich ilościach i w jaki sposób to robić, aby uzyskać pożądane efekty.
Zanim zostanie wykonany zabieg przystawiania pijawek, pacjent musi zostać do niego zakwalifikowany a ewentualne przeciwwskazania do leczenia wyeliminowane. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i przyjmujące na stałe leki powinny dodatkowo skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.
Po przystawieniu pijawek do skóry czeka się do momentu, aż zaczną same odpadać. Trwa to ok. 1 godzinę. Następnie hirudoterapeuta dezynfekuje i zaopatruje powstałe po pijawkach rany.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Piotrkowie Trybunalskim?

Hirudoterapia przynosi poprawę stanu zdrowia w przypadku niektórych chorób, zmniejszając wiele uporczywych dolegliwości. Trudno jednak z góry przewidzieć, jakie efekty przyniesie w konkretnym przypadku, dlatego chcąc się o tym przekonać, trzeba się jej po prostu poddać.

Jeśli chcesz przetestować na sobie metodę leczenia pijawkami, zacznij od umówienia się do hirudoterapeuty. Jak takiego specjalistę znaleźć? Wykorzystaj do tego miejsca takie jak:

Google

wejdź na stronę www.google.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapeuta Piotrków Trybunalski” lub „hirudoterapia w Piotrkowie Trybunalskim”, a otrzymasz namiary na gabinety hirudoterapeutyczne i kontakty do hirudoterapeutów z Piotrkowa Trybunalskiego.

Serwis lecznaturalnie.pl

otwórz stronę www.lecznaturalnie.pl, następnie wejdź w zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Piotrków Trybunalski” i przejrzyj ogłoszenia hirudoterapeutów z Piotrkowa Trybunalskiego.

Portale ogłoszeniowe

sprawdź grupy na portalach społecznościowych (Facebook itp.), gdzie czasem można znaleźć ogłoszenia dotyczące usług świadczonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, w tym również oferty hirudoterapeutów.

Fora internetowe

sprawdź ogólnodostępne fora internetowe, a być może uda Ci się znaleźć namiary na hirudoterapeutę z Piotrkowa Trybunalskiego.

Rekomendacje

  • nie znalazłeś hirudoterapeuty w Piotrkowie Trybunalskim? Napisz do nas, a postaramy się polecić Ci kogoś zaufanego z bliskich okolic.

Do hirudoterapii powinno się wykorzystywać wyłącznie pijawki pochodzące ze specjalnej hodowli laboratoryjnej. Pamiętaj zatem, by przed wyrażeniem zgody na zabieg upewnić się, czy wybrany hirudoterapeuta właśnie na takich pracuje.

Kontakt