Pijawki Rybnik

Pijawki Rybnik

pijawki

Brak aktywności fizycznej, nieprawidłowe odżywianie, zanieczyszczenie środowiska i nieustanne narażenie na stres to czynniki znacząco zwiększające ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. Przez szybkie tempo życia coraz więcej osób cierpi na choroby układu krążenia i oddechowego, cukrzycę, otyłość nowotwory czy depresję. W leczeniu wymienionych schorzeń bardzo często oprócz tradycyjnych metod wykorzystuje się także medycynę niekonwencjonalną. Jedną z popularniejszych metod jest hirudoterapia.

Aby terapia pijawkowa była skuteczna i – co najważniejsze – bezpieczna dla pacjenta, musi zostać przeprowadzona z wykorzystaniem specjalnych pijawek. Pijawki do hirudoterapii muszą być hodowane w warunkach laboratoryjnych i żywione w sposób kontrolowany. Hodowlą i dystrybucją takich pijawek zajmuje się firma EURO-BION.

Nasza firma w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju hirudoterapii w Polsce. Od ponad 11 lat hodujemy pijawki, które mogą być bezpiecznie wykorzystywane do zabiegów u ludzi i zaopatrujemy w nie hirudoterapeutów z całej Polski. W swojej działalności wykorzystujemy najnowsze technologie, co gwarantuje najwyższe standardy jakości. Nasze pijawki nie mają nawet najmniejszego kontaktu z otoczeniem, a ich karmienie jest w pełni kontrolowane, co zapewnia bezpieczeństwo ich stosowania u ludzi.

Sprzedaż naszych pijawek prowadzimy na terenie Rybnika i całego województwa śląskiego. Każde zamówienie pakujemy w specjalne torebki z hydrożelem, aby pijawki dotarły do adresata w nienaruszonym stanie. Potwierdzeniem jakości pijawek jest dołączony do przesyłki certyfikat.

Pijawki – dlaczego warto?

Hirudoterapia wykorzystywana jest od wieków, ale dopiero niedawno jej skuteczność została potwierdzona badaniami. Okazuje się, że składniki aktywne pochodzące z gruczołów ślinowych pijawek lekarskich wykazują szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Udowodniono pozytywny wpływ przystawiania pijawek u pacjentów z chorobami zakrzepowo-zatorowymi, miażdżycą i nadciśnieniem. Dobre efekty hirudoterapii zauważyć można także u osób po zabiegach plastycznych, zwłaszcza po replantacjach. Stawianie pijawek jest wskazane w nerwicach, depresji i w leczeniu tików nerwowych. Ponadto znajdujące się w ślinie pijawek związki hamują stan zapalny i ograniczają dolegliwości bólowe. Hirudoterapia jest również polecana w zakażeniach oraz w schorzeniach dermatologicznych i w kosmetologii. Każdy przypadek jest inny, dlatego zasadność stosowania pijawek warto wcześniej omówić ze swoim lekarzem i hirudoterapeutą.

 


stawianie pijawek

Czym jest Hirudoterapia?

Hirudoterapia została uwzględniona w Międzynarodowej Kwalifikacji Procedur Medycznych ICD-9 (numer 99 991) jako terapia pijawkowa. Choć zabieg przystawiania pijawek nie jest w Polsce refundowany i nie można się mu poddać w publicznych ośrodkach zdrowia, to bez problemu można znaleźć gabinety, w których hirudoterapeuci świadczą zabiegu z zakresu hirudoterapii prywatnie.

Leczenie pijawkami polega na przystawieniu pijawek do zmienionego chorobowe obszaru ciała. Ilość pijawek wykorzystywanych do zabiegu zależy od wielkości miejsca objętego chorobą. Podczas terapii jedna pijawka wypija od 5 do 15 ml krwi. Wbrew temu, co myślą niektórzy, zabieg hirudoterapeutyczny nie boli. Pacjent w momencie przyssawania się pijawek do skóry może odczuć lekki dyskomfort, który szybko mija. Dla lepszych efektów terapii zabieg zazwyczaj należy powtórzyć, jednak pierwsze efekty widać od razu.

 

Jak znaleźć hirudoterapeutę w Rybniku?

Jeśli do tej pary nie miałeś okazji wypróbować hirudoterapii na sobie, a istnieje szansa na to, że mogłaby pomóc Ci uporać się z problemem zdrowotnym lub chociaż złagodzić objawy choroby, umów wizytę u hirudoterapeuty i poznaj opinię eksperta na ten temat. Powierz swoje zdrowie wykwalifikowanemu i doświadczonemu specjaliście, który pracuje wyłącznie na pijawkach pochodzących ze sprawdzonych źródeł.

. Jak takiego znaleźć?
Hirudoterapeuty w Rybniku możesz szukać na kilka różnych sposobów:

Google

uruchom wyszukiwarkę Google w przeglądarce i sprawdź popularne wyszukiwania na frazę „hirudoterapia Rybnik” lub „dobry hirudoterapeuta z Rybnika”.

Serwis lecznaturalnie.pl

odwiedź stronę internetową lecznaturalnie.pl, kliknij zakładkę Znajdź specjalistę, w polu fraza wpisz hasło „hirudoterapia”, a w polu Lokalizacja wpisz „Rybnik” i sprawdź dostępne ogłoszenia specjalistów z zakresu hirudoterapii z bliskich Ci okolic.

Portale ogłoszeniowe

przejrzyj ogłoszenia dostępne na ogólnodostępnych portalach ogłoszeniowych, gdzie często ogłaszają się hirudoterapeuci z różnych miejsc, być może również z Rybnika.

Fora internetowe

sprawdź lokalne fora internetowe, bo przy odrobinie szczęścia uda Ci się trafić na rekomendacje zadowolonych pacjentów hirudoterapeutów z Rybnika.

Rekomendacje

wykorzystałeś wszystkie rekomendowane wyżej drogi na pozyskanie namiarów na dobrego hirudoterapeutę z Rybnika bez efektów? Skontaktuj się z nami, a polecimy Ci kogoś zaufanego.

Kontakt