Pijawki Poznań

Pijawki Poznań

Niezmiennym źródłem inspiracji działalności naszej firmy jest ludzkie zdrowie. Wspierając współczesną hirudoterapię, założyliśmy hodowlę laboratoryjną pijawek leczniczych.

pijawki

Pijawki Poznań

Pijawki hodujemy w izolowanych warunkach laboratoryjnych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywimy w kontrolowany sposób. Dzięki temu są one całkowicie bezpieczne do stosowania w hirudoterapii. Od ponad 11 lat prowadzimy oraz udoskonalamy wykorzystywane metody hodowli pijawek w warunkach izolowanych.

Prowadzimy sprzedaż najwyższej jakości pijawek lekarskich na terenie całej Polski. Do zamówienia dołączamy certyfikat potwierdzający pochodzenie pijawek. Dajemy gwarancję, że dostarczone przez nas pijawki nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym. Pijawki doręczamy w specjalnych foliowych torebkach wypełnionych hydrożelem, czyli środkiem umożliwiającym bezpieczny ich transport.

 

Pijawki – dlaczego warto?

Pijawki są znane i wykorzystywane od setek lat. Początkowo służyły do upuszczania krwi celem wyeliminowania wszelkich dolegliwości bólowych i wyleczenia chorób, na które nie pomagały żadne inne środki. W ostatnich latach medycyna bardzo się rozwinęła i pojawiły się nowe metody leczenia różnych schorzeń. Mimo to leczenie pijawkami znowu wróciło do łask.

Tajemnica skuteczności pijawek tkwi w znajdujących się w ich ślinie hirudozwiązkach. Za sprawą ich obecności pijawka często nazywana jest żywym laboratorium farmakologicznym. Wśród najistotniejszych substancji znajdujących się w ślinie pijawek w kontekście leczenia różnych dolegliwości jest hirudyna, która zapobiega krzepnięciu krwi i histamina, powodująca rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Oprócz tego pozytywny wpływ na zdrowie wykazują lipazy, esterazy, prostaglandyny czy neurotransmitery.


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia różnorodnych dolegliwości przy użyciu pijawek. Pijawki przystawić można praktycznie każdemu pod warunkiem, że u pacjenta nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. W niektórych krajach hirudoterapia została zatwierdzona jako oficjalny sposób leczenia, jest refundowana i stosowana w szpitalach na co dzień.

Hirudoterapia jest prostym zabiegiem, ale musi zostać przeprowadzona przez posiadającego kwalifikacje i fachową wiedzę w tym zakresie hirudoterapeutę. Przystawia się wyłącznie pijawki wyhodowane w sterylnych warunkach.

Liczne badania naukowe potwierdziły skuteczność hirudoterapii. Choć metoda nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, to w leczeniu niektórych rzeczywiście pomaga. Obecne w ślinie pijawek hirudozwiązki wykazują pozytywne rezultaty w leczeniu żylaków, nadciśnienia, miażdżycy i chorób płuc. Przyspieszają proces gojenia ran, a uwolnione ze śliny pijawek substancje przeciwbólowe niwelują towarzyszące mu dolegliwości bólowe. Pijawki przykłada się także pacjentom po zabiegach plastycznych, przede wszystkim po replantacjach. Dodatkowo hirudoterapia jest jedną z metod leczenia chorób o podłożu neurologicznym takich jak nerwica i depresja.

Schorzeń, na jakie można stosować pijawki, jest zdecydowanie więcej. Chcesz dowiedzieć się, czy pijawki pomogą także przy dolegliwościach, które dają Ci się we znaki? Napisz do nas, a powiemy Ci, jakie są szanse, że terapia z wykorzystaniem pijawek w Twoim przypadku przyniesie oczekiwany rezultat.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę
w Krakowie?

Zabieg z wykorzystaniem pijawek może wykonać tylko i wyłącznie wykwalifikowany hirudoterapeuta, posiadający licencję oraz wiedzę z zakresu teoretycznych i praktycznych zagadnień hirudoterapii. Taka osoba powinna móc przedstawić certyfikaty i dyplomy potwierdzające uprawnienia do świadczenia usług.

Hirudoterapeutę znaleźć można na kilka sposobów:

Google

w przeglądarce Google wpisz frazę „hirudoterapia Poznań” albo „hirudoterapeuta/hirudoterapeuci Poznań”, a otrzymasz kontakty do najlepszych gabinetów hirudoterapeutycznych w bliskiej Ci okolicy.

Serwis lecznaturalnie.pl

wejdź na stronę lecznaturalnie.pl i wyszukaj hasło „hirudoterapia Poznań”. Twoim oczom ukaże się lista sprawdzonych hirudoterapeutów w Poznaniu.

Portale ogłoszeniowe

oferty hirudoterapeutów widnieją na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych. Systematycznie je przeglądając, zapoznasz się z ofertami zabiegów i terapeutów z Poznania i okolic. Przed umówieniem wizyty dokładnie zweryfikuj informacje i opinie na temat znalezionego w ten sposób hirudoterapeuty.

Fora internetowe

zadowoleni z efektów hirudoterapii pacjenci często polecają sobie nawzajem hirudoterapeutów na forach internetowych. Poszukując sprawdzonego kontaktu, zajrzyj też na ulubione forum internetowe.

Rekomendacje

jeśli nie uda Ci się znaleźć specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu hirudoterapii w Poznaniu, to skontaktuj się z nami, a w miarę możliwości spróbujemy Ci polecić sprawdzoną osobę.

Kontakt