Pijawki Przemyśl

Hirudoterapia stanowi naturalną metodę leczenia różnych dolegliwości przy pomocy żywych organizmów zwanych pijawkami. Do terapii nie są jednak stosowane zwykłe pijawki, lecz tylko i wyłącznie wybrane ich gatunki zakwalifikowane jako pijawki medyczne i wyhodowane w sterylnych warunkach. W leczeniu ludzi i zwierząt często wykorzystywane są pijawki Hirudo verbana.

Niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów podczas hirudoterapii ma sposób hodowli wykorzystywanych do terapii pijawek. By nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i mogły być bezpiecznie przystawiane, muszą być wyhodowane w specjalnych warunkach, bez żadnego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym i krwią innych zwierząt. Laboratoryjne warunki hodowli zapewnia zajmująca się dystrybucją pijawek na Przemyśl, jak i całą Polskę firma EURO-BION. Poprzez specjalną hodowlę pijawki sprzedawane przez EURO-BION są wolne od chorobotwórczych patogenów. Przy przystawianiu ich ludziom czy zwierzętom ryzyko przeniesienia groźnych chorób jest niewielkie, praktycznie żadne. Oferowane przez EURO-BION pijawki spełniają najwyższe standardy jakości i mogą być wykorzystywane do zabiegów z różnych obszarów medycyny przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Prowadzisz gabinet w Przemyślu i chcesz zaopatrzyć go w pijawki? Złóż dowolnie duże zamówienie w EURO-BION. Realizujemy dostawy na terenie całego województwa podkarpackiego. Pijawki pakujemy w specjalne wypełnione hydrożelem opakowania, aby zapewnić im bezpieczeństwo w czasie transportu.

Pijawki – dlaczego warto?

Pozytywne efekty przystawiania pijawek zapewniają samodzielnie przez nie produkowane hirudozwiązki wykazujące leczniczy wpływ na organizm. Substancje te pijawki wpuszczają do krwiobiegu po przystawieniu ich do skóry w obszarze występowania bólu. Zawarte w ślinie pijawek hirudozwiązki mają dobroczynne działanie na zdrowie, wspomagają leczenie wybranych chorób i redukują ich objawy.

Wśród wskazań do stosowania hirudoterapii wymienia się takie jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • miażdżyca,
 • cukrzyca,
 • podwyższony poziom cholesterolu,
 • choroby płuc i oskrzeli,
 • reumatyzm,
 • rwa kulszowa
 • zapalenie korzonków,
 • hemoroidy,
 • owrzodzenie żołądka i dwunastnicy,
 • choroby zakrzepowo-zatorowe,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • choroby skórne,
 • trudno gojące się rany,
 • bóle głowy i kręgosłupa,
 • bóle stawów i kości,
 • choroby o podłożu psychicznym,
 • alergie.

Hirudoterapia, choć nie wyleczy z każdej choroby, to w terapii wielu rzeczywiście może pomóc.Czym jest hirudoterapia?

Skuteczność wykorzystywania do leczenia pijawek w różnych dziedzinach medycyny potwierdzają liczne badania, które są prowadzone w wielu ośrodkach badawczych zlokalizowanych na całym świecie. W niektórych krajach terapia pijawkowa uznana została za oficjalny sposób leczenia, w wybranych podlega refundacji i jest wykorzystywana w publicznych ośrodkach zdrowia.

Amerykańska Organizacja FDA (Food and Drug Administration) zakwalifikowała hirudoterapię jako „środek medyczny”. Ta naturalna metoda leczenia została ponadto uwzględniona w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

Leczenie pijawkami polega na przystawianiu ich bezpośrednio do skóry w miejscu występowania dolegliwości bólowych, np. przy bólu żołądka pijawki przykłada się w okolicy brzucha. Pijawki po przyssaniu do skóry wprowadzają do krwiobiegu samodzielnie przez siebie produkowane hirudozwiązki. Substancje te transportowane są do narządów i organów, gdzie wspierają fizjologiczne procesy naprawcze.


Jak znaleźć hirudoterapeutę w Przemyślu?

Zabieg przystawiania pijawek może przeprowadzić tylko i wyłącznie hirudoterapeuta, czyli specjalista z zakresu hirudoterapii, odpowiednio przeszkolony i posiadający doświadczenie w zakresie terapii pijawkowej. Tylko korzystając z usług hirudoterapeuty, zyskuje się pewność, że terapia pijawkowa będzie bezpieczna dla zdrowia.

Chcesz poddać się zabiegowi hirudoterapii? Już teraz umów się na wizytę. Do szukania hirudoterapeuty możesz wykorzystać takie miejsca jak:

 1. Google – w wyszukiwarce wpisz hasło „hirudoterapia Przemyśl” lub „hirudoterapeuta z Przemyśla”, a wyświetlą Ci się namiary do hirudoterapeutów z okolic.
 2. Serwis lecznaturalnie.pl – na stronie www.lecznaturalnie.pl otwórz zakładkę Znajdź specjalistę, w polu Fraza wpisz „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja „Przemyśl”. Przejrzyj ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z Przemyśla, jeśli takowe Ci się pokażą.
 3. Portale ogłoszeniowe – sprawdź strony z lokalnymi ogłoszeniami na portalach społecznościowych typu Facebook.
 4. Fora internetowe – przejrzyj ogólnodostępne fora internetowe dla mieszkańców Przemyśla.
 5. Rekomendacje – nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego hirudoterapeuty świadczącego swoje usługi w Przemyślu? Zachęcamy do kontaktu z nami. Postaramy się polecić Ci specjalistę od leczenia pijawkami w dogodnej dla Ciebie lokalizacji.
Pijawki lekarskie – HirudoTerapia