Skip to content

ul. Walerego Wróblewskiego 27B, 45-760 Opole

Pijawki Płock

pijawki

Pijawki Płock

Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia rozmaitych dolegliwości z wykorzystaniem niektórych gatunków pijawek. Do terapii używa się pijawek specjalnie w tym celu hodowanych, które od początku przebywają w warunkach izolowanych, dzięki czemu nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym, tym bardziej z krwią innych zwierząt. Firma EURO-BION już od ponad dekady zajmuje się hodowlą i rozprowadzaniem pijawek leczniczych po całej Polsce. Nasze pijawki trafiają do gabinetów hirudoterapeutycznych, gdzie specjaliści mogą wykorzystywać je do zabiegów przeprowadzanych z zachowaniem najwyższych standardów.
W ofercie EURO-BION dostępna jest pijawka lekarska Hirudo verbana, rekomendowana do hirudoterapii. Nasze pijawki karmione są preparatem krwiozastępczym HirudoCibum, który stanowi wspaniałą alternatywę dla krwi pochodzącej od przebadanych przez weterynarza zwierząt, wykorzystywanej przez nas w latach poprzednich.
Pijawki w EURO-BION hodowane są przez okres co najmniej 6 miesięcy, dopiero wtedy mogą trafić do sprzedaży. Oferujemy wysyłkę zamówień na terenie Płocka i całego województwa mazowieckiego. Pijawki pakowane są do worków wypełnionych hydrożelem, a do przesyłki dołączany jest certyfikat potwierdzający ich jakość.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Do niedawna zdania co do skuteczności hirudoterapii były podzielone, przy czym mało kto wierzył w to, że przystawianie pijawek może mieć pozytywne aspekty zdrowotne. To się jednak zmieniło w momencie, gdy zaczęto prowadzić badania z udziałem pijawek, do których wyników każdy z nas może bez problemu dotrzeć. Dowodzą one, że hirudoterapia pomaga w leczeniu wielu chorób, zmniejszając ich objawy, a czasem trwale je eliminując.
Tajemnica skuteczności terapii pijawkowej tkwi w znajdujących się w ślinie pijawki hirudozwiązkach. Do tej pory udało się z niej ich wyizolować ponad sto. Wśród nich są m.in. substancje hamujące agregację płytek krwi czy inhibitory krzepnięcia krwi. Potwierdzono też obecność związków regulujących ciśnienie tętnicze krwi czy związków o działaniu przeciwzapalnym. Właśnie ze względu na obecność tych związków, przystawianie pijawek ma sens.
Hirudoterapia niesie pozytywne rezultaty w przypadku chorób zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy czy nadciśnienia, a także wrzodów żołądka, żylaków, chorób kobiecych i przerostu prostaty. Ponadto istnieją dowody na to, że terapia pijawkowa dobrze działa na zdrowie psychiczne, więc zaleca się ją np. przy nerwicy czy depresji.

 

Pijawki Płock
stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia to metoda leczenia jak każda inna, co potwierdza fakt, że została ona uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991) jako terapia pijawkowa. Zabieg polega na przystawieniu pijawek w ilości adekwatnej do potrzeb (najczęściej od 5 do 10 sztuk pijawek) do nieuszkodzonych partii skóry pacjenta w okolicy chorego miejsca. Jeśli więc boli nas odcinek szyjny kręgosłupa, to hirudoterapeuta przystawi pijawki w obrębie karku. Pijawki przegryzają się przez skórę i wpuszczają do krwiobiegu hirudozwiązki. Zabieg trwa od 30 do 180 minut i zwykle kończy się w momencie, gdy pijawki same oderwą się od skóry. By zobaczyć efekty leczenia, zaleca się poddanie zabiegowi przynajmniej kilka razy.

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Płocku?

Zewsząd słyszysz głosy, że hirudoterapia pozytywnie wpływa na zdrowie, poprawia samopoczucie oraz łagodzi objawy różnych chorób i nadszedł ten moment, że jesteś zdecydowany przekonać się o tym na własnej skórze? W takim razie jedyne, co teraz musisz zrobić, to znaleźć wykwalifikowanego terapeutę, który przeprowadzi u Ciebie zabieg przystawiania pijawek. Gdzie go szukać?

Do znalezienia hirudoterapeuty z Płocka wykorzystaj takie miejsca jak:

Google

uruchom wyszukiwarkę internetową Google i w polu wyszukiwania wpisz hasło „hirudoterapeuta Płock” lub „hirudoterapia w Płocku”, a otrzymasz kontakt do hirudoterapeutów przyjmujących w Płocku.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Płock”. Potem kliknij szukaj i zapoznaj się z ogłoszeniami hirudoterapeutów z Płocka.

Portale ogłoszeniowe

ogłoszenia hirudoterapeutów czasem dostępne są też na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych, na których posty udostępniają mieszkańcy Płocka.

Fora internetowe

odwiedź grupę mieszkańców Płocka np. na Facebook’u, gdyż pacjenci hirudoterapeutów często wymieniają się między sobą opiniami o nich. Przy okazji dowiesz się, u kogo warto umówić wizytę, a u kogo nie.

Rekomendacje

– skorzystałeś z wszystkich zaproponowanych przez nas sposobów, a mimo to nie udało Ci się znaleźć hirudoterapeuty, który wzbudziłby Twoje zaufanie? Napisz do nas, a polecimy Ci kogoś sprawdzonego, do kogo warto się umówić na terapię z udziałem pijawek.

0

Twój Koszyk